• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OMNIHASHPodivnosti komunismu
    WRYKOLAKAS
    WRYKOLAKAS --- ---
    jo a ještě si pamatuju, že jsme nacvičovali strašně dlouho nějaký tělocvičný sestavy s větrníkama (dneska vim že to bylo na spartakiádu) a mě to strašně nebavilo, ale pak přišla ta revoluce a my to naštěstí dělat nemuseli
    WRYKOLAKAS
    WRYKOLAKAS --- ---
    teda já jsem moc mladej abych si pamatoval komunismus, jediný co si tak pamatuju, že jsem chodil do školky a řikalo se "soudružko vychovatelko" a měli jsme to zažitý, souško vychovatelko.... a pak najednou ze dne na den, když jsme řikali souško vychovatelko, tak se strašně rozčilovala a vnucovala nám dětem, že se má řikat "pani vychovatelko" a já tenkrát prostě nechápal proč
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    ... ci smyslena/castecne pravdiva nebo hodne vzacne pravdiva storka o jakymsi strejdovi/tete ze zapadniho nemecka ci jiny zeme, kterej pri pristi navsteve priveze to auticko na dalkjovy ovladani / zvejkacky / obleceni a jiny komodity à la tuzex
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    GAARQ: u nas jiznich cechach nömlich to samy .... hlavne netrpelivy cekani na "Werbung" cca kolem 8 vecer - ta neskutecna vasen sledovat reklamy zapadniho sveta, ktery nikdy neomrzely
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    pro jihomoraváky: mezi známými distribuované cyklostylované a mizerně přeložené programy obou kanálů rakouské televize ÖRF. své dětství bez pořadů jako raumschiff enterprise, mondbasis alpha 1, kung fu nebo knight rider neumí ani představit.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    MALLORYNOX: Za nás se zdravilo "čest práci".. ve školce i ve škole.
    MALLORYNOX
    MALLORYNOX --- ---
    INDIAN: je to možný, my jsme byli na periferii, defakto ves, takže co by ne:) ale utkvělo:)
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    MALLORYNOX: to musel bejt asi nakej lokalni zvyk... ja za svy detsvtvi diky stehovani vystridal asi 5 skol, ale v kazdy to bylo klasicky ".. bryden"
    MALLORYNOX
    MALLORYNOX --- ---
    na jednu stranu divné ale na druhou pěkné: při příchodu do školky/školy, zajít k soudružce učitelce, podat pravici a pozdravit "dobrý den soudružko učitelko" a při odchodu totéž. Po revoluci byli všichni najednou celý říčný, když to člověk udělal a vysvětlovalo se to dost těžko:) měla jsem spoustu otázek.
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    nástup do prvního ročníku na gymnázium (koněvova, nyní vídeňská, brno, rok 1985) - na každém místě v lavicích leží předvyplněná legitimace SČSP a SSM - zbývá jen nalepit foto a zaplatit první známky.
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---
    KOC256: nejvetsi frajej byl muj bracha, kterymu tata pridelal do svetel zarovicky ;)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    AIM_FREEMAN: Ja mel uz tu novejsi. Nejvetsi frajer na piskovisti :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    WILDERNESS: A co ty jahodove se silnou moucnou chuti nez se ozvykaly :)
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    VIDEO: Hvězda pískovišť se vrací. Oranžová tatrovka v testu - iDNES.cz
    http://auto.idnes.cz/plastova-tatra-148-0e3-/auto_testy.aspx?c=A140812_143806_auto_testy_fdv

    je zajímavý, jak díky omezenýmu artiklu hraček mohou celé dvě generace najít styčné body ve svých dětských vzpomínkách

    INDIAN
    INDIAN --- ---
    WRYKOLAKAS: tak to ja hlavne tyhle ;P
    HWLLFFRDD
    HWLLFFRDD --- ---
    Zajímavá fotogalerie předmětů z KLDR, myslím že se to sem celkem hodí

    http://www.nytimes.com/...ve/2015/06/09/world/asia/north-korea-everyday-objects.html?smid=tw-nytimes
    WRYKOLAKAS
    WRYKOLAKAS --- ---
    MORIARTY: a časopis Bublinky bys neměl?
    WRYKOLAKAS
    WRYKOLAKAS --- ---
    MORIARTY: ajo, hustě ty
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    WRYKOLAKAS: na uloz.to se dá sehnat všechno
    ABC speciál 1985.pdf | Ulož.to
    http://uloz.to/x9VvHtK/abc-special-1985-pdf
    WRYKOLAKAS
    WRYKOLAKAS --- ---
    a neměl by někdo ty speciály časopisu ABC... pamatuju že jsem měl takovej tlustej sešit Příběhy malého boha, jak to byl takovej ten krabovitej robůtek..
    a potom jsem měl Kroniku Strážců.... ale holt se to vyhodilo při nějakym stěhování u nás
    neví někdo aspoň nějakej link kde bych si to moh znova prohlídnout?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam