• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GENTIANAAštar akbar!
    SADAKO
    SADAKO --- ---
    Pokud to ještě nevíte, tak se nás vláda snaží zabít kuchyňskou solí!
    Skeptický blog : Kuchynská soľ
    http://www.pseudocast.sk/kuchynska-sol/
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ALDARION: no imho zvířecí oběti bývaly spojeny s lovem či pastevectvím, ne se zemědělstvím, ale hádat se nebudu, protože jsem to fakt četla hodně dávno a bohužel Frazera nevlastním.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    ALDARION: Něco by se našlo tady:

    Aux armes, citoyens,
    Formez vos bataillons,
    Marchons, marchons!
    Qu'un sang impur
    Abreuve nos sillons!

    Do zbraně, občané!
    Šikujte se pod prapory!
    Vzhůru! Vzhůru!
    Nechť krev nečistá napojí
    brázdy našich polí!


    ALDARION
    ALDARION --- ---
    ZUZKAOU: Neodvážil bych se takhle od stolu vyloučit třeba zvířecí obětinu - ale maso by asi spíš snědli a krev stekla na nějakém obětišti spíš mezi poli nebo tak...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    A jestli si dobře pamatuju z Frasera, tak vlastně žádní zemědělci neměli rituály, kdy by do pole přidávali byť jen symbolickou krev. Maximálně bylo na jaře potřeba si zasouložit v čerstvě vyoranách brázdách.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GUYVER: to je sice pěkné, ale jen idiot dává do kompostu živočišné zbytky, protože tam pak roste velmi nežádoucí mikroflora - rozkládá se to dost jinak, než rostlinný materiál. I exkrementy nejdřív musí prokvasit samostatně na hnojišti, než přijdou do zemně a i tak je ideální je tam přidávat na podzim, aby se to přes zimu srovnalo.

    Ty zázrační zahradnice s metrovou bazalkou prostě a obyčejně kecaj. Vona i logistitka toho zalívání, pokud to není jeden květináč na záchodě je trošku problematická a to i když mám dva kalíšky, co střídám...
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    ZUZKAOU: Na to, abych věděl, že menstruační krev může působit jako hnojivo, nepotřebuju Plejáďany. Každá organická látka tak funguje.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jé - voni s tím prej přišli Plejáďani - takže JE možné, že se tím krmí nějaká mimozemská entita maskovaná za rostlinstvo!

    Tajemství menstruační krve. | Pohlazení pro duše
    http://pohlazeni-pro-duse.blog.cz/1409/tajemstvi-menstruacni-krve
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    SHEALA: Některé bohyně dokážou být pěkně otravné.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    ZUZKAOU: odhaduju že ta paní nebo slečna byla vedená tak že menses je fakt něco příšerného, ne s tím že je to jen mírně otravné. Tak holt nastoupil nějakej obrannej mechanismus no, a pojmenovala si ho Bohyně.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GENTIANA: krása. Kdysi jsem kdesi četla že jakási Ž ♥E ♥N♥A zalévá zahradu menstruační krví z kalíšku a že to pak skvěle a radostně roste. Ale tak nějak se mi vnucovalo do mysli takové to auto, co jezdí na krev.

    Možná toto, nebo to je jiná zahradnice http://jantarovysvet.cz/2012/11/06/chvala-menstruacni-krve/#.VKrpD9KG9c4
    KACZA
    KACZA --- ---
    GENTIANA: proč už tam rovnou nedávat snople nebo jiné magické výměšky .. bleeee :D
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    GUYVER: Kde na to přišly, nevim, a já nejsem ten dobroduh, který se bude hrabat v archivu a lovit to. Ale vzhledem k tomu, že tam tehdy působila Michaela Kudličková a jiné čakrabáby, tam budou další děsivé poklady.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    GENTIANA: Docela slušný magický návod jak si vytvořit elementární bytost. Na to přišly samy nebo to vymyslely na základě četby Bardona? Podle grimoárů lze menstruační krev nahradit krví husí.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    KACZA: Nějaký dobrodruh by mohl na žena-in.cz najít ten článek, kde se radí matkám, jak mají dcéři zakoupit sochu menstruační bohyně, do které si děvče každý měsíc odkápne a zalepí to voskem.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ALDARION: Pravidla k DrD?
    SHEALA: "Chládek mi nevadí. Ten má všechno dřevěný."
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    SHEALA: Myslím, že i tu zbraň, ale že se to dalo obejít zlatem a stříbrem. Jestli i bronzem nevím - už dávno jsem někam založil pravidla. Spíš asi ne.
    KACZA
    KACZA --- ---
    GUYVER: Ty jejich přechodové a další rituály bych chtěla vidět .. :D
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    ALDARION: Zkoušel jsem přeseknout železným nožem siločáru. Co myslíte že se stalo? Normálně tím nožem prošla! Panika!!!
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    SHEALA: A to nevíš ještě to nejhorš!: je to příslušnice temného bydlenkovského kultu pizzetek!
    Pizzetky-sukýnky ženskosti
    http://www.pizzetky.cz/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam