• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GENTIANAAštar akbar!
    Diskuse věnující se mapování a výzkumu náboženských kutilů všeho druhu.
    rozbalit záhlaví
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    BERUSKA_CA: Me to tedy neprijde jako Aštar akbar grade.

    Napr. v budhistickych zemich je celkem bezne ze uspesny clovek v dobe krize stredniho veku nebo pred vyhorenim stravi nejaky cas v klastere, nebo na opustenem miste. Nebo jen proste ma sabatikon na par mesicu. Myslim ze vystoupit ze zabehleho mindsetu by prospelo vetsine lidi, nemyslim si ze to jde srovnavat s hlavnim proudem zdejsich temat, to opravdu ne. To ze to tohle cesky ucho popisuje takhle pitome a zni to jak kdyz nejaka eko-bio-ezo batikovana koza krici "namaste" - nic nemeni na tom ze obsah neni nikterak zavadny (IMO).
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    Na prani i sem.
    FB Tomase Kluse:

    7 dní jsem teď bez jídla a teplé vody trávil ve tmě. Bylo to očistných a důležitých 168hodin života, protože jsem nabral dech. Doslova. Dech svatý.

    Když jsem byl ve tmě poprvé, hledal jsem vysvětlení pro vlastní bolesti. Hledal jsem toho teda víc, jako třeba zubní kartáček, láhev z vodou a cestu ze záchoda. Všechno dopadlo dobře, našel jsem (se).

    Do Místa v srdci, kde jsem teď v Poustevně týden trávil ( teda spíš netrávil ), jsem jel s určitými zkušenostmi, nadšením, ale především jasně stanoveným plánem meditačních praxí.

    Jak jsem si tam tak byl a když nemeditoval, tesknil ‍‍‍, tak o to víc meditoval; začalo mi tmavé projekční plátno ukazovat obrazce z mé hlavy a byla to občas docela síla, jakože jsem byl chvíli ve sklepě se zborceným stropem, pak v proutěné chatě, následně v místnosti s mozaikovou zdí a takový pecky. Zprvu to člověka trochu vyděsí, jako, jestli už to není to, co říkali ti, co říkali “kámo, tam ti hrábne”, ale dech, dech mě vždy v nepříjemném haluzení přivedl zpátky k sobě.

    Jediné, co jsem “nevydejchal”, byl sloup uprostřed pokoje, který tam od třetího dne prostě byl a já ho pak už začal respektovat

    Uvědomil jsem si, jak důležité je v dnešní době umět zastavit a nejde-li to na dýl, alespoň těch 21 minut denně, jak říká Jeho Svatost “Meditujte, meditujte, meditujte”.

    Poznáte totiž, kolik procesů se za “běžného provozu” odehrává ve vaši hlavě a že je pochopitelné, že prostě “občas ujedu, vybouchnu, selžu, zapomenu, něco přeženu, zazdím..”. Naše doba je pro naši mysl časováná bomba, přitom jde o tak fascinující tvůrčí nástroj! Jen najít klid pro jeho užívání.

    A o tom jsem tam přemýšlel, že bych ho vám všem moc přál, abyste viděli sami sebe jako umělce a svět jako plátno, které podepisujete.

    V té pusté samotě jsem si potvrdil, jak důležitý je pro člověka druhý člověk, řečený též bližní. Došlo mi,že jediným rešením ( přestřihnutí drátku časovače ) je přechod k altruistickému fungování společnosti, kde si budeme všichni navzájem pomáhat, protože soutěživý systém, kde prakticky každý je tak trochu soupeř, díky němuž přicházíme o něco, co jsme mohli mít. Systém orientovaný na neustálý růst a výkon nás dřív nebo později donutí se navzájem požrat. A to si nezasloužíme.

    A proto zpět k dechu. Je totiž naším prvotním pojítkem se vším, co jest. Vzduch je nám všem společný, všichni ho potřebujeme, všechny nás prostupuje, a to bez ohledu na sympatie, prostě to tak je. Nekažme si ho, mysleme na sebe ❤️️ Zkuste si obcas při nádechu představit s kolika lidmi jste v tom sp⭕️lu. Jsme jednota. Jsme coop

    Krásný den; krásný všechny dny, v úctě, T

    #soucitjelek #dechsvaty
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Čarodějnice Noira je zpátky! Prozradila, co nás čeká v roce 2019 | Blesk.cz
    https://www.blesk.cz/...e/586609/carodejnice-noira-je-zpatky-prozradila-co-nas-ceka-v-roce-2019.html
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    Newtonova teorie gravitace je mylná, její indická verze, pojmenovaná po tamním premiérovi, je dokonalá. Za objev dinosaurů vděčí svět bohu Brahmovi. A bůh Ravana měl 24 typů letadel. Indický vědecký kongres přinesl mnohá odvážná tvrzení.
    Tak to dopadá, když se do vědy míchá nacionalismus, říkají kritici.

    Náš bůh měl 24 druhů letadel, zaznělo na vědeckém kongresu v Indii - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/xman/styl/indie-vedecky-kongres-brahma-dinosauri.A190111_174528_xman-styl_fro

    Rename gravitational waves as Modi waves, says speaker at Science Congress | india news | Hindustan Times
    https://www.hindustantimes.com/...d-other-gems-at-science-congress/story-akahPaLBAZjqdXK64DP2pI.html

    (...) Darwinovu teorii zpochybnil Rao s tím, že lidskou evoluci vyjadřuje mnohem lépe deset ztělesnění bohy Višny. Z prostého důvodu: „Plánují totiž i to, co přijde po lidech.“
    Zdroj: https://www.idnes.cz/xman/styl/indie-vedecky-kongres-brahma-dinosauri.A190111_174528_xman-styl_fro
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    ‚Duchy lovíme zdarma,‘ říká lovec přízraků Jaroslav Drábek | Zajímavosti | Lidovky.cz
    https://www.lidovky.cz/...arma-rika-lovec-prizraku-jaroslav-drabek.A181229_095604_ln-zajimavosti_ele
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ZUZKAOU: na to bych si dovolil odpovědět citátem:
    A VELICE VÁS ŽÁDÁM, ABYSTE NESYSLIL TYTO INFORMACE JENOM PRO SEBE A NEŠUKAL JSTE S JEŽÍŠEM SÁM, ALE PŘEDAL JSTE TYTO VELEDŮLEŽITÉ INFORMACE TAKÉ OSTATNÍM KOLEGŮM, ABY SE JIM POSTAVIL DO POZORU. PA

    S POZDRAVEM A PŘÁNÍM KRÁSNÝCH SVÁTKŮ

    KATEŘINA ELISABETH ČESKÁ
    NEJVYŠŠÍ NÁBOŽENSKÝ PŘEDSTAVITEL NEJVYŠŠÍHO BOHA

    ANO, VÍM VÍCE NEŽ PAPEŽ A DALAJLÁMA.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CNV: při hledání ilustračních obrázků jsem objevila celou kategorii evangelikálních malůvek s celými betlémy svůdných ježíšů. Linkovat to sem nebudu, ale zjevně furt slouží jako objekt erotických fantazií, stejně jako před tisícem let.
    CNV
    CNV --- ---
    ZUZKAOU: To by šlo. Takovej trošku Rasputin, až na ten pohled raněné laně.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CNV: hledala jsem sexi, ne líbezné.

    Co El Greco?

    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    ZUZKAOU: budu docitat.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    CNV: to se jdete dovzdelat do jakekoli prirucky o dejinach umeni.
    CNV
    CNV --- ---
    ZUZKAOU: Nice abs, ale ksichty jsou povětšinou na papírovej pytlík.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    CNV: Vypadá jak hipsterská verze Toma Cruise :-D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CNV: Tady někomu unikla ta zábavná část ikonografie - Kristus u sloupu.

    15. století



    nějaké to baroko
    Carravagio



    18. století

    CNV
    CNV --- ---
    Tohle je ovšem suverénně nejvíc sexy Ježíš, jakého jsem kdy viděla.

    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    JESTEDMAN: VELICE VÁS ŽÁDÁM, ABYSTE NESYSLIL TYTO INFORMACE JENOM PRO SEBE A NEŠUKAL JSTE S JEŽÍŠEM SÁM, ALE PŘEDAL JSTE TYTO VELEDŮLEŽITÉ INFORMACE TAKÉ OSTATNÍM KOLEGŮM, ABY SE JIM POSTAVIL DO POZORU. PA


    ...

    Mazec. :D Tahle ženská by měla navštívit doktora.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Ještě horší - Kateřina Elizabet Česká je původně Kateřina Konrádová, ta kráva, co radila rodičům, aby dítěti vysadili inzulin!

    [ ZUZKAOU @ Až moc alternativní medicína - vykazujeme elementární znaky vnitřní integrity ]
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    ZUZKAOU: WOW! Ta by měla vyhrát letošní cenu za nejlepší Aštar Akbar a dostat na cestu do klecového lůžka bludišťáka a džusík.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam