• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGILiberland
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    COOLER: Tak jako myšlenka pěkná, ale kdo někdy viděl, co provede větší bouřka s tankerem, tak se musí smát. Ale kdyby něco podobnýho existovalo, sem tam hnedka prvním letadlem.
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    ZARREMGREGARROK: Ale teda vypadá to výrazně lépe promyšlené něž Liberland.
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    COOLER: Pokus o implementaci Stargate Atlantis :D
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    COOLER: to je úplně jedno kolik to bude stát. Důležitá je pro mně ta myšlenka budování nového města (společnosti) při současném zachování (ekologicky) udržitelného rozvoje. Ne jako v Liberlandu, kde je divočina a chtěj tam betonovat, stavět aquparky píčovinky apod..
    COOLER
    COOLER --- ---
    KEIKIN: no tohle nevypadá na projekt za 500.000 Kč. Každopádně to bude asi něco, co není jen vlhký sen pár lidí, kteří se sestěhovávají dohromady viz. GILHAD:
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    COOLER: dalsi projekt pana Jedlicky, na ktery clenove svobodnych organisuji sbirku? :P
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    COOLER: Tak s tímhle nemám nejmenší problém, naopak, jen více takových udržitelných projektů. A teď si porovnej jak je s touto myšlenkou v souladu Liberland. Je to úplně naopak.
    COOLER
    COOLER --- ---
    První politicky autonomní město vznikne na moři do roku 2020 – Svobodný monitor
    http://www.svobodnymonitor.cz/...i-svobodne-mesto-na-mori-vznikne-do-roku-2020-nezavisle-na-statech/
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    GILHAD: presne tak. Není třeba kolem dělat cirkus...
    COOLER
    COOLER --- ---
    GILHAD: chápu, jako na Krymu
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    COOLER: ted to z hlavy nevim a s timhle spojenim se mi to hledat nechce. Ale ono sestehovat se tak, aby tvorili na vybranem miste dostatecnou cast obyvatelstva neni jen tak - kolik ze zde pritomnych je schopno jen tak z fleku prodat dum, sebrat rodinu a prestehovat se o stovky mil jinam a prenest tam i sve podnikani/najit zamestnani/prevest ostatni aktivity? Spis je to tak, ze se kus o kuse lidi stehuji, kdyz se jim to hodi a cim vic jich tam je, tim vetsi maji vliv a tim spis se dalsi rozhoupou pripojit k projektu. Ono to taky neni tak, ze by byl "seznam vsech liberalu", vsichni stejne na 100% nadseni a nekdo jednotne zavelel "ted" a vsichni se stehovali - ono je to tak, ze kazdy se rozhoduje sam za sebe, vazi pro i proti a treba se casem rozhoupe.

    Jde o nejaky americky stat (neprekvapive)
    COOLER
    COOLER --- ---
    GILHAD: a prozradíš i o jaký projekt se jedná? docela mě to zajímá.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    KEIKIN: na tomhle se uz par let jinde ve svete pracuje, sam jsem zvedavy na vysledky. (Cilem sice imho neni se odtrhnut uplne, ale udelat se pro sebe se svymi zakony a zastupci atd. atd. Akorat to tedy jde pomalu, celkem nenapadne a legalne ciste)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    COOLER: kolik uz si zalozil teda statu?
    COOLER
    COOLER --- ---
    KEIKIN: já jsem spíš praktik, než teoretik
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    COOLER: ty se začínáš cyklit. Tvůj mozek si nedokáže představit, že by schopný člověk mohl založit stát ve státě.
    COOLER
    COOLER --- ---
    KEIKIN: začíná se nám to tu trochu cyklit. viz: COOLER:
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    COOLER: přesně tak - Jedle je trouba, v podstatě udělal všem vyznavačům svobodného žití medvědí službu. Co brání liberálům sestěhovat se k sobě na nějakou část území vhodně vybraného existujícího státu a tam pak ve svobodných volbách zvolit zástupce ? Postupně budovat infrastrukturu, samostatnost, nezávislost a až přijde vhodná doba, tak se odtrhnout ?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    COOLER: no, je fakt, ze ve stredoveku neexistovaly sekretarky a crowdfunding.
    COOLER
    COOLER --- ---
    KEIKIN: jo, ve středověku. a všechno to jsou koukám jednodušší metody, než má Jedlička. opravdu make sence :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam