• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STARFModularni syntezatory
    ::::: Be the modulation you wish to see in the world :::::

    Diskuze venovana vyhradne modularni synteze.
    Vlastnite modular? Stavite? Uvazujete o nem? Vsechny souvisejici dotazy a napady sem.

    www.muffwiggler.com/forum
    www.modulargrid.net

    www.doepfer.de
    www.musicfromouterspace.com
    www.cgs.synth.net/modules
    www.frequencycentral.co.uk
    www.modular.fonik.de
    www.yusynth.net/Modular/modular.html

    www.schneidersladen.de/en/
    www.thonk.co.uk
    rozbalit záhlaví
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    _ELPH_: pravda, praha:)
    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    SUOTAM: rad poziciam svoj LC6, akurat sa pren musis u mna zastavit :) (je mi jasne, ze asi blbost, chcem iba poukazat, ze by sa k takemuto requestu patrilo napisat aj lokaciu)
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    jeste poptavam,kdyby nekdo nahodou byl ochotny na zitra pujcit maly eurorack case na jeden sequencer stačí šířka 34hp

    odmenim se, diky
    BURAN
    BURAN --- ---
    GAPPEQ: ja mam akorat Dredrum :D
    GAPPEQ
    GAPPEQ --- ---
    BURAN: tak začni :)
    BURAN
    BURAN --- ---
    kuci, mate nekde k videni svy aktualni sestavy? treba na modulargrid? kdo jo, nechcete to hodit treba na nastenku nebo tak? :)
    STARF
    STARF --- ---
    s kvantizatorem souhlas, skvela vec... kdyby se ti chtelo pajet, tak Penrose DIY Quantizer je za 95 EUR (full kit)

    ja osobne mam Expert Sleepers Disting, kterej mimo jine umi fungovat prave i jako quantizer... a taky umi spoustu dalsich veci za dobry penize :)
    EGA
    EGA --- ---
    QYDO: dobry zaklad. lepsie vco pocka, ale k sekcenceru ti rozhodne odporucam co najskor dokupit kvantizer. ten od doepferu je jeden z najlacnejsich a ma vela bonusovych funkcii.
    STARF
    STARF --- ---
    uz pred nejakou dobou jsem sem chtel dat tohle video... vubec celej kanal toho cloveka je mocnej (hodne se mi libi treba taky "Drone Res4")

    Basimilus Acid
    https://vimeo.com/107750012
    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    QYDO: co sa limiteru tyka, tak ak to ma byt iba ako ochrana, tak mne vacsinou postacilo ist cez preamp, ktory mi limituje clippovanim. co sa filtrovania tyka, tak s ultra low frekvenciami som problem nemal, tie mam pocit, ze filtruju monitory prirodzene. no pripomina mi to, ako som raz svoje focal twin (hraju do 40 KHz) odpravil velmi hlasnym ultrazvukmi, ktore som nepocul. som zvysoval a zvysoval volume, aby som dobre pocul tichy audible content, az kym tie ultrazvuky neboli tak nahlas, ze tweetre prestali hrat. som tie ultrazvuky nasiel az dodatocne v nahravke z tej skusky... a dva mesiace som potom musel robit na sluchatka :)
    QYDO
    QYDO --- ---
    dalsi dotaz: predpokladam ze se vyplati pouzivat nejakou comp pro limitaci a filtr pred tim, nez to poslu do monitoru, dostat se k nejakejm ultra low frekvencim, pripadne hodne hlasitejm peakum nebu problem?
    QYDO
    QYDO --- ---
    tak jsem po par tydnech studia dospel k zakladni sestave na rozjezd

    mutable instruments cvpal
    manhattan analog vca
    doepfer a-110-2 vco
    mfb dual adsr
    doepfer a-124 wasp
    pittsburgh modular sequencer

    prvni dve polozky uz mam, ostatni se chystam objednat koncem tydne, takze si rad poslechnu vase nazory, co je blbost/za co to vymenit atd....
    porad si treba pohravam s myslenku zda nevyhodit ten seq a misto zakladniho vco, radsi rovnou neporidit neco trochu lepsiho, treba od pittsburg mod, nebo z3000 od tiptop... se sequencerem si ale rozhodne vic vyhraju a budu mit s cim experimentovat
    BURAN
    BURAN --- ---
    Aaron Funk (Venetian Snares)

    QYDO
    QYDO --- ---
    ke stavbe case - jakou by jste doporucili hloubku case, abych nebyl nekdy prekvapenej, ze nestaci, nebo naopak netahl zbytecnej vzduch
    100mm uzitecny hloubky staci?
    EGA
    EGA --- ---
    QYDO: pekný plán, mutant hihats mám tiež v pláne, zatiaľ na hajtky používam quantum rainbow + 2x ladik c510 synare 1.

    ale a-110-1 nie je bohvie aké vco, ladenie sa cez pár oktáv dosť rozlieza a zvuk je taký nemastný-neslaný. a-110-2 som nemal v rukách, ale v princípe by to malo byť to isté. ale verím, že wasp mu hodne pomôže, filtre doepferu rozhodne idú .]

    z diy odporúčam synthrotek EKO, perfektný modul na glitchovanie beatov.
    MIKEH
    MIKEH --- ---
    QYDO: mrkni na Doepfer A-110-2, novy VCO, mam ho akorat na ceste.
    mam ozkouseno par DIY modulu od www.frequencycentral.co.uk a velka spokojenost (Ultra Wave, Envelope, Vogue VCF, Continuum Phaser, VCO)
    QYDO
    QYDO --- ---
    EGA: momentalne mi jede v poste cvpal a vca od manhattan analogu
    nekdy pristi tyden objednam doepfer vco A-110-1, adsr a-140, wasp a-124 --- to jsem vybral jako takovej zaklad na rozkoukani a vyloudeni nejakyho zvuku :)

    jako bici snad co nejdriv sezenu korunky na mutant bassdrum a mutant hihats a kdyz uz budu u toho hexinventera, tak se mi fakt hodne libi seq Orbitals... ale to uz je trochu drazsi, zatim si vystacim s cvpalem a taky podporim na kickstarteru ten midi-24gate modul co hazel BURAN

    celkove me hodne lakaji diy kity... namatkou treba taky veci od Music Thing Modular - turning machine, spring reverb
    EGA
    EGA --- ---
    QYDO: kul. a aké máš plány ohľadom bicích modulov a sekvenceru?
    QYDO
    QYDO --- ---
    EGA: uz mam cvpal na ceste z thonku :)
    EGA
    EGA --- ---
    QYDO: ja som mal so svojím modulárom podobné úmysly. moje úvahy smerovali zhruba k tomu, že keďže chcem divné melódie a polonáhodné polyrytmy generovať z moduláru, najpodstatnejšia vec bude clock sync. mal som šťastie, že kamarát bol ochotný zbaviť sa flame clockworku, ktorý má tri nezávislé clock / gate / cv generátory (s možnosťou nahrávať ich zmeny) a aj jednoduchý midi to cv prevodník. keďže je discontinued a z druhej ruky je stále dosť drahý a je možné, že vôbec nepotrebuješ jeho features, asi by som ti na začiatok odporučil niečo ultralacné, aby si hlavne mohol syncnúť DAW s modulárom. a keď časom zistíš, že napr. potrebuješ polyfóniu a 8 gatov, tak zainvestuješ do toho, čo budeš potrebovať. skús sa pozrieť na CVpal http://mutable-instruments.net/modules/cvpal
    MIKEH
    MIKEH --- ---
    _ELPH_: aha, to jsem netusil
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam