• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANDERUlov si svého hipstera! // a hipsterky (hlavně žádný mainstreamerky)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BETTER: retardstvi je na prednost redefinovany uz davno
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    a handmade lamp made from real bread. having perviously been a baker, her love of bread has been the motivating drive for the project. the ingredients used in the lamp include flour, salt, yeast, LED lights and batteries, which are then coated with a layer of resin to protect the bread from decaying.



    Jak byla ta pohádka o dívce co šlápla na chléb? Vztahuje se to i na dyzajnové chlebové lampičky?
    JAYME
    JAYME --- ---
    INK_FLO:

    Umělec. Jsem umělec.
    Dělník. A u mě jsi hovno!
    Umělec v okamžení zbledl jako stěna,
    zachvěl se jak třtina
    a nečekaně zhasl. Je odnesen.
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    JAYME: aha, já to právě vnímal naopak - že se tu někdo povyšuje nad umělce a dává najevo, že si o něm myslí, že je zaostalej
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Tak nevím, tady sice proběhla obhajoba malých pivovarů.

    Ale teda ameridčtí vědci mají jiný názor ;-)

    Are Craft Breweries the Next Coffeehouses? | Arts & Culture | Smithsonian
    http://www.smithsonianmag.com/arts-culture/are-craft-breweries-next-coffeehouses-180964739/
    JAYME
    JAYME --- ---
    INK_FLO: vis, slova nerozumet a nepochopit se normalne pouzivaj nezabarvene, vina muze bejt na prijimaci a vysilaci. nekdo spatne chape, ale nekdo se zase neumi vyjadrovat. kdyz potkas ve ctyri rano na ulici nejakou deliriozni kedru, ktera ti rekne neco jako "ewfjgkdklfdss", tak tomu nebudes rozumet a nepochopis to, presto si asi nebudes pripadat menecenny. jen v kulture se s oblibou tvarime, ze kdyz nekdo necemu nerozumi a nechape, je to automaticky tak, ze je proste zaostaly a nepochopil umelcuv genialni zamer. jsou to "tupci", no nastesti na to v rudolfinu prodavaj manual, vid. to, ze i umelec muze bejt s nadsazkou receno ekvivalent ty blabolivy kedry z prikladu vyse, ti asi unika.

    jinak souhlasim, ze petilety dite obvykle takovy veci nemaluje. petilety deti obvykle malujou nadherny, popisny obrazy plny deje a postav, neco jako jeskynni malby. ne naky utrapeny abstraktni hovna :)
    N_I
    N_I --- ---
    LOPIK: jeste muzes prijit a rict ze ti nechutna koprovka a proto je to hipster :)
    KUTNY
    KUTNY --- ---
    INK_FLO: Nekdo uzkou, jina roztazenou.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    INK_FLO: dle manualu k modernimu umeni, postovany ZUZKAOU, je to tak, ze ten kdo nerozumi pointe nemuze obdivovat tenhle druh umeni. to je dost zjednoduseny. paralela s koprovkou
    LOPIK je na miste i v tom pripade, ze vis jak to varit a stejne to nezeres.
    KUTNY
    KUTNY --- ---
    FOO: Vyrazeny prodaj za x set tem .. no, tem lidem.
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    LOPIK: však jo, názor je jak díra do prdele, každej má nějakej/nějakou
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    INK_FLO: Na druhou stranu taky muzu rict ze mi nechutna koprovka a vedet hovno jak se to vari..
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    kdyby se místní odborníci na umění do toho Rudolfina odvážili, tak v knihkupectví v té úvodní hale tam mají tuhle knížku, kde je to vysvětlený jak pro tupce s kolonkama jako "asi si řeknete, že něco takového bych dokázal nakreslit taky, tohle dílo ale v r. 1964 reagovalo na tehdejší....."

    Proč to je umění - Susie Hodge | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/knihy/197902/proc-to-je-umeni/

    Stejně mě nepřestane fascinovat ta suverénnost, s jakou se lidi vyjadřují k něčemu, čemu očividně nerozumí. To jste takoví brouci pytlíci ve všem, a po cestě ze svýho office jobu venku buzerujete zedníky, že mají řídkou maltu, prodavačku v Lidlu, ať zrychlí, kuchaře v restauraci ohledně toho, jak vaše maminka připravovala tu svíčkovou, co vám tak moc chutnala atd...???

    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FOO: ale zase z druhy strany, pokud jsi majitel napriklad stavebni firmy, ty palety ti muzou zustat ... :D
    FOO
    FOO --- ---
    KUTNY: ony nejsou jen europalety. A kazda europaleta dojde po par pouziti vyrazeni. Nicmene sehnat jich 800... :)
    KUTNY
    KUTNY --- ---
    FOO: Fakt. Kdykoli jsem cokoli kupoval dodavane s euro paletou, platil jsem za ni zalohu v radu stovek.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    DEEFHA: jako mala jsem milovala Chatu v jezerni Kotline opd Foglara. A velmi!! se mi libilo, jak si ji postavili (z bednicek vyrazenych v obchodech). Takze pro mne predstava takoveho DIY z palet postupne sbiranych za obchodakama vyvolava zavistive romanticko-nostalgickou notu:)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    VYHULENY_UFO: Vím já? Bydlím v sádrokartonu jako každej normální člověk :-)
    FOO
    FOO --- ---
    VYHULENY_UFO: tak palety máš zadara, žejo. 800 kousků, to seženeš za chvilku :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam