• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    TOXICMAN: A baziruje NASA na novejch prvnich stupnich pro kazdou misi? Co vim tak zatim chteji jen na kazdou novej CD (leteny se maj predelavat na zasobovaci Dragony)....
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    LADINEK: tak minimálně mají kontrakt na 6 letů s posádkou :)
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    TOXICMAN: Ja uz si presne nepamatuju kde jsem to cetl, bud kosmonautix nebo elonX, bylo to zmineny s tim, ze SpaceX potrebuje uvolnit kapacity pro stavbu SS takze cast lidi stahla a zbytek se ma venovat repasim tech letenejch.
    SpaceX taky s prichodem block5 reklo, ze zvladne 10 letu bez vetsi udrzby a celkove az 100 letu. Coz je treba brat s rezervou, ale kazdopadne jistou logiku, ze je uz dal nevyrabi to dava.

    Momentalne jich maji 14 a z toho 2 fungl novy. No uvidime, treba kecam nebo jsem to blbe cetl, ale nejak nevidim duvod na co dalsi novy stupne...
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    LADINEK: zdroj? to se mi moc nezdá
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    TOXICMAN: kazdopadne co vim, je, ze uz prvni stupne F9 dal nevyrabi, takze nez prijde SH + SS tak si musi vystacit s tema co maji. Neleteny maj myslim jen dva a ty si budou stopro setrit pro CrewDragon...
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    bez ztráty signálu, paráda :)

    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    JONAS3: imho jo, ale mají jich na skladě víc, co ještě neměli druhý, třetí let...
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    Tak dá ten stupeň 10 letů?
    MARSHUS
    MARSHUS --- ---
    wow
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Tak prej rozboureny more a obava, jestli by to lode preckaly bez poskozeni...
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    PER2: stream jede
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    PyTorch at Tesla - Andrej Karpathy, Tesla
    https://www.youtube.com/watch?v=oBklltKXtDE&feature=emb_title
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    LADINEK: tak aktualizace https://www.marinetraffic.com/cs/ais/home/shipid:5126789/zoom:10 je pro Go Ms. Cheif stara, ale pro Go Ms. Tree fakt ukazuji pristav Beaufort a rychlost 0 kt
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    LADINEK: škoda :/
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    TOXICMAN: ja jsem to asi napsal blbe, to, ze kryty jsou vytazeny z more a poleti dnes (doufejme) na Starlink v1-1 je znamy dlouho, co je ale novinka jsou ty znacky v podobe vlnek ;) Takze si asi timto zpusobem bude vykoupany kryty SpaceX znacit :)

    Kazdopadne doufejme, ze dnes to bude velka show se spoustou novinek a rekordu :D I kdyz treba tohle https://twitter.com/SpaceXFleet/status/1193809924561784832 ? :/
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    LADINEK: to není spekulace, je to tak :)

    SpaceX says that the mission will be the first to reuse a full payload fairing, recovered after Falcon Heavy Block 5’s April 2019 launch debut.
    Neither of the two fairing halves recovered after Falcon Heavy Block 5’s Arabsat 6A mission were actually caught by fairing recovery ship Ms. Tree (formerly Mr. Steven). Instead, both halves gently landed in the Atlantic Ocean – more than 1000 km (620 mi) off the coast of Florida – and were carefully lifted onto different recovery ships.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Jedna zajimavost, objevila se tato fotka a uz se spekuluje jestli ty vlnky neznaci, ze kryt byl vyloven z more :)

    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Team is go for launch of 60 Starlink sats tomorrow—heaviest payload to date, first re-flight of a fairing, and first Falcon 9 to fly a fourth mission. Watching 1 sat that may not orbit raise; if not, 100% of its components will quickly burn up in Earth’s atmosphere

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam