• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LANDWAYCo UŽITEČNÉHO lze vyrobit na 3D tiskárnách pro obyčejné lidi? 3D tisk užitečně
    LANDWAY
    LANDWAY --- ---
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    Nevímjestli je to užitečné, ale zajímavé určitě.

    Počítač s 3D tiskárnou vzkřísil Rembrandta. Naučil se malovat stejně dobře a výsledkem je zbrusu nový obraz | Hospodářské noviny (IHNED.cz)
    http://domaci.ihned.cz/...rembrandta-naucil-se-malovat-stejne-dobre-a-vysledkem-je-zbrusu-novy-obraz
    LANDWAY
    LANDWAY --- ---
    RAINBOF: pro děti bych tisknul PLA natural tzn bez barvy... tuším, že nějaký zdravotně nezávadný filament vyrábí fillamentum.com, má na to nějakej certifikát
    QYDO
    QYDO --- ---
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: lego jsem nemyslel. ja si pamatuju ze jsi ty nebo nekdo tiskl takovou skladacku tusim proteiny :).
    co se hygieny tyka tak mladej uz veci do pusy nedava ale naopak je likviduje ve velkym. lego mame ale on z nej nestavi. bavi ho akorat kdyz mu udelas auto. na druhou stranu ho bavi srouby matky pak takovy ty retezovity chranicky na kabely (a kabely samozrejme) a obecne vubec vsechno co jde rozebrat a slozit a neni to kostka.
    na merkur je jeste malej. (no asi dostane sevu)
    MUXX
    MUXX --- ---
    RAINBOF: Stavebnici primo ne, ale kolega si tiskne koleje k IKEA/LIDL vlacku jestli se to pocita.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: nevím o ničem, IMHO tě Lego vyjde levněji a bude hygieničtější
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    nemel by nekdo tip na nejakou detskou stavebnici co by sla tisknout na reprapu ?
    treba ax: by mozna vedel...

    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    Typ firmware? Nějak jsem to rozchodil, ale z karty netiskne a pres USB zamrzne po cca 10 minutách. Druhá maká bez problému... Obávám se, že je deska v loji, drivery jsou nastavený na max a stejně jsou motory slabý... Číňan chvilku komunikoval, teď už ne... Deska je podobná Arduinu rumba.
    Můžu poprosit o podrobnejsi info ohledně nastavení firmwareu?
    LANDWAY
    LANDWAY --- ---
    SELECTOR_IX: Pokud zapnutou tiskárnu připojis do windovsů a uslyšíš zvuk připojení zařízení, tak vyhledej jaký port jí byl přidělen a ten zadej do nastavení v repetieru. Pak si vyhledej jaký má tiskárna typ firmware a ten taky nastav.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    poradil by mi tu někdo jak rozchodit tiskárnu pod repetitierem? mám tu dvě, ta co maká v Cuře maká i pod repetitierem (micromake D1). Geeetech 301 nemaká ani v jednom. tiskárna je online a tím to hasne. dál se nedostanu.
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    Snad to nejni fake:

    Otec vyrobil malému synovi bionickou ruku. Na 3D tiskárně - Seznam Zprávy
    https://www.seznam.cz/...novi-bionickou-ruku-na-3d-tiskarne-28547?dop-ab-variant=&seq-no=3&source=hp
    LANDWAY
    LANDWAY --- ---
    RAPIDJO: Bronzfill jsem se ještě neodvážil tisknout v UM3. Vzhledem k vyšší možnosti ucpání trysky, nemožnosti výměny samotné trysky a ceně tiskového jádra.
    LANDWAY
    LANDWAY --- ---
    Ultimaker říká, že se dobře čistí trysky polykarbonátem. Obecně dobře funguje jakýkoliv světlý materiál.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    RAPIDJO: Existuje čistící struna. Na materiály co popisuješ je potřeba ocelová kalená tryska
    RAPIDJO
    RAPIDJO --- ---
    Díky proštuduju :)
    RAPIDJO
    RAPIDJO --- ---
    ahoj, máte prosím vás zkušenosti s tiskem bronzefill od colorfabb? zkoušel jsem práci s woodfil od fillamentum a hned při prvním pokusu se mi hotend ucpal, naštěstí jsem po usilovné snaze trysku nakonec vyčistil. Tyto materiály obsahují malé částečky které jsou abrazivní pro trysku tak se chci zeptat jestli to mám vůbec zkoušet. Mám UM3 a ty fungují na printcore tzn kdybych valil na olsonblock tak mi ta tryska až tak nevadí ale zničit si cele core se mi moc nechce. popřípadě jestli se existuje nějaké řešení vyčistit trysku 0,4 nějakou jehličkou. na forech jsem našel že existuji inzulinove jehličky. Nicmeně všechny možnosti se mi zdají být celkem riskantní.
    Dík za jakoukoliv odpověd.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    3ders.org - Italian policeman shares designs for very useful 3D printed PCB workstation | 3D Printer News & 3D Printing News
    http://www.3ders.org/...ian-policeman-shares-designs-for-very-useful-3d-printed-pcb-workstation.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam