• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANDERUlov si svého hipstera! // a hipsterky (hlavně žádný mainstreamerky)
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    SEN_: Presne. Hlavne kdyz si vezmu kolik stoji fajnovej Pchu-er, je to nesmysl. Kdyby to stalo max. na urovni energetaku, tak za tu sluzbu ze to je po ruce na party, ale takhle :-) Pchu-er ma vyhodu ze se fakt da udelat do zasoby, bezny caj rychle degraduje na kvalite v lahvi do zasoby. Udelat si 1,5 l Pchu-eru na party na celou noc je OK reseni.
    KUTNY
    KUTNY --- ---
    Tomu nerozumim. Na fotce byl v obleceni prislusnem nejae asijske kulture (sam se v tom nevyznam), za nim kaligrafie. A pak takhle zkurvi caj?
    SEN_
    SEN_ --- ---
    VYHULENY_UFO: na cajickare urcite nemiri, lidi co rozumi caji tuhle sracku pit nebudou
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ZUZKAOU: tam je otazka, jestli by nelezl do zeli guru jarovi.... ale podle me miri na cajickare.

    //ja byl naposledy v cajovne asi v roce 1999.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VYHULENY_UFO: ale tak kdyby to promoval jako tajemný asijský prostředek pro potenci, tak by toho prodal víc, ne?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ZUZKAOU: pokus o redefinovani "myslet curakem"?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VYHULENY_UFO: Když jsem se poprvé napil tohoto přelouhu, rozsvítily se mi oči a pomalu zvětšilo vědomí,

    Von mu říká vědomí?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    INK_FLO: jak na turka - dyť děláš normální drip. dokonce DIY drip ;-)

    Jinak konvice překapávané kávy už se zase začínaj po pražských kavárnách objevovat, jen teda ty ovocné, ne klasické do kterých se dá nalejt mlíko.

    Já chci aby cafe au lait byl nový flat white!
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    NOIK: zkus na tu hlavu samuraj šot
    NOIK
    NOIK --- ---
    INK_FLO: na mě takhle házej pohledy taky ...jelikož jsem kdysi zjistil že mě po kafi často bolí hlava, objednávám si v kavárně ristretto do velkýho hrnku a zbytek dolejvám mlíkem, což je pak na hlavu dobrý ale zároveň tím veškerej um dotyčné baristky či baristy spolehlivě znehodnotim:)
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    já jsem nedávno pocítil jaký to je, když na vás někdo hodí opravdu opovržlivej pohled - jelikož v UK mi kafe nechutná a minule jsem měl problém sehnat old school filtry na DIY překapávanou (filtr do trychtíře, trychtíř do zavařovačky, nikdy jsem nepopochopil, k čemu je kolem tohoto základu ta plastová krabice na elektriku), tak říkám baristce, ať mi namele nějakou ovocnou a kyselou na turka. Ona mě probodla pohledem a zopakovala to - "ovocnou na turka?!", v tu chvíli jsem se chtěl propadnout hanbou do pekla
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    MUTHA: klasicky zeli, anebo hipsta kimchi? (to ze si hipsteri kimchi znarodnili me celkem sere, protoze jsem ho mel vzdycky rad a ted aby se za nej jeden pomalu stydel)
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    jakože pickles jo? - napchat zavařovačku jakoukoliv prosolenou zeleninou (ideální v mixu s nějakou, co pouští víc vody, třeba mrkev, může být i koření, zázvor atd.), zatížit lahváčem a nechat pár dnů stát?...na to je fakt potřeba workshop, to není jen tak
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    MICKK: imho ne

    Tanegashima (gun) - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Tanegashima_(gun)

    Samurai Matchlock Rifle demonstration at Osaka Castle (2011-11-07)
    http://www.youtube.com/watch?v=RcKRfhNWLb4


    MICKK
    MICKK --- ---
    NAGASAWA: imho stříleli z luku celou dobu (;
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    INK_FLO: ne ze by to nebylo jedno a neco to na ty marketingovy pasti menilo, ale samuraiove strelny zbrane v jisty ere pouzivali.
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    pak dělají ještě verzi s vietnam čajem - každej, kdo někdy ochutnal v "čínským" bistru čaj, kterej občas podávají zadarmo z termosky (stejnej postup - naplní ji čajem a nechají stát na stole celej den. Plus tu trpkost navíc přerazí cukrem), tak si asi udělá představu. Oni teda většinou u té termosky mají taky panáky, tak se možná inspiroval u nich.

    a vůbec - už ten název Samurai shot je blbost, protože samurajové používají katany, takže nestřílí...
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    INK_FLO: na to mam "specialni" baleni z ciny po 10 porcich v darkove plechove krabicce za 3.99$
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam