• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    STARE_CASY: nedávno byla v kruzích konspirátorů kauza krysy na motoru :D
    ono to fakt může vypadat a chovat se divně

    Has SpaceX just sent a rat into space by accident?
    https://www.youtube.com/watch?v=E39_MJ8n2c0


    "Mouse-like" movement of frozen oxygen on SpaceX rocket engine
    https://www.youtube.com/watch?v=tnbSMjFebPk&feature=emb_title
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    DRAGON, TOXICMAN: já vám nevím... kusy ledu nebývají moc pružné. Viz to linkované video níže, čas videa cca 20:44 - po chvíli se kus oddělí, narazí do roštového kormidla, konec toho chvilku "vlaje" a pak postupně odlétá pryč.
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    SEJDA: v naprosto všech přenosech Starlinku je několikasekundová mezera v momentě oddělení. Okamžik oddělení neukážou, až chvíli po, když už starlinky letí od druhého stupně pryč.

    Koukni od času T +14:46 (čas videa 29:37)

    Starlink Mission
    Starlink Mission
    http://www.youtube.com/watch?v=8xeX62mLcf8&t=1777



    Je to pokaždé.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    STARE_CASY: to vypadá spíš na odstřelující led.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    STARE_CASY: za mě pořád led... on ten kyslík dělá takové různé chomáčky divnotvarů
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    STARE_CASY: ale oni to ukazali, jsou oddelene od horniho stupne ve stejne chvili jako se oddeli jeden od druheho.
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---




    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    A štvou mne, že nechtějí ukázat oddělení starlinků. Strašně by mne ten mechanismus zajímal, ale nechtějí to ukázat, parchanti :))
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    TOXICMAN: tohle fakt nebyl led. Koukni na to. Je to nějaký kus kabelu.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    STARE_CASY: z 99% procent jsou ty odletující věci vždycky led
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    BLACKHEAD: Exploze overena vicekrat v praxi :-). Ovsem pokud by selhal landing burn, tak to je vetsi exploze (vic paliva v nadrzich) a taky poradna rana kvuli velke rychlosti. To myslim jeste v praxi otestovane neni
    EXIS
    EXIS --- ---
    STARE_CASY: taky jsem si všiml... ale nějak jsem nerozeznal, wtf
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    V čase T +6:00 se cosi oddělilo od prvního stupně. Objevilo se to na prvním stupni zhruba o minutu dřív (moc to není vidět, když je v pozadí oceán), před tím to tam nebylo.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    cooozeee je to patdesiatka... :)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    soft ocean landing
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    DOKIS: IMHO, tuhle lod neznicis explozi toho prvni stupne. Pokud vim, tak overeno v praxi... ;-)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    SITH: sorry :D
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    Nesleduju starty uplne pravidelne, ale prislo mi, ze se ta lod docela dost houpala.

    Nevim, jestli i pri pristani na vode delaji to, co pri pristani na pevninu, ze do posledni chvile smeruji do more a az relativne tesne pred pristanim se presunou nad pristavaci plochu. Cili je mozne, ze zjistili nejaky problem a pro jistotu to rizene poslali do more, aby neznicili lod. Ale jak rikam, nevim, jestli to tak nedelaji jen pri pristani na zem
    SITH
    SITH --- ---
    TOXICMAN: myslím si že jde o gif a už tu dvacet vteřin čekám, kdy se to načte :(
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    4. pristani neuspesne? to jde :D Myslim tim, pristani s timto stupnem ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam