• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    TOXICMAN: odkaz mě nejede... jsou ještě někde jinde plácačky v pohybu?
    XCHAOS: "plácačky" super :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    TOXICMAN: Teď doufám, že tu nikdo nevezme jako nějaký útok.. ale troufám si říct, že nápady SpaceX jsou natolik mimo, že je vždycky překvapená spíš ta realita, a ani neví, jestlii se má zachovat podle těch simulací, nebo jinak :-)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    XCHAOS: hádám, že to mají spočítané v mnoha a mnoha simulacích... nicméně realita vždycky něčím překvapí, od toho bude ten test
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    TOXICMAN: aha, no. já právě hodně přemýšlel, jak rychle budou schopni těma plácačkama máchat. Protože pokud by při tom sestupu/pádu raketa zaujala nějakou špatnou polohu, a plácačky by nebyly schopný reagovat dost rychle, tak se tak maximálně urvou....
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    XCHAOS: to rozhodně není realtime, koukni na špičku Hopperu :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    TOXICMAN: jestli to je realtime, tak je to docela rychlost, teda... a hlavně tak jednoduchý nápad... nechápu, že to někoho nenapadlo už dřív...
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    LSDMASACRE: žádná hodina startu není oficiálně stanovena, jinak ano začátek streamu se zřejmě posunul
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    start odložen o hodinu?
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    LIVE: Starship SN8 12.5km Test Flight
    https://www.youtube.com/watch?v=OLpN8Cco3mU
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    francouzsky zemedelec ti zasa radsej vyleje mlieko alebo necha brambory zhnit na hromade nez by ich predaval pod cenou, lebo chudacek nedostal dotaci, si nevyberes...
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    XCHAOS: to ziram. Takze se chova ekonomicky-racionalne, jako ostatni, ale pobira je s flair rockovy hvezdy, a ne francouzskyho zemedelce, kterej mi teda zas nenasazi na hvezdnou oblohu 60k druzic, coz mi moc bohuliby neprijde
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PER2: jak chceš přeložit "rural"? :-)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Elon na to: Yup :D
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    @SpaceX
    Static fire test complete – targeting Falcon 9 launch of SXM-7 for @SIRIUSXM from SLC-40 in Florida on Friday, December 11
    PER2
    PER2 --- ---
    "vidlácký internet" uz starlinku nikdy nereknu jinak
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VOYTEX: Elon bere dotace prakticky na všechny obory svojí činnosti :-) Dotace na elektromobily, v různých podobách (včetně zřejmě nějakých dohod s automobilkama, které vyrábí míň elektromobilů, než mají nařízeno), dotace na solární panely, dotace na akumulaci, Boring company by zřejmě ráda dosáhla na veřejné peníze určené na infrastrukturu měst, no a peníze na kosmonautiku od NASA i od USAF jsou taky veřejné peníze.

    Tzn. dotace na vidlácký internet byly jedny z mála dotací, které ještě nebral.

    Samozřejmě, tohle není nic proti němu: když už tu nějaké veřejné peníze jsou, tak já jsem rozhodně pro, ať jdou na cool a inovativní a bohulibé věci. Ale faktem je, že nějakému "free market" je to daleko, kromě toho, že teda za některé konkrétní zakázky si říká viditelně míň peněz, než třeba Boeing. Vedlejším efektem té inovativnosti je mimochodem slušně zabetonovaná monopolní pozice v řadě odvětví, kterou nebudou snadné pro kohokoliv zlomit...
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    MRAKY: Musk bere dotace? Ja myslel, ze je pro free market.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam