• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEATranskulturní komunikace UHK - taková moderní (kulturní) antropologie
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    MEA: alternativa ke googlu je pak duckduckgo, vytáhne tě z google bubliny. https://duckduckgo.com/
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    MEA: Co se týče postižených, tak tam potřebuju se naučit pár věcí, abychom nestáli a nepořvývali na sebe, jak se bohužel děje. Nějáká možnost dialogu je pořád ještě obtížná, a strašně to pochopitelně komplikuje diskrepance moci. (A to že my co jsme se s tou diskrepanci moci naučili pracovat, to přepalujeme na druhou stranu. Stylem A BUDE TADY BEZBARIÉROVÝ NÁDRAŽÍ ať to stojí co to stojí)

    Nechci se omezit jen na to. Zajímá mě víc věcí, třeba komunikace s přistěhovalci a potomky přistěhovalců, a taky mezi seniory z vesnic, kteří mají jakýsi kulturní kapitál, co postupně mizí, a náma městskýma povalečama.
    MEA
    MEA --- ---
    teda ale nepochopim..
    jak je možný, že v tom slovníku mají uvedený strukturalismus a chybí jim tam funcionalismus? nechápu..
    MEA
    MEA --- ---
    MEA: oprava - slovník
    MEA
    MEA --- ---
    hmm, ještě bych uvítala tip na nějaký pěkný slovních kulturálních studií..
    mám od chrise barkera a je dost malý, takový základ, chtělo by to něco víc :)
    MEA
    MEA --- ---
    jinak nový otázky transkultuní komunikace se týkají určitě i internetu (to je hodně široká problematika :)) ) - jaké alternativy máme k dispozici k hlavní internetové síti, jaký protokoly mimo https a pod. známé a hojně užívané, je něco kvalitnějšího na vyhledávání než gugl a přitom zaručí ještě lepší a méně mocensky kontrolované výsledky vyhledávání, kam směřuje internetová realita, budeme za chvíli jako v matrixu, lenošit napíchnutí jako lavry a užívat si těch nějdivočejších fantazií naplno? :)

    kdybyste k tomu cokoliv měli, to by bylo!
    MEA
    MEA --- ---
    tady je odkaz na zkrácený studijní materiál ke
    kulturnímu dědictví,
    nevim popravdě nakolik je důvěryhodný, pročítala jsem jen tu část, kde se píše o konfiguraci kulturních prvků, což mi na zodpovězení otázky stačí, ale třeba to bude zajímavý materiál

    http://www.google.cz/...F_GUo0QDm9oA-1K9O6kmJuFViA&sig2=R81O4BCFmyQnt5R9HYprBg&bvm=bv.84349003,d.d2s
    MEA
    MEA --- ---
    BAKASSASIN: děkujeme :)

    SHEALA: hlavně je důležitý dialog, otázky, rady, odpovědi, no prostě cokoliv, co se transkulturní komunikace týče..

    o jaký subkomunity se jedná?
    pamatuju si, žes dělala aktivně s vozíčkáři, jestli se dobře pamatuju teda? :)

    btw. na tomhle oboru se zabýváme i psychologií a psychoterapií, psychosociálnem ve zkratce, proto jsem na ten obor šla :), že je zde antropologie, psychologie, ale i náboženství a filosofie, což to náboženství není zrovna můj šálek kávy, jelikož jsme zaměřeni prokřesťansky a já nejsem křesťan, tak mi nezbývá, než toto zaměření akceptovat a vybírat si předměty, které mne aspoň trochu zajímají, takže biblistika ani náhodou, ale kostely a architekturu bych už snesla :))

    teda ale výběr předmětů je tu dost rozmanitej :), na antropologii to ale stojí, což jsem ani netušila, když jsem se sem hlásila, protože předměty se jmenují jinak
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    MEA: já jen že nedělám do antropologie, a už vůbec ne kulturní, jen se snažím nějaký subkomunity rozkomunikovat, takže se chci spíš od vás učit :) Je to pro mě věc, která se bude hodit strašně moc do budoucna, obávám se že takový ti různí konvičkové a tak by potřebovali navštívit nikoliv psychologa ale kulturního antropologa :)
    BAKASSASIN
    BAKASSASIN --- ---
    zdraví plzeňská antropologie
    MEA
    MEA --- ---
    jen si myslim, že se to tu rozjede asi hodně pomalu
    MEA
    MEA --- ---
    SHEALA: klidně i přímo.. :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Dobrý auditko, budu (zpovzdálí) sledovat :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam