• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANDERUlov si svého hipstera! // a hipsterky (hlavně žádný mainstreamerky)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Kreativu Mark BBDO řídí Cabejšek, Sverdlin po 17 letech odešel — Médiář
    https://www.mediar.cz/kreativu-mark-bbdo-ridi-cabejsek-sverdlin-po-17-letech-odesel/

    SHPAGIN
    SHPAGIN --- ---
    Aha, takže tadyta trapárna vlastně vznikla v Čechách :-)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    VYHULENY_UFO: ty kravo
    - "nejdřív whisky a doutníkem, potom jsem přidal parafín a peeling, úpravu obočí a to všechno, co už je dneska úplně běžné"
    - "v Londýně jsem si prohlédl krásná holičství"
    - LN: Proto jste vymyslel barber shop?

    Tohle je dolova cely to podnini "s pribehem" v kostce.
    MHO
    MHO --- ---
    INK_FLO: Tak do půlky videa vůbec nepochyboval o autenticitě. Teprve pak mi začalo připdat jako parodie. Přemýšlím, zda to víc vypovídá o mně nebo o hipster kultuře.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    Chci českým mužům vrátit atmosféru prvorepublikových holičů, říká kadeřník | Lidé | Lidovky.cz
    https://www.lidovky.cz/lide/drdol-pro-manazera.A200106_134946_dobra-chut_ape
    ...
    LN: Proč jste se na ně zaměřil?
    Začínal jsem v roce 2010, kdy byla ekonomická krize. Měl jsem dámský salon, přitom jsem ale obsluhoval i kluky. Bavili jsme se o holičstvích ze starých filmů, holení se mi vždycky líbilo. Tak jsem si řekl – jak dlouho můžu ještě dělat barvy a stříhat dámy? Sešlo se víc okolností – v Londýně jsem si prohlédl krásná holičství, zdálo se mi, že je čas na změnu, měl jsem nějaké peníze. Tak jsem si spočítal, že když ke mně budou chodit ti kluci, co už stejně chodili, že to půjde.

    LN: V čem je to jiné?
    Kamarádi mě od toho zrazovali, že pro chlapy to není žádný zvláštní zážitek nechat se ostříhat, případně že je stříhá jejich žena doma. Proto jsem začal vymýšlet, jak jim to zpříjemnit – nejdřív whisky a doutníkem, potom jsem přidal parafín a peeling, úpravu obočí a to všechno, co už je dneska úplně běžné.

    LN: Proto jste vymyslel barber shop?
    Tenkrát ještě v holičstvích seděli chlapi vedle sebe v řadě a za pár korun se nechali nasucho stříhat. Chtěl jsem se odlišit i názvem. Řekl jsem si, že k nám budou chodit i cizinci a ti tomu budou taky líp rozumět. A vidíte, jak se to ujalo.
    ...
    LN: Jak se ale dostanou k vám?
    Někoho přivede kamarád, zažil jsem partu, která to dala jako dárek kolegovi, co nechtěl za nic na světě chodit k holiči. Pak stačí, když přijde domů a žena pozná, že je na něm něco jiné, má upravené obočí nebo vypálené chlupy v uších.

    LN: Vypálené?
    Ano, to je taková metoda. S tím mám docela komickou příhodu – máme zákazníka, který přivedl sedmiletého kluka, že to chce také zažít. Chlupy v uších pochopitelně neměl, ale táta povídá – mávejte trochu tím ohněm, ať má i stejný zážitek. Ale samozřejmě docela normálně stříháme vlasy strojkem.
    ...
    BUSH13
    BUSH13 --- ---
    Jediný rozdíl mezi hipsterem a běžným psychopatem je v tom, že ten první z vlastního stavu, z vnitřní jistoty, že revolta je správná, vyvozuje radikální vidění světa, kterým se odlišuje od všeobecné nevědomosti, reakční předpojatosti a pochybností konvenčnějších psychopatů.

    Norman Mailer - The White Negro (1957)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    hodnotím to jako kvalitní příspěvěk
    [ 777PLAY @ weird // strange // bizarre // wtf // psycho ]
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    [VIDEO] Brooklyn Ball Barbers: A Brooklyn Barber Shop Specializing in Grooming Male Genitalia | Viewing NYC
    https://viewing.nyc/...-ball-barbers-a-brooklyn-barber-shop-specializing-in-grooming-male-genitalia/
    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    anebo si namotat dred na vakouvé rotační odparce. jo bolí to, ale smrtelné to není :) záleží kolik otáček jste nastavili
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HONZAS: já znám případ dekapitace pletenou šálou, rotující hřídel nějakýho zvedáku, myslím že borec si nestih uvědomit co je špatně. mě se u flexoisku namotal svetr do válce, naštěstí to byl poctivej svetr a válec se zastavil, jinak bych tady psal jen pravačkou.
    HONZAS
    HONZAS --- ---
    MHO: jj, totéž dlouhé vlasy - znám skalpovaného týpka od hřídele od traktoru.
    MHO
    MHO --- ---
    PRASECI_SOIREE: Typická situace - ujede ruka mu s dlátkem a prsty se dostanou do kontakty s rotujím dřevem. To je blbé samo osobě. Ale prsten zvyšuje šanci, že se se zachytí o nějaký výstupek a pak se bude v následujících milisekundách testovat zda je pevnější prstýnek nebo kost.

    Se soustruhem jsem nikdy moc nedělal, ale chodím lézt na stěnu, kde jsou pravidla stejná. Nic volného, žádné šperky. A pochopil jsem, že, cokoliv volného se dříve či později zamotá do jistítka a jsi v pytli. A také jsem viděl, že pokud se Ti udělá smyčka z lana kolem ruky, tak je to blbé. Ale když jsou na té ruce třeba hodinky a nebo i ten prstýnek, je to mnohem blbější. A tak dále.
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    DEEFHA: Zrovna koukam na tohle a slušně se to prolnulo

    Kde je moje tělo? / J'ai perdu mon corps (2019) | ČSFD.cz
    https://www.csfd.cz/film/722199-kde-je-moje-telo/prehled/
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    PRASECI_SOIREE: Ten prsten samozřejmě nevadí ničemu, ale místo trendy hipstříka bychom časem mohli mít zcela netrendy čtyřprsťáka:

    Bezpečnost práce na soustruhu a CNC stroji - povinnosti BOZP
    https://www.bezpecnostprace.info/povinnosti/bezpecnost-prace-na-soustruhu-a-cnc-stroji/
    "...nedovolte, aby zaměstnanec nosil jakékoliv šperky – řetízky, prstýnky, náušnice, hodinky, vázanky, šály apod., protože to zvyšuje riziko zachycení rotujícími částmi CNC stroje..."

    To ví každej, že soudruh soustruh je potvora :-) Horší je snad už jen radiální vrtačka.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    AMANT: že spon pejzy pro jew-hipstery
    AMANT
    AMANT --- ---
    nahodou supr. z odpadu ma matros na fousy na 4 roky. taky by slo naparit dyhu v tom papinaku a pak ji zpracovat, snad je na yt i takova verze
    CDR
    CDR --- ---
    já jsme trochu naivně doufal, že to budek hrnek s povrchem, co byl na začátku :(
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    Tak jsem zklamanej. Doufal jsem ze do toho vyvrta otvor, nasroubuje ucho z pecky od avokada a bude mít hrnek a ona je to nakonec akorát taková...hipsterina
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    MHO: ale zato s plottwistem, když tam nalil pryskyřici, aby jí hned obrousil pryč!
    MHO
    MHO --- ---
    TROX23: Opravdu jsem se teď pět minut díval na to, jak někdo dělá dřevěný válec?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam