• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    TOXICMAN: ja jsem si to myslel, kdyz mi pripadalo, ze kusy odleteli daleko pres cestu az do mocalu.
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    SITH: Musk dost genialne nabral do spacexu radu prednich inzenyru nekdy kolem 2004-2007 a pretahl mozky od kud to slo at to stalo co to stalo. no a pokracuje v tom, puvodni recruitment z pred 20 let mu jde do duchodu postupne a nahrazuje je lidma jako je napr. https://en.wikipedia.org/wiki/William_H._Gerstenmaier na ktereho jsem cetl chvalu z NASA a ted predevcirem jej udelal Musk VP.

    jinak o spadex doporucuju si sehnat toto:
    Liftoff– HarperCollins
    https://www.harpercollins.com/products/liftoff-eric-berger?variant=32126620205090
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    SITH
    SITH --- ---
    CRAZY_IVAN: tak neznám CEO, který má takový přehled o tom, co se děje v jeho firmě a v takovém detailu, jako Elon. Což je neuvěřitelné.
    Na stranu druhou nebezpečné pro případ, že jej třeba srazí tramvaj
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    CRAZY_IVAN: myšleno v nějakém užším vývoji nebo rozhodování
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    TOXICMAN: už spíš tisíce :)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    XCHAOS: pokud si vybavuju, tak vždycky chválí celý tým Tesly i SpaceX... ale pracuje pro něj tolik lidí, že nemůže jmenovat 100 lidí
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    XCHAOS: Co jsem teď dočetl knízku o elonovi ( https://www.alza.cz/media/elon-musk-tesla-spacex-a-hledani-fantasticke-budoucnosti-d5163012.htm ) tak tam jsou zmíněná nějaká jména. Je to zajímavé čtení (už to tu pár lidí zmiňovalo), náhled do jeho myšlení a taky jak moc je hands on. Což mě překvapilo asi nejvíc, že je opravdu schopnej a na spoustě věcech dělá osobně.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SITH: což je trochu škoda, protože min. některé ty unikátní nápady podle mě nejsou z jeho hlavy... přijde mi to jako utajování skutečných raketových konstruktérů skoro jako za space-race éry, kdy za života Koroljova vlastně nikdo doma ani v cizině netušil, že je to hlavní konstruktér... Elon si možná nějakého takového hlavního konstruktéra taky schovává někde ve sklepě :-) (ano, je možné, že je to on sám... ale nepřijde mi to pravděpodobné, určitě si osobně z nápadů vybírá, ale nemůže je všechny mít ze své hlavy).
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    APPU
    APPU --- ---
    APPU: pravdu máš, ale mám to podobně jako Sith
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    já mám oblíbence Johna Inspruckera :D
    (Principal Integration Engineer)
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    SITH: no ja jsem asi jiny, protoze, kdyz se rekne SpaceX tak ja tam vidim Gwyne. Musk je tam jako takovy bicik zle dominy. ;)
    SITH
    SITH --- ---
    SEJDA: to je proto, že je jeho jméno velmi silně spojeno s Teslou a se SpaceX, stejně jako byl Jobs s Applem nebo Gates s Microsoftem. Já třeba o VP, SVP nebo ředitelých divizí Tesly a SpaceX nevím, nikdy jsem o nich neslyšel a ani nebyla snaha tam někoho vyzvednout a zmínit. Vždy jen Musk ...
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    APPU: "jim", celkem mne fascinuje, kolik lidi si mysli, ze Musk vyrabi auta, raketove motory i rakety :D
    Ale jinak asi proto omezil Bezos svuj uvazek v Amazonu, musi stavet rakety, protoze terminy hori. ;)
    APPU
    APPU --- ---
    Až mu to jednou přistane normálně, tak to bude docela nuda :)))
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Starship SN9 10km Test Flight
    https://www.youtube.com/watch?v=CTwBllaqcME
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    ze SN8 by se dala udelat nejaka konceptualni socha pripadne recycled Cybertruck. z SN9 pujde maximalne nejaka kolaz a la Jackson Pollock. pokud bude trend pokracovat dal, tak z SN10 bude material na nano-vlakna..
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    THAIGRR: lítalo to docela daleko
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam