• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    TOXICMAN: Nejdrive jsem nechtel verit, ale ted kdyz vidim, ze to poslal Trolleon, tak se nedivim, ze to posila jako bitmapu. Predpokladam, ze vlozenou do pptx :D
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    hehe

    PER2
    PER2 --- ---
    Elon Musk's Complete interview at Air Force Space Pitch Day
    http://www.youtube.com/watch?v=lS3nIyetS4I
    PER2
    PER2 --- ---
    TOXICMAN: nebyla nekde zminka ze jako hydraulickou kapalinu pouzivaji vodu? :)
    VACA
    VACA --- ---
    TOXICMAN: :) to je dost hi-tech vlastne. Protoze mi to pripomelo vypraveni jak rusky palubni technici na letisti v cechach doplnovali hidraulocmou kapalinu do nejvetsiho letadla sveta, AN-225, z kyblicku jež nosili jeden za druhym nekam snad na hrbet letadla k plnicimu bodu.:D A ze prej teh kyblicku bylo.. :D
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    TOXICMAN: tak najdes tam i smisky a poctare, co maji problem spocitat si kola na aute, ale jsou tam i takoveto zlate postrehy:

    "když začínala auta na naftu a rakouští hasiči byli do té doby zvyklí hasit koňské povozy kočáry, tak měli s naftou taky pěkný problémy, nakonec se to naučili a dnes to běžně zvládají, tak snad za 20 let budou i rakouští hasiči běžně zvládat likvidovat havárie elektroaut, dokonce si myslím, že jim nakonec ani nic jinýho nezbude"

    "Samozřejmě, že hašení těch krámů je o něčem jiném. :-(
    Hasilo jich celých 50 8-o jen na těch fotkách jsou dva s tlustší zahradní hadicí... ;-D
    Senzační titulky prostě prodávají....kdejakou pitomost :-/"

    "A že těch hasičů na fotkách je opravdu 50! :-)"

    A na Disqusu pod Echo24:

    "To hasili neodborně, i u nás už snad platí, že na výjezd k elektroautu je třeba vzít 8 tun, ano 8 tun písku a tím jedině a ekologicky hasit. Asi je nejlepší z hlediska hasičů pospíchat, ale s mírou. Každopádně kdo chce investovat do importu písku ze Sahary, má třeba nadějnou díru v trhu..."

    Zas tak zle to jeste neni.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    inovativní tankování zřejmě hydraulické kapaliny :D
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    HOLAKAC: náhledl jsem do diskuze a pro dnešek asi internety zavírám, to se nedá...
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    Kdy se naposledy stalo ze nejake EV explodovalo (rychle prohoreni baterie)? Nebyl by pak lepsi postup, odklopit strechu auta a nejakyma bagroidnima nuzkama presunout auto rovnou do hasicaku? :)
    HOLAKAC
    HOLAKAC --- ---
    JONAS3: mnohem lepší článek stejný události než idnes. Akorát jestli ten speciální kontejner ten klasickej co je na fotkách tak mám asi divnou představivost.
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    HOLAKAC: Tady je o fous více čísel
    11 tisíc litrů vody, 50 hasičů. Nabouranou Teslu hasili tři dny a stále neví co s ní - Echo24.cz
    https://echo24.cz/...vi-co-s-ni?fbclid=IwAR2JNsZAiXAW7Iu8o7Hi_wExTa6xvR0VAl4OyCruG5N97C1js29TlbyDVL0
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    JONAS3: drycell batterie, které získaly akvizicí maxwellu
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    HOLAKAC: Teď s tím jsem jdu...
    Dokud se tohle nepodaří rozumně vyřešit, je elektormobila jen vlhkým snem snílků.
    HOLAKAC
    HOLAKAC --- ---
    Padesátka rakouských hasičů hasila Teslu, vůz byl poté tři dny v lázni - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...nicni/tesla-pozar-rakousko-hasici-elektromobil.A191107_104746_zahranicni_knn

    Diskuze pod tím nádherná, článek samozřejmě plný faktů a čísel... :P
    PER2
    PER2 --- ---
    SULINAR: jak dlouho takovy spojeni a kontrola hermeticnosti ve vesmiru trva ale ;)

    a at nejsem uplne ot:
    Next launch:
    Falcon 9 Block 5 | Starlink 1
    Space Launch Complex 40, Cape Canaveral, FL
    November 11, 14:51 UTC
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    resime tu strasne sci-fi .. az bude na Marsu asfaltka.. tak budou AirLocky velikosti vchodu do cirkusoveho stanu :)
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    DZODZO: sakra, na tohle jsem hodně zvědav
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Elon Musk

    @elonmusk

    Cybertruck unveil on Nov 21 in LA near SpaceX rocket factory

    5:15 PM · Nov 6, 2019·Twitter for iPhone

    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Pokial niekto prijme to riziko zivota na Marse, tak nejake nastupovanie do hyperloopu bude malickost v porovnani s celym tym zbytkom
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam