• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STARFModularni syntezatory
    SIDE
    SIDE --- ---
    Dneska sem videl case z tyhle ikea picoviny. Zrovna mam na malej zalusk, nechcete to nekdo zkusit kdo ma ten svedskej horor po ruce?

    TAVELÅN Podnos - IKEA
    https://www.ikea.com/cz/cs/p/tavelan-podnos-50465756/

    HULIN
    HULIN --- ---
    MONKEYFIGHTER:
    WTK:
    Dik, to bude ono. Navic nestoji moc tak to zkusim koupit.
    WTK
    WTK --- ---
    HULIN: a185-2 je na to idealni, funguje zaroven i jako octave switch na nezapatchovanejch vstupech. quantizer pak pripadne za nej
    MONKEYFIGHTER
    MONKEYFIGHTER --- ---
    HULIN: precision adder hledas imho:)
    HULIN
    HULIN --- ---
    Cau. Jak resite transpozice? Dejme tomu ze mam sekvenci kterou chci transponovat dalsi sekvenci. Musim pouzit neco jak doepfer quantizer nebo treba mix s offsetem? Zajimalo by me jak to resite vy a jestli jsou jeste nejake moznosti..
    WTK
    WTK --- ---
    CHINOXR: no kdybys chtel vic desek tak sem to nedavno sepisoval.)
    wtk pcb+kits - Tabulky Google
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xyrvgUM73GE5tFnO1Pz3xo1z9w6u50HthZGDcXtkmcU/edit?usp=sharing
    ale s tema cipama je to porad bida no.
    CHINOXR
    CHINOXR --- ---
    WTK: ad monotroni :D : kdyz jsem je porizoval mel jsem s nima velky plany , a furt mam .. koneckoncu s trochou snahy a tim jak jsou uz v zakladu open mam levny VCO,LFO,Fltr,FX ... sehnal jsem od VULTa jeho konverzni gerbery (ale ma tam furt par nevychytanej much) a nedavno se mi podarilo uspesne zkontaktovat PulpLogica kterej ma podle me nejlepsi konverzi , bohuzel je to furt na zakladni monotron, skoda ze na netu neni vic info ke konverzi Dua a Delaye ... nicmene snad z nej neco dostanu :D odpovida pomalu ... no a pridana vec z konverze bude jeste 6xRibbon CV/G modul ... 6 prstu sice nemam (ani po vakcinaci :D), asi mozna nektery poslu do sveta .. kazdopadne je to takovej prijemnej bonus z tehle gadgetu

    Jinak souhlas se vsim po pises , this is the way ...

    Na Peaksy mam PCB (panel vezmu asi od Shaye nebo si udelam svuj) ale vime jak to je s STM a hlavne nechci to delat jako prvni SMD build ... No a o_C chci urcite , vzal bych ho ted i z toho Tvyho vyprodeje ale nemam na to prachy :(

    Na ty veci co pises ohledne DLY tak souhlas, PT2399 je cesta, vlastne nejvic budget jsem videl nakej tu AliExpress karaoke desku, zbytek neznam, musim se podivat, diky za tipy
    WTK
    WTK --- ---
    CHINOXR: 6monotronu:D no ono diy cestou clovek moc neusetri, jenom toho bude mit vic :) a taky se vic presunes od delani hudby k ty modelarine.. ja si kolikrat neco postavim i aniz bych to pak nejak pouzival, cistim si tim hlavu:)

    imho si sezen pro zacatek nejakej multifunkcni cv generator jako peaks nebo o_c a nejaky vca, to ti da nejvic a co chces dal ti z toho vyplyne samo.

    co se tyce delayu/reverbu ty nejlevnejsi jsou v podstate vsechno variace na pt2399 cip (nejvic lowcost reseni tady: https://www.synthanatomy.com/2018/04/diy-makes-possible-eurorack-delay-fx-module-less-15.html ), nebo accutronics/belton brick (ale to jsou tri 2399 v jedny krabicce), pak z ready made dsp za zminku stoji spin fv-1 (erica dsp, fx aid, dervish a dost dalsich) nebo nova daisy platforma, na ktery stoji noise engineering versio rada. v pristim tejdnu vydavaj novou verzi, ktera je vic euro friendly https://www.electro-smith.com/daisy/patch-sm k tomu v podstate staci udelat breakout pod europanel a mas vykonny dsp za minimalni naklady, to teda hodne zvazuju, ale koukat do kodu jeste po praci se mi uplne nechce.
    SQARE
    SQARE --- ---
    CHINOXR: Morph4 ještě nemám doma, ale vypadá to dost zajímavě, na to se dost těším
    SQARE
    SQARE --- ---
    CHINOXR: Žádnej jinej delay modul jsem neměl, ale jsem spoko. Je to trochu špindíra, ale vintage je žádanej že. Zabudovaný lfo se taky hodí a zároveň je tam simple mix 2 signálů.
    Tyhle Dreadbox Chromatics jsou skvělý za tu cenu+ ty fadery co jsou na většině jsou podle mě dost hratelný, příjemnější než knoby
    CHINOXR
    CHINOXR --- ---
    SQARE: super , dik , samozrejme vyhodny nakupy jsou jasny , respektive ja pujdu DIY cestou a to co si nepostavim si holt koupim :) uhasit GAS je peknej oxymoron :D :D :D a u modularu si myslim ze GAS nabyde dalsich daleko silenejsich dimenzi ... :D

    ja urcite pujdu po delayich a reverbech pac jsem na to uchyl (jako milestone bude asi Big Sky ale momentalne je to pro me cenove nedostupny a budu resit spis digitakt) , co se tyce hlasu tak mam na nejakou chvili vystarano , spis jen nejaky veci typu VCA, LFO at je cim modulovat a pak ty exotiky/utilitky co zminuju ...

    zajimava je pro me promena kdy jsem chtel furt delat techno a kvuli tomu jsem sel do HW (a stale mam v hlave prostor pro projekt kde to techno budu delat) ale posledni dobou jsem dost zpomalil a cimdal vic zabredavam do ambientnich silenosti (nejspis dusledek mejch seanci po porizeni NTS/SQ1 a kombinace toho ze nemam nic co mi dela drumy a rytmy, ty povetsinou zastupuju tim co mi leze z delaye a Neutron/NTS/SQ jam setupu obecne)

    co se tyce Tvyho setupu, jaka je ta Nostalgia? 3 stage delay zni jako mnam dopici vec, ta dystopia vypada fakt jako heaven :D to samy ten Morph mno a clouds mi pripominaj ze je furt chci ... radit Ti asi jako rookie nemuzu cim to dozaplnit
    SQARE
    SQARE --- ---
    CHINOXR: já řešim modulár chvilku, ale z toho co mám jsem šel po výhodnejch nákupech+samozřejmě nějaká představa jak to využít. Když jsem měl svejch prvních 5 modulů, tak jsem si trochu říkal že jsem se unáhlil. Ale když přibily nějaký další, tak to začalo dávat smysl a každej co mám mě baví. Chci zaplnit case co mám a pak už si jen hrát, zkoumat, uhasit ten GAS a tvořit :))

    Takhle to nějak vidím s tím co mám nebo plánuju pořídit, zbejvá posledních pár hp, dobrý nápady jsou vítány:))
    voicebender - Eurorack Modular System from Sqare on ModularGrid
    https://www.modulargrid.net/e/racks/view/1770082
    CHINOXR
    CHINOXR --- ---
    VEX: spis bych potreboval vedet , a tim se ptam i ostatnich zde v diskuzi , jak resite vyber modulu? tim co vylozene potrebujete?

    dejme tomu ze ma clovek nejakej zaklad (v mym pripade do racku neutron,2MFOS VCO, SQ1, NTS, 6 monotronu, sekvencer z beziciho svetla, nakej lmnc filtr a dron multiosc, takze asi budu potrebovat hodne VCA, naky to LFO, a urcite nejaky veci typu O_C, turing atd pac me bavej generativni veci/veci co umeji zit vlastnim zivotem, hodne experimentalni)¨

    nebo si proste koupite neco co vas zajima a bud to u vas zustane nebo to poslete dal? jako chapu ze treba po dvou , trech letech to vykrystalizuje nejak samo ale i tak by me zajimal vas myslenkovej pochod ...

    ja mam lifetime filozofii vyuzit toho co mam i kdyz to vylozene nepotrebuju , obecne veci moc do sveta neposilam a beru to tak ze jak je to jednou u me tak i tak zustane a prizpusobim moji workflow gearu ... nez aby to bylo treba naopak (ackoliv ma clovek nejakej smer kterym se chce ubirat)

    vlastne se tady ptam a odpovidam si sam , a nekolikrat se to tady resilo , takze zaklad je asi navstivit doktora :D
    CHINOXR
    CHINOXR --- ---
    VEX: jojo :D uz se tu poohlizim po modulech a jeden se snazim i zarezervovat :D :D nerikam ze pulku nezaplnim z fleku tim co mam a tim co chci jeste zkonvertovat :D doufam ze do roka nebudu stavet dalsi case :D
    VEX
    VEX --- ---
    RIP :D
    CHINOXR
    CHINOXR --- ---
    CHINOXR: po nejake dobe update, blizim se skoro do finishe , tam kde zacne poradnej mezihvezdnej void ... :D

    CHINOXR
    CHINOXR --- ---
    VEX: no brutal je ze ja se musel ridit tim ze mam od Quida 2 MFOS moduly (VCO) a jsou dlouhy jak kokot, takze na hloubku to ma treba 20cm ...
    VEX
    VEX --- ---
    CHINOXR: každej si tím musí projít :D
    CHINOXR
    CHINOXR --- ---
    CHINOXR: kecam, 9U to je :D
    CHINOXR
    CHINOXR --- ---
    VEX: to se mi cte blbe kdyz si ted vyrabim 3U/110HP :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam