• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SKATEMURAINesnášíme horko
    Špatné dýchání, dusno, pocení, únava, pracoviště bez klimatizací, vliv horka na psychiku i fyzičku, sportování v horku, nejhorší období v datech, hygiena v MHD. Diskuze, zkušenosti, tipy a rady na tato témata.
    rozbalit záhlaví
    MEANDER
    MEANDER --- ---
    Češi doma topí příliš. Oproti západním zemím mají v interiéru o 4 stupně víc | Domov | Lidovky.cz
    http://www.lidovky.cz/...-jinym-evropskym-zemim-1wd-/zpravy-domov.aspx?c=A170125_210733_ln_domov_ele

    Šéfová má termostat na topení nastavený na 28 °C a hlídá ho jako lvice mláďata.
    ELINAA
    ELINAA --- ---
    Já třeba horko nemám ráda i z důvodu, že jsem potom nervózní hodně, jak se potím. Klimatizace bude pro mě asi nevýhnutná.
    ANDREEJ
    ANDREEJ --- ---
    To můžu klimatizaci jedině doporučit, protože já si to bez ní nedovedu představit. Jak si jednou zvykne člověk na pohodlí a komfort...
    ELINAA
    ELINAA --- ---
    No horko je u nás v tomto období k zalknutí. Proto uvažuji nad klimatizací, tak snad stihnu koupit.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    MEANDER: 24,5! To je pak jasný, že se nikomu nechce pracovat. Já myslela, že pokojová teplota je tak dvacet.
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    Z práce jedu rovnou do bazénu, ale potom též ten přesun tramvají...je pekelný...
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    15°C v loznici! S radosti bych brala i 22... at uz je aspon zari, takhle se neda nic delat.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    LALINA: V zimě se můžeš válet po sněhu!

    Máte doma spory o topení? My se nemůžeme dohodnout, kolik má bejt v ložnici. Já bych chtěla kolem 15°C a muž tak 20°C... Naštěstí jsem na těch 15 navykla dítě, tak jsme teď dvě proti jednomu :-)
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    Ze by mi horko vadilo, to je silné slovo. Je pravda, že potit se začínám od 18°C, pokud je po vyžadován pohyb, tak muže byt i minus. Asi nejnižší teplota, při které jsem se potil v podpaží bylo -126°C a to jsem na sobě mel trenky, rukavice a celenku. Ale zase jsem schopný i přes to pocení hrát tenis na slunci při teplotě ve stínu kolem 35°C.
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    COYOT: Mám známé, kteří mají malé děti a pokojová teplota je tak 18... Muž na to byl taky z domova zvyklý (starý kamenný barák) - vyhovuje mi 20-21 přes den, v těch 18 mi po nějaké době mrznou ruce a nohy :D
    COYOT
    COYOT --- ---
    BURAN: jo v tomhle jsou ty starý kamenný baráky k nezaplacení .) s tím spaním na návštevách to mám stejně.. zvlášt u známejch, který maj doma malý děti, tam nejni vyjímkou ani 25cet.......
    naštestí většinou na to pomáhá zkonzumovaná slivovice :D
    BURAN
    BURAN --- ---
    ja nesnasim horko!

    chodim moc rad pesky, a kdyz je vic jak 10 stupnu, tak uz se mi zpotej zada - bleeee :D

    nastesti bydlim ve stary chalupe, takze doma mam chladno - suprove se mi v tom spi.
    kdyz nekde prespavam na navsteve a ty lidi tam maj 20 stupnu tak se nevyspim.

    kdyz jsou venku v lete tricitky, tak ja mam doma lehce pres 20 :)

    samozrejme to ma i nevyhody, hlavne na jare, kdyz uz je venku docela prijemne, tak musim porad jeste topit - ale v tech letnich vedrech je to nenahraditelny ;)
    WRYKOLAKAS
    WRYKOLAKAS --- ---
    SKATEMURAI: no já nesnášim horko... ale spíš víc než to samotný teplo mě sere sluneční svit... a bohužel mam byt tak orientovanej, že celej den mi svítí do oken obýváku....
    ale řešení bylo jednoduchý, prostě jsem si místo záclon pověsil černý hutný a těžký závěsy.....
    sice horko jsem tim až tak moc neomezil, ale aspoň to slunce blbý
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    SKATEMURAI: Ta klimatizace mi drobet dovádí ke smíšeným pocitům. když jsem tuhle někde zahlídla filtr od klimatizace...potom při představě když ta klimatizace běží bez čištění x měsíců? Nebo jak to vůbec funguje- jestli se dbá na očistu ? :D
    WRYKOLAKAS
    WRYKOLAKAS --- ---
    tohle byla celkem dobrá diskuze...
    dokud sem nepřišla lalina....
    LALINA
    LALINA --- ---
    já sice nesnáším to zimní oblíkání, protože zabere víc jak dvě minuty, ale zato miluju ten vzduch. Když studí a prosudí do plic, tak mám aspon pocit, že něco dýchám...jinak ten teplej převařenej pražskej vzduch, kterej ještě vylepšujou nikotýni, to je zlo.
    Každý ráno a večer si to ted pochvaluju a říkám si: za chvíli to skončí, sakra sakra...
    v horku mi taky někdy otékají nohy, ne moc, ale je to vopruz..
    bejvaly doby, kdy jsem horko nenáviděla, dneska už to tak nějak snáším, občas mi to dělá i dobře, takže už nemůžu říct, že horko nesnáším vždycky a pořád.
    V zimě se zase nemůžu válet po mezích a po mechu, takže..všechno má svý:)
    COYOT
    COYOT --- ---
    TURBO: noo jak kdy.. naštestí mám byt na severo -západ a až v 6tým patře, takže me sálající horko tak nějak nevadí.. v bytě celoročně cca 21 páč konečne udělali fasádu. Takže když to človek v léte nepřehřene s "větráním" a vyvětrá si ráno když je venku ještě snesitelně tak se to dá spát / ale me zas rušej auta co jezdí po náměstí/
    ... já to dělám tak že v léte z práce a do jezdím na ty noční na kole.. kratšší varianta 27 delší 50 zpátky ráno jen do Měchenic což je nějakejch 20 a zbytek vlakem:) takže pak lehnu. padnu. spím :D

    ale to, vo čem píšeš že máš doma, to je hell :D to bych se taky nevyspal
    TURBO
    TURBO --- ---
    Jinak i v tomhle počasí chodim v teplý zapínací mikině, rozepnutý, pod ní jen tričko. Spojit cestu do práce se svižnou chůzí 1km na autobus rovná se dorazit do práce mokrej jak myš, protože přeci v autobuse těch 25°C bejt musí, i v zimě když je venku -5. Zase zábavnej pohled na nabalený sněhuláky v autobuse když je tam takhle teplo :D.

    Jo, nejsem normální. Pro mě tak Norsko, fjordy, zima. Když je mi zima, tak se víc oblíknu nebo zahřeju pohybem. Ale když je mi teplo? :)
    TURBO
    TURBO --- ---
    COYOT: jak se ti v létě spí po nočních? :) Mně nic moc, v bytě na jih (panelák) s balkónem cca 3m nad rozžhaveným vchodem domu a asfaltem ulice ... jj, spánek ve 30+°C mezi nočníma je hodně "osvěžující". Nevyřešim to nijak, jedině přestěhováním nebo vyplněním prostoru celýho balkónu izolací :D.

    Jednou jsem zkusil v létě dát na balkon do vzduchu teploměr (cyklocomputer). Vypnul se :D. Tak jsem tam strčil "gastro" teploměr ... myslim, že tam bylo asi přes 50°C. Mně nepomůžou ani vnější žaluzie, ani nějaká markýza - nejde ani tak o teplo z přímýho slunečního tepla jako spíš o to sálání z domu/vchodu/asfaltu.

    Zn.: vyměním byt, sauna v ceně ;).
    COYOT
    COYOT --- ---
    MEANDER: jo o tom mi ani nemluv.... dělám 12ctky bud denní pořp noc... ale den v práci je za trest.... v kanclu reguléérneě 26 stupnů a ty 2 "zmrzliny" seděj nabalený jak pumpy se šálou kolem krku hlaven že maj "bokovky" a krátký trička aby jim byla vidět kéérka na prdelí...... hroznej hell.. otevřu okno aby se vymenil vzduch a už na mě ječej že jim tahne na záda.... fuck open space
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam