• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANDERUlov si svého hipstera! // a hipsterky (hlavně žádný mainstreamerky)
    FOO
    FOO --- ---
    INK_FLO: neboj, invence dementů je nekonečná.
    NOIK
    NOIK --- ---
    INK_FLO: možná přijde opět hodně do módy nenávidět sama sebe
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    já jsem zvědavej, koho budeme nenávidět příště, taky se už těšíte? (čimž samozřejmě nechci říct, že 3 roky dokola nadávat na něčí vousy a oblečení není hrozná zábava)
    FOO
    FOO --- ---
    Mimochodem, byl jsem si v pátek objednat po 23 letech dioptrické brýle a velmi jsem pobavil optika, když jsem na dotaz "A jaký styl obrouček byste si představoval?" odpověděl "No abych nevypadal jako nějaký indiferentní zoufalec z Letný".
    FOO
    FOO --- ---
    CROME: no že tomu tak řikaj hipstři, to je snad pro lidi s iq nad 70 zcela irelevatní, ne? Dyk onisi stejnou kokotinu myslej i o sobě, což je pádný důkaz, že naprosto netušej, o čem mluvěj :))
    CROME
    CROME --- ---
    FOO: to je taky subkultura, hipsteri tomu rikaj normcore
    FOO
    FOO --- ---
    LA_PIOVRA: hoši, já bych pro tudle pakáž neužíval označení subkultura. Vlastnictví stejnýho mobilu, brejlí a fousů je podle mě na subkulturu trochu málo. To je podobný, jako kdybysme za zásadní subkulturu 70. let považovali chlapíky v propceným tesilu, širší než delší kravatě a s účesem ála Josef Dvořák.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ENKATT: tak to mi nastesti asi uniklo... :D
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    VYHULENY_UFO: plísňáče se vrátily už tak před pěti lety
    MARIHAI
    MARIHAI --- ---
    VYHULENY_UFO: hledej tzv "normcore" :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    NOIK: no ja marne cekam, kdy hipsteri (abysme se vratili k tematu) redefinujou plisnaky...
    NOIK
    NOIK --- ---
    VYHULENY_UFO: depeš veteš
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    šampóni
    NOIK
    NOIK --- ---
    VYHULENY_UFO: od Led Zeppelin po Rage Against the Machine
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    NOIK: a byls konkretne metalak a nebo depesak?
    NOIK
    NOIK --- ---
    diskanti, my náctiletí rockeři jsme jim říkali komerčáci, úplně jsem tenhle pojem vysunul z paměti a přijde mi takhle z odstupem času docela komický:)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    ENKATT: ja vim, ale stejne si myslim, ze naprosto naplnuji znaky subkultury.
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    LA_PIOVRA: já nemyslím "veksláky", myslím tím diskotékovou mládež z horní dolní, co tancovala na scootera a primárně chtěla někoho ojet na mezi a vytunit si škodovku.
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    prostě jsou to povrchní lidi, které my, hlubocí a nepovrchní, soudíme většinou na základě povrchních znaků :-))
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    hele než se pustíte do diskuze o tom jestli jsou a nebo nejsou kultura, tak je dobré si vydefinovat o jakou skupinu lidí jde a jaké znaky musí či nesmí splňovat, aby tam spadala.

    No a pak je na čase se pohádat, co je to ta subkultůra .

    Z toho vám pak vyleze, jestli ona skupina tam patří a nebo ne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam