• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STARFModularni syntezatory
    A3D747
    A3D747 --- ---
    LEJN: dobry tavidlo, pinzeta a kvalitni lupa, a je to v pohode :)
    s pastou moc zkusenosti nemam, nezapejkal jsem ji, normalne jsem ji zapajel, ale byl to voser....dobrej cin mi prijde ok
    LEJN
    LEJN --- ---
    QYDO: to už je spíš bakalářská práce :-) ... jako držím palce, ale pájet bych se s tím nechtěl... na to už by asi byla lepší pájecí pasta a zapečení
    QYDO
    QYDO --- ---
    QYDO: btw pcb jsem dostal jako darek, ale pry stalo par dolacu a soucastky vyjdou na 1500
    QYDO
    QYDO --- ---
    Dlouho jsem nic nepájel a tak jsem si řekl proč si rovnou na rozjezd nedát maturitu z pájení SMD čipu... Za týden přijdou součástky tak pak podám report

    LEVOS_BOB
    LEVOS_BOB --- ---
    Tyvole nejlepsi eurorack modul! Bottle opener!

    http://gieskes.nl/undefined/eurorack/?f=bottle-opener

    LEVOS_BOB
    LEVOS_BOB --- ---
    Good bye savings!

    Intellijel Shapeshifter Eurorack VCO Sound Demo (Part 2/2)
    http://www.youtube.com/watch?v=XkSnnc9tNJg
    STARF
    STARF --- ---
    TMH: tak nejak, ale ty granule tady nehrajou az takovou roli... v tom videu ma density knob otocenej uplne doprava a tak prochazi cely audio a ne jen drobny utrzky... jde spis o to, ze Clouds je i moc prijemna delay a reverb... hlavni roli tam hraje ta E350 - wavetably do toho selektoval Robert Rich a jsou za sebou harmonicky poskladany, proto to zni tak pekne, kdyz mezi sebou pomalu morfujou
    TMH
    TMH --- ---
    TMH: jo už tomu rozumim, wavetable osc do clouds, kterej z toho udělá granulární roztáhlý textury.... kdo by řekl, že granulární struktury můžou bejt i roztažený, ne jenom krátký a lo-fi....
    TMH
    TMH --- ---
    STARF: jop tak tohle je přesně ono... máš pravdu že to první video s wave shaperem je trošku raw, ale představu mám... tohle je blbý, vypadá to že budu muset pořídit case, Clouds a začít nějak... to E350 je nějak zřetězený s Clouds?
    STARF
    STARF --- ---
    TMH: idealne nejakej wavetable oscilator s morphujicima programama (E350 nebo Braids), muze se hodit waveshaper (ale taky muze byt moc raw, kazdopadne do vaseho rychlejsiho techna by to nemuselo vadit)... riser / downer je otazka filtru, VCA a obalky/LFO imho

    tady je treba jedna ambientni hypnoza co jsem nahraval (je to debilne napanovany, dnes bych to nahral jinak, ale na monitorech se to ztrati - sluchatka moc nedoporucuju) a pod tim E350 s Clouds (ne moje video)

    Modular dark ambient jam (DPO, Rings, Clouds)
    https://www.youtube.com/watch?v=iY0LIKr7YXg


    Morphing Terrarium vs Mutable Instruments Clouds
    https://www.youtube.com/watch?v=iS2JJYNk0BA
    TMH
    TMH --- ---
    STARF: hmmm to mě zajímá celkem dost, využívat modular právě tímhle směrem... co bys doporučoval jako základní setup pro atmosférický pady, soundscapes a FX risers/downers? omlouvám se za tuhle stupidní přímou otázku, ale uvažuju o stavbě malýho cestovního skiffu (sekvencer CV z analog 4)
    STARF
    STARF --- ---
    SYSTEMTERROR: asi bych se podival po vice modulacnich moznostech (LFO, obalka), hodi se druhy oscilator, waveshaper (kombinace tehle dvou veci je napr. Make Noise STO) a neni od veci taky nejaky random source... to jsou pro me takove zaklady v modularu... pak to poslat do Clouds a hotovo:) ale tak zalezi, co hledas, ja mam modular hlavne na atmosfery a fx
    SYSTEMTERROR
    SYSTEMTERROR --- ---
    Zdar ve spolek, před časem jsem pořídil mother 32 a už zmýšlam co bych k tomu přidal. Neplánuji nějaký šílený systém, jen bych to doplnil o nějaké efekty, či další věci, moc se zatím neorientuji, tak proto se ptám. Časem bych chtěl nakutit svůj HW do 19" racku k vůli mobilitě a ochraně, tak jsem dohledal, že existují 84HP rakové držáky. Tak bych teda k matce ještě něco přibral. Můžete mi doporučit něco k tomu? nemusí to byt přímo efekt, něco co ji rozšíří ještě možnosti.....

    ten držák jsem našel tento http://www.tiptopaudio.com/hek.php je to klasika 3U co vleze do 19"racku o délce teda 84HP. Je možné že kdyz mě to chytne, tak by postupně ješte přibyl další....ale tím mé modular ambice asi budou končit :D i když kdo ví :D

    k těm efektům. Líbí se mi od jomoxu T-raconizer, máte s ním někdo zkušenosti? Má v sobe vice efektů v jedné ceně.

    Díky za případné postřehy a tipy :)




    STARF
    STARF --- ---
    Novorocni cistka (Praha, neni problem kamkoli zaslat)

    Moog Mother-32 - 14 500 CZK (540 EUR)
    Make Noise DPO - 13 500 CZK (500 EUR)
    Pittsburgh Mix Mult - 1750 CZK (65 EUR)
    Music Thing Modular Mikrophonie - 1300 CZK (48 EUR)
    LEVOS_BOB
    LEVOS_BOB --- ---
    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    ZERO: pre mna je najvacsia zabava si napatchovat kazdy zvuk uplne od zakladu a snazit sa pritom vyhnut vsetkym klasickym metodam a beznym zvukom.

    jediny problem je, ze vacsinou mam jednym perkusivnym zvukom zabratu 1/3 systemu a nemozem si dovolit mat takto napatchovat vsetko, takze mam ak klasicke moduly na obyc zvuky: 3x diy clone 808kick, 2x mutant clap, 1x mutant hihat, CGS drum sim, chime, (a ochvilu aj cynare), DS8 drum clone...

    Ako main clock pouzivam midi z PC, kvoli jednoduchsiemu syncovaniu a aj stabilite a istote, ze mam celociselne bpm (jednoduchsie sa to potom striha). Vramci modularu mi midi ide najma do flame clockworku...
    STARF
    STARF --- ---
    ZERO: mam sice Tea Kick a Braids (ktery maji par bicich programu), ale spis to resim externe (Octatrack, TR-09)... kazdopadne kdyz uz si chci vysyntezovat treba kopak, zaklad je AD obalka do pitche oscilatoru, dalsi obalka na VCA a muze se hodit i mix pro smichani ruznych vln ci jinych zdroju zvuku (fajn je treba taky poslat obalku do filtru, kterej nema nic ve vstupu, a to primichat ke zbytku... pridas tak kopaku takovej ten klasickej click)

    How To Make An Analog Kick with Tobi Neumann
    https://www.youtube.com/watch?v=gqh8mB4pDoU
    LEVOS_BOB
    LEVOS_BOB --- ---
    Halejte nevite kde jinde nez v Thonku sehnat full kity Mutant BD9 a Snaru??
    ZERO
    ZERO --- ---
    INSECT: sem se zrovna chtel tady mistniho osazenstva zeptat, jak resite bici? mate to poskladany od tiptopu nebo jiny moduly, nebo uplne externi drum machine? diky
    INSECT
    INSECT --- ---
    QYDO: uz jen nakej sexy panel a jedes jak svin.

    btw strilim tip top BD 909 kdyby nekdo chtel.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam