• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN: huray!
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    SPACEX - ISS Docking Simulator
    https://iss-sim.spacex.com/
    DRON
    DRON --- ---
    XCHAOS: sem kdesi cetl, ze to je jiny pristup k ochrane rakety a konstrukci proti extremnimu hluku. V americe jsou kosmodromy v mirnem pasu, tak na to sli zalevanim rampy tunami vody, v rusku bud mrzne, nebo neni dost vody, tak udelali vetsi diru...
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    XCHAOS: Kosmonautix tvrdi, ze jenom slana SN4 za 3 sekundy spalila v jednom raptoru vice nez 2 tuny paliva. Tak si to spocitej. Kdyz to teplo neodvedes, resp. nepredas ho vode, tak to vsechno roztavi.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    SpaceX's Starship Test History
    http://www.youtube.com/watch?v=IOtKdVIe_vo
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SEJDA: no hele, k tématu koronavirus vs. Elon Musk se asi fakt nebudu vyjadřovat :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SEJDA: no já vžycky přemýšlel, proč musí Sojuzy startovat z takového monstrózního betonového podstavce v obří díře - a zřejmě musí, když tu obří díru kopírovali i v Kourou a ve Vostočném - zatímco spousta raket odstratuje v podstatě z trochu lepší stoličky. No a rozdíl podle mě může být v tom počátečním zrychlení s plnými nádržemi + v době, kterou motorům trvá, než dosáhnou plného výkonu. Tak třeba ty Sojuzy zřejmě roztáčejí turbočerpadla pomalu a dost dlouho trvá, než vyvinou tah odpovídající hmotnosti rakety a začnou se uvolňovat taková ta ramena s protizávažíma. Takže těch horkých splodin se nahromadí za tu dobu asi fakt dost.

    Pokud Raptory vyvinou plný tah relativně rychle poo zážehu (nevím) a pokud zrychlení během startu bude větší, než u nejstarších "pomalých" raket jako první Atlasy nebo Sojuzy, tak to riziko rozžhavení rampy podle mě tak hrozivé nebude, protože ty žhavé plyny se poměrně rychle rozptýlí a ten materiál má nějakou tepelnou kapacitu a tak. Podle mě je to riziko roztaveni fakt jen o tom, jak rychle nebo pomalu ta raketa odletí...
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    XCHAOS: a od koho by se vezni nakazili, kdyz praktikuji social distancing z moci udelene cloveku, ktereho si v nekterych vesnicich vesnicani sami vybrali? (soudce Zeman).
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DZODZO: jo, zavřou ho a on se od spoluvězňů nakazí koronavirem...
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    TOXICMAN: no ale zase mi diky tomu doslo, ze bud bude mit plovouci plosina od oka 80 metru ponor, nebo vymysli nejakou chobotnici s vyfukama a a kdyz bude SuperHeavy startovat bude to z tech ramen srset jak na koncertu Rammstein.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ta technika a lidi by tiez zhoreli :D

    @elonmusk
    Tesla is restarting production today against Alameda County rules. I will be on the line with everyone else. If anyone is arrested, I ask that it only be me.
    10:36 PM · May 11, 2020

    trosku mi to pripomina situaciu u nas s tymi nariadeniami, ktore vlastne nemali oporu v zakone
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    SEJDA: to jsou starosti :) render nikam neletí, tak může stát třeba v peřinkách ;)
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    TOXICMAN: tyhle rendery .. z takoveho stolu by SuperHeavy nikdy neodstartovala, sama by se roztavila.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Nový Raptor SN20 na scéně

    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    MARSHUS: to je frajer..
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    MARSHUS: a tie o tom ako popredava svoj majetok si preskocil? Musk nie je tvoj bezny model milionara, on tie prachy natlaci do firiem a do vyvoja
    PER2
    PER2 --- ---
    PER2
    PER2 --- ---
    MARSHUS: mozna bys zivot nemel brat tak vazne
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam