• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  OMNIHASHPodivnosti komunismu
  MALLORYNOX
  MALLORYNOX --- ---
  HWLLFFRDD: ó ano, mám doma ještě na památku schovanou "Japonskou kuchyni" z ukázkami např. suši, což je krásně zakomponovaná šunka v rejži obalená salátem (když nemáte řasu nori) a nebo nigiri suši z párku.
  VERCASKOCKAMA
  VERCASKOCKAMA --- ---
  DA_NIELA: Navíc ten ten zápach, taková směs gumy a zatuchliny... brr. Pasuje mi do nějakého hororu, kde by mi při sledování bylo ouvej jen z toho pohledu.
  HWLLFFRDD
  HWLLFFRDD --- ---
  Mnoho podivností lze nalézt zde, pokud ještě neznáte...

  Dobrou chuť 1975!
  http://dobrouchut75.tumblr.com/

  DA_NIELA
  DA_NIELA --- ---
  VERCASKOCKAMA: K plynové masce jsem měla nepřekonatelný odpor. Nikdy jsem si ji nepřiložila k obličeji, vždycky jsem to nějak zašolichala. Ostatní děti radostně točily chobotem, mně bylo na blití.
  KOC256
  KOC256 --- ---
  Já si vzpomínám na každoroční měření rozměru hlavy (brada-nos) kvůli masky... dokonce jsem tenkrat umel i to "kruzitko" pojmenovat a nekdy ve treti tride me za to i nekdo pochvalil... :D
  VERCASKOCKAMA
  VERCASKOCKAMA --- ---
  BASNIK: Dík, vzpomněla jsem si na svůj hysterák v první třídě, že si na sebe tu obludnost nenatáhnu, protože mě ta maska (hlavně typ s chobotem) děsila... Tenkrát se mi o tom i v noci zdálo :D
  _PLASA_
  _PLASA_ --- ---
  Podivnosti, který zaseli do našich nebohých dětských mozků. Chodili jsme ve Varech k Puppu obdivovat bouráky zápaďáků, až nám to došlo.... Vždyť to jsou ti vykořisťovatelé, ty kapitalisti, co ožebračili dělníky a pořídili si tyhle káry! Myšlenku na objetí všech těch aut korunou už jsme naštěstí nedotahli k realizaci :)
  MALLORYNOX
  MALLORYNOX --- ---
  SIMSALABIM: no to je fakt, my měli taky ve škole peška, hlavně ten obuch teda... chm, nějakej produkt dělanej na výchovu dětí..?:)) to by mě zajímalo, kde bych takovejhle dneska sehnala, kdybych ho jakože potřebovala.)
  SIMSALABIM
  SIMSALABIM --- ---
  Branne dny byly u nas vzdy ve velke oblibe, protoze byla moznost vypadnout ven, ikdyz v lete v plastence a v pytlicich to takova vyhra nebyla, ale znamenalo to alespon jistotu, ze nam nebudou vymejvat mozky rudou propagandou a ze si zalitame v lese...

  Jako podivnost me vzdy pripadala hra "chodi pesek okolo", teda nevim jestli se to da brat jako podivnost komunismu (ja to hral 83-85), mozna se to v ramci vychovy hraje dodnes, ale v nasi skolce byl pro tyhle prilezitosti specialni tezkej kozenej obusek, kterej jakoby z oka vypadnul z Obusku z pytle ven, a tim to teda opravdu bolelo. Napada me vlastne, proc ja blbec vzdycky koukal?? :)
  BASNIK
  BASNIK --- ---
  MALLORYNOX: ani se nedivim, imperialiste za rohem - clovek mohl cekat valku spis nez to, ze privezou melouny ;]
  MALLORYNOX
  MALLORYNOX --- ---
  BASNIK: ano, oblíbené rozptýlení! nezapomenu, když jsme ve druhé třídě takto vyzbrojeni pochodovali parkem brzy ráno a potkal nás místní myslivec, navracející se zrovna z flámu a málem z toho zjevení zhučel do rybníka. Nádhera!
  BASNIK
  BASNIK --- ---
  BASNIK: ostatne aby ne - plastenky, pytliky na boty i na ruce, plynovy masky, casovy limity, pochod lesem a poli prokladanej behem od nikud nikam a samozrejme hlasky jako "patama k vybuchu" - nechapu jak na ct mohla redaktorka prohlasit, ze slo mezi zaky o oblibene rozptyleni

  branne cviceni, rok 1977 - http://almanach.spsnome.cz/fotogalerie/branak/
  BASNIK
  BASNIK --- ---
  u nas v sudetech si na neco takovyho nepamatuju, meli jsme tyhle sesity, ale ze bych rysoval okraje... bud jsem to casem vytesnil nebo jsme to delali prubezne nebo se na to sralo. co mi ale ulpelo byly akce zvane brane cviceni :E

  kdyz pominu prisernou kvalitu materialu, prijdou mi porad mnohem hezci nez cokoliv, co dneska nabizi bobo, sevt a dalsi

  http://www.vojtechvavrin.cz/images/portfolio/scholastika/scholastika-sesit-01.jpg
  NOVISEK
  NOVISEK --- ---
  OMNIHASH: linkování sešitů se dělo ještě za mě, a to jsem devadesátkovej. pravda ale, že jsem z vysočiny, tak jsme možná byli trochu pozadu..
  SALVATOR
  SALVATOR --- ---
  FILTHY_SAD_EMO: Jen drobnost, pytlíkový mlíko neni zrovna podivnost komunismu. V Kanadě je to každodenní běžnost od půky 60. let dodneška :). Nějakej pilotní program byl i v GB, ale tam se to neujalo.
  PREDSEDA
  PREDSEDA --- ---
  pochoďáky
  kolování
  FILTHY_SAD_EMO
  FILTHY_SAD_EMO --- ---
  Nějaké pastelky (?), které se namáčely v mléce.
  Bílá káva.
  Povinné kladení věnců u hrobu neznámého vojína. (Vždycky jsem přemýšlel, proč ho jako neidentifikovali, když měli psí známky).
  Besídky v převlecích za horníka / havíře / myslivce / řezníka atd.
  A vyjmenovávání všech jmen v zahraniční delegaci v televizi. I když jich bylo třeba 14.
  Pozice "tajemník".
  Přestávka s koťaty.
  Reklama na ocet (když byl v obchodě k dostání stejně jen jeden).
  Pivo v zelených a hnědých flaškách současně.
  Chleba, co měl na sobě vypálený den výroby.
  Mlíko s hliníkovým uzávěrem, které se ale vyrábělo obden (co dělali v mlékárně v úterý a čtvrtek?).
  Mlíko v pytlíku.
  HAROLD
  HAROLD --- ---
  A navíc mě to baví. :)
  HAROLD
  HAROLD --- ---
  Dělám dodneška. Sešity tzv. "s okrajema" je nikdy nemaj tak, jak je zrovna pro tu danou příležitost potřebuju.
  OMNIHASH
  OMNIHASH --- ---
  JORIM: V tom případě tě děsně šmelili, sešit s okrajema se dal koupit už v 94.