• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GENTIANAAštar akbar!
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    Mě u toho pobavila ta Applewhitova fotka, to tomu dodává krásný rozměr navíc a ještě se tím cyklicky vracíme zpět k tématu sebevražd (odletěla Nebeská brána nakonec taky na Nibiru? Byli Applewhite s Nettlesovou Anunaki? Otázky, samé otázky!)
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    SCHWEPZ: Tak já si z toho dělal srandu. :) Imho o tom to celý je, že se to nedá dokázat a ani vyvrátit. Takže je to taková pohádka. A já pohádky a různý mytologie docela rád.
    CROME
    CROME --- ---
    SADAKO: proste krasna doba, feudalizace v plnem proudu, spousta krasnych novych a smrtelnych epidemii, spolecenske a jine vedy na vzestupu, zlaty vek lidstva!
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    HONZA09: na té planetě musí být děsná zima (-273,13 C), když se po té své protáhlé eliptické dráze začne opět vzdalovat zpět od slunce do hlubin vesmírné noci někam daleko za Pluto...jsi si jistý těmi Anunaki?
    Nežijí tam spíše ledoví obři ze severské mytologie? dávalo by to větší smysl. A navíc - možná právě ti ledoví obři zničili Atlantidu, když tehdá jejich planete letěla kolem té naší. Mě to do sebe zapadá, tobě ne?


    NATAKA
    NATAKA --- ---
    SADAKO: V Indii šla zrovna na vrchol Guptovská éra - v Řecku je četli a byla filozofická "komunikace" s Indií - přes Himaláj přešli do Číny a až do Japonska... tehdy to vědění znamenalo hodně - dneska si dáme hambáče a přečtem Nyx.
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    No hlavně každej, kdo se o to zajímá, ví že na Nibiru žijí Annunaki a ne nějaký stoletý trpaslíci. Měli si radši pustit Dänikena nebo Pátý Element.
    NATAKA
    NATAKA --- ---
    A teď jsem se krásně zasmál :-)) dobrý konec na Nibiru
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    SADAKO: na Nibiru
    SADAKO
    SADAKO --- ---
    NATAKA: Mezi 6 a 9 stoletím LEPŠÍ než dnes? A to jako kde?
    NATAKA
    NATAKA --- ---
    SCHWEPZ: Lakshmanjoo byl a je borec v očích mých... a jeho komentáře jsou často velmi trefné...
    NATAKA
    NATAKA --- ---
    SCHWEPZ: ne, vedle...
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    NATAKA: ajo, už to vidím.

    NATAKA
    NATAKA --- ---
    ARGANNAH: přijde mi, že v době někdy mezi 6-9 stoletím mohlo být o něco lépe, když čtu, jak se ovlivňovali různé systémy navzájem... nicméně právě pro tu nenávist mezi lidmi to bylo, je a bude tajné... knížek si můžeš koupit kolik chceš a stejně vyčteš jen málo...
    NATAKA
    NATAKA --- ---
    SCHWEPZ: योनिवर्गः कलाशरीरम् yonivargaḥ kalāśarīram
    Kruh už je oficiálně rozpuštěn, ale valí se to dál individuálně a snad brzy se opět semkneme. Jestli tě k tomu něco zajímá - do pošty - třeba budu sdílnější...
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    HONZAL: To má new age taky, ač se to nemusí zdát
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    SHEALA: Christopher Partridge o tom napsal článek a tuším i monografii
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    HONZAL: na tvou otázku ti odpoví výborné pojednání od jednoho velmi jasnozřivého českého filosofa:

    Milan Machovec – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Milan_Machovec
    Ježíš pro moderního člověka - Milan Machovec | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/knihy/108461/jezis-pro-moderniho-cloveka/

    tady to jde asi i stáhnout¨jako pdf: http://lister.wpdevcloud.com/?p=1170
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    SCHWEPZ: myšleno védy, ale klidně vědy, ono to je ve výsledku o tomtéž. :-)

    ono jestli takový křesťanství nebylo svym způsobem taky takový new age, když vznikalo...z pohledu té "lidovosti" :-) akorát nebylo tak tržní a v jádru má asi poměrně silnou message
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    NATAKA: to slovo, které uvádíš, neexistuje ale dokážu tam dekódovat slova JONI ( योनि, ženské lůno) a ÁŠRÁM (आश्रम, chrám) - co to je za kruh, kam docházíš? To mě zajímá.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    HONZAL: vědy nebo védy?
    ARGANNAH: dík za summary
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam