• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGILiberland
    ALESH
    ALESH --- ---
    LALINA: ja ti vzdycky fandil. Koncne si nasla klub, kde te maji radi.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    LALINA: zviditelnit na internetech se umi kdekdo. staci hazet polena z mostu na auta, vytahnout kulickovou pistoli na presidenta a nebo bojovat na facebookach proti islamismu ci proti projizdejicimu konvoji americkych okupantu... ;0)
    LALINA
    LALINA --- ---
    VYHULENY_UFO: :))) hele ne, myslím, že jsem někde četla, že žije s přítelkyní.
    Ale to je fuk, nemluvila jsem o Jedličkovi, ten už jenom proto, že se takhle zviditelnil, do té šedé masy a průměru, o kterém jsem mluvila, patřit asi nebude, žejo:)))))

    Jo a člověk může bejt dítě i když s rodičema nebydlí:)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    LALINA: zeptam se blbe, pan Jedlicka, zakladel liberlandu, take zije jeste s rodici? mozna by to vysvetlovalo, proc se musi mezistatni navstevy zouvat u nich v byte... ony tihle starsi lide neradi meni sve navyky.
    LALINA
    LALINA --- ---
    FIONOR: Tyjo tak ani nevím, jestli mám na to odpovídat. Tak ze slušnosti: Já jsem nikde netvrdila, že dříve bylo všechno lepší.
    Většina lidí, co tu čtou, bez problémů pochopila to, co píšu (a já píšu přesně to, co mám na mysli, ani víc, ani mín, ani nic jinýho). Ty jsi z toho byl schopen vydedukovat jakousi černobílý bezmyšlenkovitý výsledek, že říkám, že "všechno dřív bylo lepší".
    Nezbývá mi asi nic jinýho, než s tebou mluvit jako s desetiletým dítětem a používat nějaká jednodušší slova a formulace, (případně psát tiskace a boldem), nebo nekomunikovat vůbec.

    Když mluvíme o intelektuálně mentální úrovni dnešních děcek, tak je prostě daný, že děti jsou čím dál méně...více.....jak to říct. Jsou mnohem déle dětmi. Myslím masově, nemluvím o jedincích. Co do zralosti, úsudku a osobní zodpovědnosti je to čím dál horší. Já jsem si to nevymyslela.
    I ty školní vědomosti jsou čím dál na nižší úrovni, (ale tam bych trochu polemizovala, protože schopnost odříkat namemorované věci nepovažuju za vědomost.) Spíš jde o to, jací lidé, jak zralí lidé ze škol vycházejí do praktického života.
    Děje se to dlouho a postupně, od starověku, kdy děti byly dětmi tak do tří let, postupně se to prodlužovalo, za nevolnictví byly děti plně dospělé kolem 15ti let, dnes tak kolem 30, když mají štěstí:) Pokud mají speciální výchovu a výuku, tak trochu dříve, to ano.
    Tím není řečeno, že dříve to bylo lepší, je ti to jasné?
    LALINA
    LALINA --- ---
    CADDY: no to jsem si původně myslela taky že je to tím komunismem ale když se tak dívám na západ, jsou na tom tam podobne , takze je to asi jedno jestli člověk žije v totalitě a je necinný nedobrovolně nebo jestli zije v blahobytu a je nečinný dobrovolně
    FESTER
    FESTER --- ---
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    CADDY: jaký jiný způsob vládnutí ? Lidi jako masa jsou blbí, zase by si vybrali jiného ňoumu.
    CADDY
    CADDY --- ---
    LALINA: kdyby lidi konecne zavrhli soucasny zpusob vladnuti, nakopali vsechny ty zlodeje a utiskovatele do rite a zacali trochu myslet a chovat se rozumne a zodpovedne? :) To asi moc nejde...minimalne ne u nas, kde je mysleni jeste stale znicene komunismem...
    LALINA
    LALINA --- ---
    MAWERICK: nevím,...zatím to funguje, ale sleduju celkem znatelný pád...ono to jde napřed dost pomalu, ale potom už se to zrychluje a konec už je celkem fofr....
    Za mizernejch 25 let je to znát už značně... do toho ty elektronický hračky... to je děs, sama to vidím na sobě i na lidech v okolí...
    myslím, že to už moc dlouho fungovat nebude, děcka, co se dneska rodí, už budou žít v jiným světě...
    nejhorší na tom je, že by to možná šlo zabrzdit a otočit, kdyby lidi..... ale... asi ne
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    LALINA: no pri tom jak doji ty jediny ktery realne dojit muze se tomu moc nedivim...
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    LALINA: jo takhle. Tak to pak jasne.... Rim me prave napadl jako priklad tohoze to nefunguje :) Zas na druhou stranu v ramci dvou, tri, ctyr generaci by to fungovat mohlo (zatim to funguje:) )
    LALINA
    LALINA --- ---
    MAWERICK: ne chorvatům, ale všude se to děje...nějakej mem asi... nepsokojenost se systémem, který se dostal na sucho....
    LALINA
    LALINA --- ---
    MAWERICK: otázka je, co myslíme dlouhodbým. Já uvažuju v řádech století, ale ono se to projevuje mnohem dřív...blbé obyvatelstvo prostě není ničemu a nikomu přínosem... dneska my nejenom stráneme, ale i blbneme a někdo to hodlá řešit dovozem "divoké barbarské krve". A to je konec té původní vyblbané populace, asi tak jako byl konec velkého Říma...
    je to přirozený proces, kdy blbé, tupé a líné - tedy neživotaschopné- je nahrazeno něčím novým, nevypotřebovaným, akčním.... se podívej, už se to nějaký to desetiletí děje....
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    LALINA: hehe :) se to chorvatum nejak mnozi :D
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    LALINA: myslis ze to fakt dlouhodobe nejde?
    LALINA
    LALINA --- ---
    Liberland má konkurenci, Poláci založili Království Enklávy | EuroZprávy.cz - Aktuální události z domova i ze světa
    http://zahranicni.eurozpravy.cz/...21040-liberland-ma-konkurenci-polaci-zalozili-kralovstvi-enklavy/
    LALINA
    LALINA --- ---
    CADDY: přesně tak

    FIONOR: ...a v dnešní době je to taky vinou technických hraček a v neposlední řadě (možná dokonce první řadě) mediálních masáží a výplachů.
    Těm, kdo chtějí ovládat masu, záleží na tom, aby obyvatelstvo zblblo a bylo pomocí detailních příkazů, zákazů a vyhlášek snadno ovladatelný.
    Že to nejde dlouhodobě a je to dvousečný, na to asi ještě nepřišli.
    CADDY
    CADDY --- ---
    FIONOR: no ano, nařízení suplují svědomí a zodpovědnost chybějící ve výchově... A protože jsou nařízení a berličky, výchova se zanedbává... A tak stále dokola...

    A společenský požadavek většiny je špatný, protože většina nemůže nikdy prosadit to, co je správné... To by museli být lidé z podstaty jiní. Většina vždy bude prosazovat, aby co nejvíce utrhla na úkor jiných a krouhl se každý vystřelek proti jejímu ideálu...
    CADDY
    CADDY --- ---
    LALINA: to je hezky napsane, ale v tom zaveru chybi jeden dodatek - cim vice regulaci a narizeni, tim vice lidi bude jako mala decka bez zodpovednosti...to je spirala, ktera pada pekne do zadele :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam