• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANDERUlov si svého hipstera! // a hipsterky (hlavně žádný mainstreamerky)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    NOIK: web designer v menší brněnské reklamce. To že ještě neví že je teplej a nebo trans se nevylučje.

    #AlťákovaMoudra
    KEL
    KEL --- ---
    Jako možná to hipstři nebyli, ale já myslím že jo.
    Turisté v Benátkách si vařili kávu na schodech. Dostali pokutu 24 tisíc korun, město museli opustit | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/...iste-pokuta-ponte-di-rialto-nemecko-dovolena-zakaz-pamatky_1907201633_gak
    NOIK
    NOIK --- ---
    podle mě tp není hipster, ale nějakej rainbow psytrance hipízáckej pošuk, co ještě neví, že je homosexuál
    JAROUS04
    JAROUS04 --- ---
    ZUZKAOU: vidim v nem, pres vsechny nevynucovany pozadovany podminky, i romantika. se evidentne nechal i unest svoji velikosti a zasnil se... takovy kolektivni hecnuti se v ledovych sprchach... ach
    NOIK
    NOIK --- ---
    ZUZKAOU: tak fašisticky poladěno všechno do posledního detailu, ale s čoklem, s tim musim bejt v pohodě:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Hipster meets deep clensing a Davida Koreshe


    Hnízdo
    Hledám 3–5 lidí na spolubydlení v Brně. Předem říkám, že to není pro každého...

    Chci vytvořit byt, ve kterém si optimalizujeme životní styl tak, abychom i při žití uprostřed městské džungle měli pevné základy zdraví. Chci vytvořit prostředí, které naši vůli žít zdravě nebude vysávat, ale naopak ji bude podporovat. Chci vytvořit smečku, která se bude vzájemně zlepšovat a sílit. Nechci výmluvy, chci výsledky. Houževnaté tělo, vyrovnanou mysl.


    Sepsal jsem body, které by měly sloužit jako takové základní nastavení. Platí pro všechny (včetně hostů) a pro celý byt. Mrkni na ně:

    Spánek
    Budeme dodržovat cirkadiánní rytmus. Chodit spát včas a vstávat včas. V létě ideálně žádné umělé světlo, v zimě jen do určité doby (např. 9 večer). Žárovky budou mít teplou barvu. A čím později, tím více bude světlo utlumené.
    Všechny obrazovky se minimálně hodinu před spaním vypnou. Všechny znamená všechny, včetně mobilů. A ráno po vzbuzení zůstanou ještě hodinu vypnuté.
    V noci bude ticho. Žádné hlasité projevy a dupání jak stádo buvolů. Když přijdeš domů pozdě, budeš jak ninja.
    Na noc se vždy vypne wifi router.
    V noci se nebude topit a případně večer vyvětráme, aby byl čerstvý vzduch a trochu chladněji.

    Prostředí
    V bytě bude pouze „real food“. Žádné těžce zpracované potraviny, cukr a podobné výmysly potravinářského průmyslu. Ne, ani při párty. I párty jídlo se dá udělat zdravě.
    Budeme recyklovat co nejvíce odpadu. To znamená i bioodpad. Ideálně se posouvat směrem k „zero waste“.
    Na bytě se nebudou používat klasické čistící a mycí prostředky. Savo? Nasrat. Buď to umyješ čistou vodou, nebo použiješ nějakou přírodní alternativu.
    Co nejvíce eliminujeme jednorázové věci ala vlhčené ubrousky a podobné nesmysly.

    Pohyb
    (Tenhle bod bych rád vyzkoušel, ale netrvám na něm.) Ve společných prostorách nebudou židle. Místo nich bude dřepění, sezení na polštáři, válení se a tak. Stoly budou nízké, u země.
    Na bytě bude místo, kde se zavěsí gymnastické kruhy.
    Na záchodě bude „squatty potty“ či něco podobného. Oddělávací. Pro návštěvy, víš jak.

    Chování
    Nádobí si po sobě každý umyje hned. Ne potom, hned. Nedopustíš, aby tvůj nepořádek zavázel ostatním.
    Na uklízení se budeme podílet společně. Každý něco.
    Konstruktivní kritika. Když se ti něco nebude líbit, řekneš to. Žádný stížnosti za zády a žbrblání pod nos. To není řešení.
    Musíš být v pohodě se psem. Je možný, že tam časem přibude.
    Nekuřácký byt.

    Pokud ti něco výše nevoní, nehlas se. Hledám jen lidi, kteří pro to mají nadšení a chtějí takto žít. Nemám zájem ty pravidla vynucovat - ty lidi to tak prostě musí chtít sami od sebe.

    Proč zrovna tyto požadavky tady nebudu rozepisovat. Kdo se zajímá o zdravý životní styl pravděpodobně zná důvody. Plus osobní zkušenosti.

    V mých očích těch požadavků není moc a je to první krok k něčemu většímu.


    A jak to na bytě může chodit?

    Navzájem se učit. Jeden druhého popostrkovat ke zlepšení. Vyměňovat si myšlenky, názory a vědomosti, sdílet tipy a triky. Občas dát společný trénink. Udělat společnou večeři, bez mobilů, bez rozptýlení, jen lidi. Hecnout se v ledových sprchách. Zahrát deskovky. Vyrazit na výlet. A tak dál.


    Jestli jsem tě tou představou nadchl, ozvi se. Dám přednost těm, které znám a o kterých vím, že mají podobné zájmy.

    Začínáme v září. Lokalita ještě není daná, ideálně poblíž Lužánek, ale záleží co najdeme a co bude vyhovovat všem :)
    KCE
    KCE --- ---
    L4MA: tsywe prodavat flasku vina co stoji 30e za 2800kc to je taky umeni :D
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    CHEVALIER: ne to je strom na kterym to roste, takže i to by šlo, ale kdo by žral dřevo žejo...
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    JONY: to jméno vymyslel Palacký?
    JONY
    JONY --- ---
    Výborná poznámka z Okouna :))

    Predevsim mi prijde burcujici, ze se v prazskych modernich podnicich se zdravou krmi pouziva termin avokado, kdyz pro ne mame krasny cesky nazev hruskovec prelahodny.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MATT: fakt divnej pokus o pivnici.
    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
    CDR: To, že jsi nechutný neznamená, že jsi automaticky hipstr :DD
    CDR
    CDR --- ---
    safra... Mám knír a v pondělí jsem si pošušňával na moc dobrým banánovým ejlu z jihoafrického chmele...
    Nenakazil jsem se tady? :3
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    JONY: a eště ten pivovar je přímo naproti tomu korporátnímu hnízdu! :-)

    ale jako nabídka piv, co je na fotce i uvedený ceny mi přijdou fajn, jako na zahrádku (ehm dvorek ehm k stolům na ulici) bych i zašla, interiér hrozí, že bych pivo smíchy prskala vůkol.
    JONY
    JONY --- ---
    MATT: tak Karlín to je teď samé mladá, kreativní, marketingová/startupová/IT whatever mrdka. Přesně cílovka takového podniku. :)
    JOPS
    JOPS --- ---
    MONOTYPEK: ty jo, naproti pres ulici jsem stal, pil pivo a rikal si, doprdele, proc tam maji takhle vystavene lednicky. A bylo mi receno, ze to je vinarna. Aha, HIPSTERSKA VINARNA :)
    MATT
    MATT --- ---
    NOIK: mě nedávno zatáhla kámoška do podniku Dva Kohouti. První dojem byl kombinace mlíkárny a komunistickejch lahůdek. Maj nějaký vlastní pivo za pade a pak matušku za 60+. Karlíňany to asi BAVÍ, protože vevnitř bylo narváno (venku pršelo). Stojí/sedí se u takovejch vysokejch stolů a barovejch stoliček

    DVA KOHOUTI (@dva_kohouti) • Instagram photos and videos
    https://www.instagram.com/dva_kohouti/
    Dva kohouti — pivovar s výčepem v Karlíně od Ambiente
    https://www.dvakohouti.cz/








    L4MA
    L4MA --- ---
    NOIK: proti tomuhle celkem zavodka teda....

    obědové menu | Restaurace s pekárnou Eska Karlín
    http://eska.ambi.cz/cz/menu-restaurace?id=29809
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    ZUZKAOU: Vždyť tam není skoro nic podobného s Lokálem. Hloupě zkopírovaný koncept možná. Interiér je docela dobrej, ale pro jinej provoz.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CDR: nevím, ale tipla bych si že buď na sůl nacákali trochu láku a nebo z nějakého důvodu odpařovali vodu z láku :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam