• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    Oběžník pana ředitele:
    Existuje tu klub [Twitter - rychloblogy] ... kdo chce každodenně debatovat o této síti, postovat třeskutě vtipná meme, doporučuju se přesunout tam, tady nechám fakt minimum.
    rozbalit záhlaví
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    EKG: kámoš co vyrábí cargokole nezávisle na Elonovi ke stejné logice dospěl pokud jde o rámy na cargokola. Nátěry jsou neekologickej fujtajfl, pracovní krok navíc, stárnou a oprejskaj se, obyč. ocel pod nima začne rezavět... navíc vrstva laku sama o sobě něco váží, apod.

    Pokud člověk chce vyrábět věc, co fakt má mít nějakou životnost a užitnou hodnotu, tak je nerez jasná volba, pokud si to může dovolit.
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    EKG: to video jsem pochopil. jen mi to nedošlo z první, když ten cybertruck ohlásili :D
    EKG
    EKG --- ---
    AIM_FREEMAN: No jestli tomu dobre rozumim, tak to nema vnejsi nater, coz usetri vyrobni plochu a naklady, protoze lakovna je draha. Vsechno se vyrobi zaroven, cimz odpada skladovani dilu, proste je to vymysleny tak, aby se minimalizovaly naklady:
    -na vyrobu tovarny
    -i na naslednou vyrobu aut.
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    Cybertruck Will Make Tesla Billions (hidden genius)
    https://www.youtube.com/watch?v=A4azp8Mn5x8


    mě to nějak nedošlo, co tam tak vychytali
    ANGIOLETTO
    ANGIOLETTO --- ---
    TOXICMAN: Wow, připomíná mi to závěrečnou “přistávací” scénu z Vesmírné odysei, krása :-)
    PER2
    PER2 --- ---
    sem jeste nevidel
    A slightly longer look at reentry from FH STP-2 mission
    https://twitter.com/i/status/1270482941253206016
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    JANOS: jj nasdaq & nyse nam zbitcoinoval ;))
    JANOS
    JANOS --- ---
    A ted zas 1007 :)
    Nene, dnes skocila +67, jeste dovcera bylo maximum to z pred korony
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    JANOS: uz je zas 999, ale ona se tesla kolem 1000 pohybuje par poslednich dni...
    JANOS
    JANOS --- ---
    WHAAT
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TSLA 1000 USD
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    vyzera to ze broken sword 3 si na logo pozical muska, ktory vyvijal spiaceho dragona

    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    úžasný :)

    Starlink | Fairing Deploy Sequence
    https://www.youtube.com/watch?v=aKWio4zHShM&feature=em-uploademail
    MARSHUS
    MARSHUS --- ---
    Starlink fairing deploy sequence

    https://twitter.com/i/status/1270466922459459590
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    INSEQUI: tak to by bylo fajn, pak tedy budeme doufat a přičítat nic navíc nebudu :)
    INSEQUI
    INSEQUI --- ---
    TOXICMAN,QWWERTY: Kupoval jsem tam v roce 2018 dvě trika, zaplatil normálně kartou a FedEex zásilku normálně doručil a nikdo po mě nic navíc nechtěl.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    QWWERTY: Ebay global shipping programme robi to iste. Tiez niektore vacsie webshopy pri zasielke z US do EU tiez ponukaju zalplatit clo/DPH ako cast ceny objednavky.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    TOXICMAN: ad. CLO a DPH
    Nevim jaka je vase posledni zkusenost, ale kdyz jsem tam objednaval 2016, tak mi FedEx zadrzel zasilku na celni rizeni a pak ji dorucil s razitkem "Nehraďte, bude přefakturováno". Zadna faktura nikdy neprisla a kdyz jsem se ptal na FedEx supportu, tak mi rekli, ze to uctuji odesilateli a ne prijemci, takze CLO a DPH hradilo SpaceX a ja jsem nic dodatecne neplatil.
    imho je to zahrnuty uz v ramci jejich "shipping and handling".

    mate nekdo z vasich objednavek podobnou zkusenost nebo uplne opacnou?
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---

    Objednávka SpaceX merchandise - https://shop.spacex.com

    Postřehy:
    - některé věci jsou bohužel aktuálně vyprodané
    - od jednoho kusu lze v shopu objednat maximálně 5 kusů
    - poštovné se s počtem kusů zvedá (např. pro pokusných 15 kusů je to už $127.55)
    - balík jde z USA, takže se nevyhneme DPH, které se bohužel počítá z částky včetně poštovného, takže +21%
    - pokud jsem hledal správně, bude se platit i clo, dle klasifikace celní správy, na oblečení by to mělo být od 8 do 12 % (má někdo zkušenost s oblečením z usa?)

    Proces:
    - uzávěrka naší objednávky 14.6. ve 23:59
    - po skončení uzávěrky to spočítám (produkt+poměr poštovného+dph+clo) a pošlu vám výslednou částku dle aktuálního kurzu k potvrzení
    - poté pošlete platbu předem na můj účet v Kč do 18.6. 23:59
    - pokud někdo nezaplatí, je z objednávky vyřazen a ostatním se částka přepočítá
    - pokud v době finální objednávky něco nebude skladem, domluvíme se individuálně

    Pokud vznikne nějaký rozdíl mezi skutečnou a vámi zaplacenou cenou, vrátím přeplatek / poprosím o doplatek.
    Vyhrazuju si právo odmítnout příliš velkou objednávku.

    Kdo tedy něco chcete, pošlete mi do pošty link na detail zboží, velikost a počet kusů (berte pouze pro sebe).
    Platí pořadí dle zprávy v poště.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam