• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANDERUlov si svého hipstera! // a hipsterky (hlavně žádný mainstreamerky)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    N_I: podle mě má přesah tohle http://www.bylinkarna.cz/catalog/1 , nikdo nikou nebrání si nabrat naprosto nedostupnej sortiment do nádoby jakou si přineseš. ale strkat na šestce lidem běžný potraviny z 5L flašek a kyblíků je trapný. popravdě, kdyby ti lidé chtěli, můžou si koupit kýbl horčičnýho semínka v přesně tom stejným obalu jako leží v regále, ale co by s tím doma dělali, že. stačí kilo. v pytlíku. ze samošky.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    tak a tedka je cas po sobe mazat.
    N_I
    N_I --- ---
    FOO: sorry jako ,nemuzu to ze si jednou vlezl do blbyho kramu :)
    FOO
    FOO --- ---
    KEPASO: vaše město ale asi fakt není Praha 6.
    N_I: menstruuješ?
    N_I
    N_I --- ---
    FOO:

    "Vycházim z návštěvy jednoho takovýhleho vobchodu na Vinohradech před nějakou dobou."

    okej v prodejne z tohodle prispevku si nebyl...ani v zadny jiny...prehanis jako u vseho vic nez trojnasobne..

    potvrzeno..

    dal?:)
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    FOO: nevim jak tam, ale u nas v 50tis. meste otevrela podobna prodejna taky a nektery produkty jsou levnejsi nez v obchode. odebiraji produkty od lokalnich vyrobcu lustenin (zadni hipsteri, proste obycejni zemedelci, ktery bures jeste neznicil), suseny ovoce.

    edit: no tak divam se na ceny prazske prodejny a jsou vyssi. zpravidla orechy jsou v techto prodejnach vyssi, protoze nejsou schopny odebirat v obrovskych objemech.

    PALEONTOLOG: co to je za dementni argument, nejaka citace nebo z tve hlavy?
    N_I
    N_I --- ---
    PALEONTOLOG: byl si v recku - dobří!:)

    Vubec nevim proc by nemelo byt autenticke to zkusit narvat prave do lidi kery maj velky nutkani s obaly jebat o 106, to me prijde udernejsi nez u chudych kde dle tvych slov nemaj penize na to obalama zasrat pulku svyho okoli a more...:)
    Smej se cemu chces a ja te jakoby o nicem nepresvedcuju, pisu to uz radeji jako koment pro ink_floa - jen si te radim do kolonky . "smeju se nejak tak zhruba vsemu do hipsteru" - kde diky svymu pepikovstvi nevidim presah.
    uz sem smirenej.
    mozna se i dovime ze trideni odpadu je hipterina nebo uz pouha jizda na kole po meste :)

    Rozdil proti Vnitrobloku vidim porad markantni..:)



    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    no tak jednorazovy plasotvy pribory po skonceni psajtrencovy party proste spalis na ohni a reknes treba "burn man"
    FOO
    FOO --- ---
    N_I: na to zveličování jsi přišel kde? Vycházim z návštěvy jednoho takovýhleho vobchodu na Vinohradech před nějakou dobou. Jako nechápej mne špatně, já proti nakupování bez obalů nic nemám a u mnoha komodit to může skvěle fungovat. Ale vydávat tohle za použitelnou altrnativu je asi na tý úrovni, když mi onehdá nějakej indiferentní tydýt vysvětloval, že gay skládačka Bromton za 50 litrů konečně přináší alternativu k městské dopravě.
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    můžeme si dovolit hygienická balení, hurá!....jdu si objednat pytel jednorázových plastových příborů, při nedostatečném omytí těch kovových bych se mohl nakazit nějakou infekcí
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    N_I: když jsem v řecku navštívil potraviny v chudé malé vesničce pod vojenskou základnou s radarem, měli tam na zemi pytle s moukou, cukrem, fazolemi, solí a ví bůh s čím ještě. vedle váha se závažím a vem si co chceš. bylo to autentické, protože to bylo v jedné z nejchudších vesnic, které jsem viděl. když se to stejný objeví v nejbohatší středoevropské metropoli, musím se tomu prostě smát.
    (jestli tě sere, že mě do sebe zaivnutý artovní věci nepumpujou a nejsi sto mi vysvětlit, že musím sdílet tvůj názor, nebo mě o něm přesvědčit, tak to řekni rovnou.)
    jinak to jako nápad vítám, ale ví bůh proč jsme pokrokový stát (ne řecko) a můžeme si dovolit hygienická balení v obalech.
    praha 6 je laboratoř nesmyslů, kde bohatí lidi kamuflujou chudobu. se s tím smiř.
    N_I
    N_I --- ---
    FOO: no musim to jit omrknout. mas tendence vsechno tak 3x zvelicit mozna i tu cenu...
    to ze na kazdou picovinu mas tri pytliky a par lidi na to upozorni neni hipster, je to jen moderne pouzita nadavka...
    FOO
    FOO --- ---
    N_I: hipsteřina je to v tom smyslu, že vzhledem k cenový hladině takovejch obchodů to naprosto nic neřeší, neb 90 % populace si prostě zrtrojnásobení nákladů na potraviny nemůže dovolit.
    N_I
    N_I --- ---
    INK_FLO: ...prijde mi ze ta osoba ma vubec nejaky zkresleny predstavy o tom co je a neni hipster, asi jede na ty vlne zovat hipsterinou cokoli na co mu hlava nestaci..:)
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    to fungovalo v Olomouci už před x-lety jakožto "potravinová banka" pod hnutím Duha, super věc...nechápu teda, co je na tom hipsterskýho
    FOO
    FOO --- ---
    PALEONTOLOG: škoda, že každá ta věc bez obalu stojí jako tři s obalem.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    praha 6
    Vlastní nádoby s sebou. V Praze je první bezobalová samoobsluha | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/...tni-nadoby-s-sebou-v-praze-je-prvni-bezobalova-samoobsluha_1709191210_jra
    FOO
    FOO --- ---
    NOFNAK: nojo, ale spojoval je dva dny!
    KUTNY
    KUTNY --- ---
    NOFNAK: Ne vsichni na to maji koule. Ja take ne.
    NOFNAK
    NOFNAK --- ---
    KUTNY: Prozíravě jsem klikl rovnou na konec videa a ten magor prostě jen spojil čtyři bedýnky... Asi se neumím řádně vcítit do emočních potřeb paleťáka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam