• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGILiberland
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ROMANET: vazne, liberland zjevne NENI libertariansky "stat". Uz jen to, ze zjevne bude mit neco jako parlament tomu brani. Rozjizdite tady flamy jako kdyby nekdo rekl ze to bude ancap.

    Otazka "jak bude v Liberlandu fungovat xxx" NENI ta sama otazka jako "Jak by v idealnim ankcapu fungovalo xxx".

    Je zbytecny s tema klasicky opakovanejma otazkama na mistni libertariany dorazet, protoze oni, stejne jako vy teprve cekaji co z toho vznikne
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ROMANET: si každý svobodně nafiltruje, přece http://www.hudy.cz/filtrace_vody/care-plus-care-plus-water-filter,100029350.html

    Vody je tam všude fakt hodně.
    EDEN
    EDEN --- ---
    LIQUID_SOUND: cesta je nieco natolko komplikovane ze to dokaze vytvorit len vysoko organizovany statny aparat, problem podobneho razu je teda pre liberland uplne bezpredmetny
    ROMANET
    ROMANET --- ---
    tak vážně.

    podnikatele bude napadat konkurent. jak se bude moci bránit? bude policie? bude soud? kdo bude policii a sod platit? bude nějak autorita, která bude vynucovat spravedlnost?

    pokud se má všechno platit bude to platit i pro policii? přijede jen za bitcoin? a co soud?



    ---

    ale stejně mě nejvíc zajímá zdroj pitné vody a ze které země a jak bude přístup...
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    KEMAL: Nebudu tě krmit :-).
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    PAULMUADDIB: jakým právem mi chceš upírat uříznutí ruky než tím, že se svobodně rozhodneš uvědomit si takovou situaci jako riziko a zodpovědně se k čeleníé takovému riziku vybavíš?
    Jako sorry ale pokud si ruku nedovedeš ubránit, nemáš k ní jakékoli morální právo!
    KOSZLIK
    KOSZLIK --- ---
    Plati: Liber uber alles?
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    KEMAL: No vidíš, to je přesně ono. Není ti pomoci.
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    PAULMUADDIB: svobodu otevřít si stánek se zmrzlinou bys mi neupřel ale svobodu uříznout ti ruku mi upírat chceš
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    KEMAL: Já jsem si všiml, že ti toto poznání chybí už v jiných diskuzích.

    Prostě ten typ člověka, co vnímá, že když si někdo vedle mě otevře stánek s levnější zmrzlinou, je to stejné, jako kdyby mi přišel uříznout ruku, protože obojí má shodné rysy:

    1. Mně to poškozuje.
    2. Jeho to zjevně baví, jinak by to nedělal (přináší mu to prospěch, ať už peníze ze zmrzliny, nebo uspokojení z řezání ruky).
    3. V obou případech "postižený" volá po potrestání toho druhého a prevenci takového jednání.

    Zkus přijít na ten rozdíl.
    SPIDLA23
    SPIDLA23 --- ---
    COOLER: Jestli ti ta diskuze chybi, tak ji zaloz. Utocne píses ty, ale jak rikaz, delas si zde z toho sradnu. Takze jsi si opravdu spletl diskusi.
    PATISLAV: Si to vygugli, podminek pro prijeti moc neni, tusim 4 a jedna z nich je ze zadni extremisti, nackove ani komunisti a do tydle skupyny ty bezpochyb patris :)
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    PAULMUADDIB: možná by ná zaslepeným pomohlo, pokud by nám někdo prozřivší osvětlil rozdíl mezi agresí a třeba konkurencí
    COOLER
    COOLER --- ---
    SPIDLA23: je tu jen diskuse o Romech. o těch jsem nemluvil. nejsem rasista, špidlo23 :) a k tvé otázce: protože nebudu plýtvat energii na utopické věci. celý liberland chápu jako nadsázku a tak nějak v tom duchu očekával i diskusi tady. netušil jsem, že se tu hned objeví lidé, co budou psát útočně :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    FRONEMA: Nahodou, mne se ta webovka k ustave libi: Ustava: (stranky se pripravuji) Zit a nechat zit.
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    Tak když je někdo trotl a nezná princip neagrese...
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    PATISLAV: na ustavu a zakony se zatim ceka, pry maji byt do mesice
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    PATISLAV: A může se Lieberlandu jezdit na kolech? A v protisměru?
    ROMANET
    ROMANET --- ---
    PATISLAV: tak když si oběť nebyla schopná zaplatit za policii, tak se nemůže divit. je to každýho svobodná volba, jestli chce na policii přispívat nebo ne.
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    Myslím, že se mluvím za celý náš spolek nekrofilních nacistů, když se zeptám - kam až sahá hranice svobody v Liberlandu? Můžeme si vzít vlajky s hákovými kříži? Jak se v Liberlandu staví ke svévolným popravám a následným zneužitím obětí?
    SPIDLA23
    SPIDLA23 --- ---
    COOLER: Tak proč takový stát nezaložíš a nestaneš se jeho prezidentem? Namisto rad jak to udělat jinak. Nepřispůsobiví občané jsou jiná diskuze, zkus to navrhnout třeba tam :) Mě osobně se líbí myšlenká původní..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam