• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    Oběžník pana ředitele:
    Existuje tu klub [Twitter - rychloblogy] ... kdo chce každodenně debatovat o této síti, postovat třeskutě vtipná meme, doporučuju se přesunout tam, tady nechám fakt minimum.
    rozbalit záhlaví
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    DARKMOOR: pokud bude video končit odstřelením lan, pak ano :)
    DARKMOOR
    DARKMOOR --- ---
    ESTEN: Že by ten kroucený káblík kolem lana vpravo byl datový a ukládal záznam rovnou do paměti Perseverance?
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    ESTEN: nevermind, uz jsem to nasel. Dokonce je to still z videa, mame se na co tesit
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    ESTEN: ano
    DARKMOOR
    DARKMOOR --- ---
    TOXICMAN: Tak to je síla. Smekám, že stihli tak pěknou fotku stáhnout z jeřábu než se odporoučel.
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    TOXICMAN: to je real?
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    !
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MIKE23: ne, nejezdí se k němu kvůli možné kontaminaci zbytky hydrazinu a okysličovadla... korozivní, toxické, navíc smyslem roveru je vyhnout se zamoření čímkoliv pozemským, včetně pohonných hmot...

    k padáku, tepelnému štítu nebo backshellu by se možná podívat mohli, ale otázka zní: proč?
    MIKE23
    MIKE23 --- ---
    PER2: celkem by mě zajímalo, jak dopadl jeřáb, snad k němu někdy dojede a omrkne ho
    PER2
    PER2 --- ---
    PER2
    PER2 --- ---
    EXIS: NOTICE: New road closures have posted for static fire TESTING of #Starship SN10 in Boca Chica for:

    • MON, Feb 22 - WED, Feb 24 (9am-6pm CT/ 1500-2400 UTC)

    Including 1 primary and 2 secondary/backup days, as needed
    EXIS
    EXIS --- ---
    btw. nějaké novinky ohledně startu nějaké SN?
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    KULA: Axiom bude az po letu Insporation4. tohle bylo tak vyhypovane, ze to melo i svoji milionovou reklamu pri Superbowlu, coz je oficialni znamka hype v USA.

    doporucuju sledovat:
    Inspiration4 - Home
    https://inspiration4.com/
    SpaceX to Launch Inspiration4 Mission to Orbit - SpaceX - Updates
    https://www.spacex.com/updates/inspiration-4-mission/index.html
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    ZUULUU: The three major components of the Mars 2020 spacecraft are the 539 kg cruise stage for travel between Earth and Mars; the Entry, Descent, and Landing System (EDLS) that includes the 575-kilogram aeroshell descent vehicle + 440-kilogram heat shield; and the 1,070-kilogram (fueled mass) sky crane needed to deliver Perseverance and Ingenuity safely to the Martian surface.

    The Sky Crane carries 400 kg landing propellant for the final soft landing burn after being slowed down by a 21.5-metre-wide 81 kg parachute.
    The 1,025 kg rover is based on the design of Curiosity.
    KULA
    KULA --- ---
    TOXICMAN: kosmický hype je teď v trendu. Mě pro začátek bude stačit Axiom 1 co se PR týče. Na to jsem letos hodně zvědavý
    APPU
    APPU --- ---
    ZUULUU: nebyla v tom i váha odhozených zátěží ?
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    naprostá pecka, jsem dojat
    doufám, že až poletí lidi, bude koukat celá planeta
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    No bravo, tak ted uz jen pockat az Elon vystreli... lidi na Mars :)
    PER2
    PER2 --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam