• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STARFModularni syntezatory
    ::::: Be the modulation you wish to see in the world :::::

    Diskuze venovana vyhradne modularni synteze.
    Vlastnite modular? Stavite? Uvazujete o nem? Vsechny souvisejici dotazy a napady sem.

    www.muffwiggler.com/forum
    www.modulargrid.net

    www.doepfer.de
    www.musicfromouterspace.com
    www.cgs.synth.net/modules
    www.frequencycentral.co.uk
    www.modular.fonik.de
    www.yusynth.net/Modular/modular.html

    www.schneidersladen.de/en/
    www.thonk.co.uk
    rozbalit záhlaví
    STARF
    STARF --- ---
    SYSTEMTERROR: asi bych se podival po vice modulacnich moznostech (LFO, obalka), hodi se druhy oscilator, waveshaper (kombinace tehle dvou veci je napr. Make Noise STO) a neni od veci taky nejaky random source... to jsou pro me takove zaklady v modularu... pak to poslat do Clouds a hotovo:) ale tak zalezi, co hledas, ja mam modular hlavne na atmosfery a fx
    SYSTEMTERROR
    SYSTEMTERROR --- ---
    Zdar ve spolek, před časem jsem pořídil mother 32 a už zmýšlam co bych k tomu přidal. Neplánuji nějaký šílený systém, jen bych to doplnil o nějaké efekty, či další věci, moc se zatím neorientuji, tak proto se ptám. Časem bych chtěl nakutit svůj HW do 19" racku k vůli mobilitě a ochraně, tak jsem dohledal, že existují 84HP rakové držáky. Tak bych teda k matce ještě něco přibral. Můžete mi doporučit něco k tomu? nemusí to byt přímo efekt, něco co ji rozšíří ještě možnosti.....

    ten držák jsem našel tento http://www.tiptopaudio.com/hek.php je to klasika 3U co vleze do 19"racku o délce teda 84HP. Je možné že kdyz mě to chytne, tak by postupně ješte přibyl další....ale tím mé modular ambice asi budou končit :D i když kdo ví :D

    k těm efektům. Líbí se mi od jomoxu T-raconizer, máte s ním někdo zkušenosti? Má v sobe vice efektů v jedné ceně.

    Díky za případné postřehy a tipy :)




    STARF
    STARF --- ---
    Novorocni cistka (Praha, neni problem kamkoli zaslat)

    Moog Mother-32 - 14 500 CZK (540 EUR)
    Make Noise DPO - 13 500 CZK (500 EUR)
    Pittsburgh Mix Mult - 1750 CZK (65 EUR)
    Music Thing Modular Mikrophonie - 1300 CZK (48 EUR)
    LEVOS_BOB
    LEVOS_BOB --- ---
    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    ZERO: pre mna je najvacsia zabava si napatchovat kazdy zvuk uplne od zakladu a snazit sa pritom vyhnut vsetkym klasickym metodam a beznym zvukom.

    jediny problem je, ze vacsinou mam jednym perkusivnym zvukom zabratu 1/3 systemu a nemozem si dovolit mat takto napatchovat vsetko, takze mam ak klasicke moduly na obyc zvuky: 3x diy clone 808kick, 2x mutant clap, 1x mutant hihat, CGS drum sim, chime, (a ochvilu aj cynare), DS8 drum clone...

    Ako main clock pouzivam midi z PC, kvoli jednoduchsiemu syncovaniu a aj stabilite a istote, ze mam celociselne bpm (jednoduchsie sa to potom striha). Vramci modularu mi midi ide najma do flame clockworku...
    STARF
    STARF --- ---
    ZERO: mam sice Tea Kick a Braids (ktery maji par bicich programu), ale spis to resim externe (Octatrack, TR-09)... kazdopadne kdyz uz si chci vysyntezovat treba kopak, zaklad je AD obalka do pitche oscilatoru, dalsi obalka na VCA a muze se hodit i mix pro smichani ruznych vln ci jinych zdroju zvuku (fajn je treba taky poslat obalku do filtru, kterej nema nic ve vstupu, a to primichat ke zbytku... pridas tak kopaku takovej ten klasickej click)

    How To Make An Analog Kick with Tobi Neumann
    https://www.youtube.com/watch?v=gqh8mB4pDoU
    LEVOS_BOB
    LEVOS_BOB --- ---
    Halejte nevite kde jinde nez v Thonku sehnat full kity Mutant BD9 a Snaru??
    ZERO
    ZERO --- ---
    INSECT: sem se zrovna chtel tady mistniho osazenstva zeptat, jak resite bici? mate to poskladany od tiptopu nebo jiny moduly, nebo uplne externi drum machine? diky
    INSECT
    INSECT --- ---
    QYDO: uz jen nakej sexy panel a jedes jak svin.

    btw strilim tip top BD 909 kdyby nekdo chtel.
    QYDO
    QYDO --- ---
    High pass filtr

    EGA
    EGA --- ---
    fakt? v mojom okolí boli dva kusy a oba mali plus-mínus rovnaké problémy. žeby nejaká chybná séria?
    STARF
    STARF --- ---
    LEVOS_BOB: taky tak, muj Rene reaguje naprosto v poho
    MIKEH
    MIKEH --- ---
    LEVOS_BOB: taky mam stejnou zkusenost jako Ty, ovladani bez poblemu
    LEVOS_BOB
    LEVOS_BOB --- ---
    EGA: pouzivam Rene uz skoro rok a niceho podobnyho jsem si nevsiml... vse funguje jak ma.. na prsty reaguje uplne normalne.. kdyz jsem ho bral v London Modular shopu tak se mi omluvili ze musim pockat na dalsi varku z US, ze meli kusy, ktery byly problematicky...
    EGA
    EGA --- ---
    QYDO: rené je super, ale zároveň trpí na zlé ovládanie a príšerné glitche. po dvoch mesiacoch, ako som ho mal požičaný, som nad ním definitívne zlomil palicu. mať večne naslinené prsty, aby sa ten kapacitný "button" fakt stlačil je otravné samo o sebe, ale to, že pri komimbináciách buttonov sa občas aktivuje úplne iná funkcia je neskutočne frustrujúce. škoda, inak by bol hodný aj tej nekresťanskej sumy.
    OTZ
    OTZ --- ---
    ..well :))
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    OTZ: jj, ten je ted v restaurovani (1 a 2) u milana gustara. az to bude, tak pry je snad planovan nejaky koncert, mohlo by byt zajimve si ho poslechnout v akci... :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    trochu cz historie

    MATRIXSYNTH: Czechoslovakia's 1977 Modular Synth, the Číslizvuk
    http://www.matrixsynth.com/2014/08/czechoslovakias-1977-modular-synth.html
    QYDO
    QYDO --- ---
    Velká spokojenost s tímhle combem, docela to uhasilo moje choutky po Reném...(I když je mi jasný že to bude úplně jiná třída)

    LEVOS_BOB
    LEVOS_BOB --- ---
    Roland eurorack EFX (Demora, Scooper..) v Thomannu za 149€ each!
    SIDE
    SIDE --- ---
    tenhle micromodularni format (coz beru i kastli, bitranger, soundmachines ns1) se zacina nejak rozrustat
    AE modular - a modular synthesizer for everyone by tangible waves —Kickstarter
    https://www.kickstarter.com/...e-modular-a-modular-synthesizer-for-everyone?ref=category_recommended
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam