• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MERMAIDACo práve teď čtete? Nebo co jste nedávno zajímavého četli a doporučili byste ostatním?
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    VRATENKA: Klasika, mozna uz znas - Chimamanda Adichie,, Chinua Achebe.
    HANELA
    HANELA --- ---
    VRATENKA: zkus se probrat tady

    Afrika - štítek | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/stitky/afrika-68
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    Čtu teď tuhle útlou knížku. Ráda bych přečetla i něco dalšího od afrických autorů, nemáte tipy na něco zajímavýho? Primárně v češtině, ale tuším, že toho zas tolik nevychází.

    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    NALLE
    NALLE --- ---
    NALLE: Je to stejne dobry jako The Trees a pozdeji je to fakt silena jizda plna absurdit a inteligentniho humoru. Moc doporucuju!
    AYNA
    AYNA --- ---
    Agatha Christie - Nemesis :-) uz docteno a nezklamalo, slecna Marplova a jeji zpusob rozklicovavani kriminalnich cinu, plno prekvapivych zvratu, legendarni!;-)
    Nemesis - Agatha Christie | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/slecna-marplova-nemesis-42940
    NALLE
    NALLE --- ---
    Neni to tak dobry jako The Trees, ale zklamany rozhodne nejsem. V podstate jde o prevypraveni Dobrodrustvi H. Finna, ale v Everettove typickem (nechci psat uplne “cernem”) humoru.

    NALLE
    NALLE --- ---
    MAR_TINA: Ja myslim, ze pro mamy idealni. Je to takovy vrely, ale nesklouzava to k patosu. Plus je to zasazeny do myho oblibenyho prostredi.
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    NALLE: Pripomnelo mi to tematicky Damsky klub pulnocniho plavání. Nocni plavání je v Irsku in téma:-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    NALLE: tu jsem koupila mámě, jsem zvědavá, co ona na to
    NALLE
    NALLE --- ---
    strasne prijemna kniha, i kdyz se odehrava behem covidu :) miluju irske autorky.

    NALLE
    NALLE --- ---
    NALLE: *kanadsky
    NALLE
    NALLE --- ---
    zatim to ma takovy Straw Dogs vibe, ale je to francouzsky a kratky a to mam rad

    NALLE
    NALLE --- ---
    Vyslo vcera, hned jsem to poslal do kindlu

    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    Moc fajn eseje o médiích, video artu, filmů v postkomunistické východní Evropě. Je to už starší knížka, ale stále baví.

    NALLE
    NALLE --- ---
    Strasne hezky napsana knizka o nelehkem zivote puvodnich americkych obyvatel.
    Zacina to hned po masakru v Sand Creek.

    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    FIFI: :(
    FIFI
    FIFI --- ---
    MULTICAT: ano, mají. Nedat na knihu název a plést tak čtenáře, to se jen tak nevidí :-(
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    FIFI: jo, tak dík za upřesnění. V ty databázi knih to.maji správně
    FIFI
    FIFI --- ---
    MULTICAT: no však to tam mají správně. Začíná to slovem Teď.

    Nakladatel to prostě nevychytal a nenechal si to vymluvit.

    Před chvílí byl zveřejněn longlist na ceny Magnesie Litera a tam to mají správně: https://www.magnesia-litera.cz/wp-content/uploads/2024/03/magnesia-litera-longlist-2024.pdf
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam