• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GENTIANAAštar akbar!
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    GENTIANA: Po správné ráně do hlavy přejde úplně všecko.
    (o božské síle jsem začal já)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    NOXNOCTIS: já nejsem teolog, natožpak křesťanský, o božské síle jsi začalo ty.
    NOXNOCTIS: a co je na křesťanství unikátního? Křesťanství. Když to začneš drobit, že ono je vlastně putna, jestli se podává chléb a víno nebo buřty a pívo, jestli se lidi sejdou v kostele nebo v kravíně, jestli zpívají Hospodine, ščedrý kněže nebo Když se u nás chlapi poperou... tak dojdeš menší oklikou k totálnímu nihilismu.

    Ale jestli se snažíš zjistit, proč lidi věří... no, tak někteří tvrdí, že je to vlastnost mozku a po správné ráně do hlavy to přejde.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    NOXNOCTIS: To je teda vostuda.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    GAISAKA: Ou jééééééééé
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    brejking ňúz!

    Filipínská policie zatkla „gurua Járu“ odsouzeného za znásilňování žen - iDNES.cz
    http://zlin.idnes.cz/...nasilnovani-studentek-gk6-/zlin-zpravy.aspx?c=A150518_092611_zlin-zpravy_ras
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    NOXNOCTIS:
    NOXNOCTIS:
    A zázračnou medaili patnáct minut povařit!
    Očišťujte znečištěnou vodu před pitím:
    „Kvůli jadernému spadu (dokonce spadu z Evropy) nastane doba, kdy nejvíce potřebujete očištěnou vodu, která byla 15 minut povařena s medailí Mé Matky… „Zázračnou medailkou“ po 15 minut (dešťová voda může být též použita). Připravte si velké zásobníky a pokropte s ní vaše jídla a vaši pitnou vodu.“

    ">https://petrabostlova.wordpress.com/...redky-na-konec-casu-ulozte-si-vytisknete-a-sirte-sirte-sirte/

    NOXNOCTIS: To máš teda blbý. Když něco nevnímáš, je debata kolem toho, co je obsahem představy božské síly pouze prázdným akademickým plácáním o ničem, dobrým tak leda pro teologické krasoduchy.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    NOXNOCTIS: A čo si, súdruh, predstavujetě pod takým pojmom božská síla?

    Mi to připomíná ten otřepaný vtip, jak Frantovi onemocněla žena, tak se šel do kostela modlit za její uzdravení, a chodil a modlil se a žena umřela, tak si šel do kostela Pánubohu stěžovat. Pročež se otevřely nebesa, ozvaly se trouby andělské a shůry zazněl mocný hlas: Proč jsi ji nevzal k doktorovi, ty blbče.

    Jestli někomu jako dost dobrý důkaz Boží milosti nestačí penicilin, tak je namyšlenej trouba. Nebo má jiný světonázor, budiž, ale v tom případě ať nežvástá o tom, že Bůh se málo snaží.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    NOXNOCTIS: Tak to už věděli někdy za krále Klacka, že Bible má několik významových vrstev, tu historickou (nebo pseudohistorickou, ono se to ne vždy nějak zvlášť řešilo) a několik metaforických. Čehož si je vědom i paganus jako já - a dělat z toho vědu, že jako křesťanství je špatně, protože míchá realitu a metaforu, to je fakt argument jak od puberťáka.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    NOXNOCTIS: Kristus = božská síla. Včetně božské síly v člověku.
    Pokud mluvíš o Kristovi jako universálním principu – ideji universálního Krista, tak ten také vznikal až spolu s rozvojem křesťanské teologie a mystiky. Zde si můžeš klást otázku, zda křesťanská teologie a mystika postupně odkrývaly jeho existenci a nebo zda mu postupně budovaná představa o něm dala existenci?
    Tak tohle je věta, kterou řadím do kategoie akademického krasořečnění. Jakož i zbytek příspěvku.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Noxnoc je takový teologický Lysenko. :-)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    GUYVER: babička byla velmi příčetná osoba, bylo ji jasný, že "ošklivou nemoc" nechytí podáním ruky.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    GENTIANA: i totální kravina jde napsat vzletným jazykem, a spisovnou češtinou. ;-)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    NOXNOCTIS: Tvým úvahám je nutno přiznat obstojnou interpunkci. Teď mě však omluv, jdu se udusit smíchy.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    SHEALA: Ještě že jenom chřipku!
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    MACSKA: moje babička se prý zas bála toho že chytne chřipku od lidí při podání ruky :)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    NOXNOCTIS: Věcnými argumenty rád přispěji, pokud bude diskuze smysluplná. U těchto tvých fantazií budu jen citovat svého oblíbence Pauliho: Nejen, že to není správně, tohle není dokonce ani špatně.

    Na druhou stranu klub jsi zvolil dobře. ;-)
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    NOXNOCTIS: Ne. Kristus jako Kristus. Bez těch nábožensko - filosofických blábolů okolo.
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    NOXNOCTIS: Třeba...Kristus?
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    MACSKA: Kdyby se klobouček vymáchal ve křtitelnici, fleky by zmizely, ne?
    MACSKA
    MACSKA --- ---
    Počkat, to je vážná věc! ;) Moje maminka odmítla již v předškolním věku docházet do kostela, když jí pan farář pocákal svěcenou vodou nový klobouček a zůstaly jí tam fleky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam