• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    Oběžník pana ředitele:
    Existuje tu klub [Twitter - rychloblogy] ... kdo chce každodenně debatovat o této síti, postovat třeskutě vtipná meme, doporučuju se přesunout tam, tady nechám fakt minimum.
    rozbalit záhlaví
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    EKG: mne se libi ze uz testuji i navrtani plaste, alespon to tak vypada. I kdyz zatim jenom na ploutvi ;)
    EKG
    EKG --- ---
    EXIS: Vsak jasne. Jak jinak chces nasimulovat, az to bude mirne liznuty nejakym meteorem nebo kusem komety? Otestovat se musi vsechno. Vcetne ozralyho udrzbare ve skafandru;)
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    SITH: mate kvalitare na vyrobu testovacich modelu - ktere jsou vlastne na zacatku vyvoje ?;)
    EXIS
    EXIS --- ---
    KULA: LOVE IT! Přesně takhle se to dělá! Však je to prototyp ;)
    SITH
    SITH --- ---
    KULA: tohle by jim náš kvalitář nepustil .)
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    LADINEK: já sem zvyklej na tu svoji co mám na ní klíče no.. :)
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    LSDMASACRE: normalni pracovni jistici karabina. Nicim vyjmecna, celka je proto aby se s ni dobre delalo a dala se cvaknout na vetsi uchyt kam klasickou nenasadis. Treba zabradli ;)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Deployment of 60 Starlink satellites confirmed
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    Tak už to zase vypadá na "rutinu" ;)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    PER2: imho bude
    PER2
    PER2 --- ---
    tohle sem uplne nesledoval, ale bude tam ten bar, nebo je to jedno velky elonovo meme?


    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    DZODZO: taky jsem přemýšlel, jestli to sem hodit :)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    take vizionarske povidacky ale dobre sa na to pozera :)

    THE FIRST 10,000 DAYS ON MARS (Timelapse)
    https://www.youtube.com/watch?v=G3hPH_bc0Ww
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    mohli aspon nazdielat nejake zabery z fabriky :)

    Security startup Verkada hack exposes 150,000 security cameras in Tesla factories, jails, and more - The Verge
    https://www.theverge.com/...da-hack-150000-security-cameras-tesla-factory-cloudflare-jails-hospitals
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    OTAVA: ano, mě to přijde logické pro booster, který by se jinak musel stejně složitě dopravovat zpátky na rampu (nějaká plovoucí plošina, jeřáb...).

    KULA: pro Starship-tanker, nebo Starship-nákladní loď pro LEO to dává docela dobrý smysl, i když za ty plácačky to asi dost dobře chytat nemůžou, takže jsem fakt zvědav. Ale nedává mi to žádný smysl pro Starship určenou pro přistání na Marsu... i když tam vždy byla ta představa, že to poletí nadivoko přistávat do terénu trochu šílená, větší smysl by dávalo vysadit tam rover-buldozer, který tam uválcuje nějakou rovinu... ovšem dopravit na Mars zachytávací věž mi přijde už opravdu jako hodně velká fantazie (ona je ale divoká fantazie už jen samotný plán, že Starship bude jako celek fungovat jako MAV, Mars Ascent Vehicle... sice když už se počítá s ISRU, tak na velikosti tolik nezáleží, ale stejně je to zatím zdaleka nejšílenější koncept mise na Mars, se kterou kdy kdo přišel... dokonce i proponent Mars Direct Zubrin se diví, že to není třístupňové a koncept Cycleru, který se na povrch planety vůbec nepodívá, má taky ledacos do sebe...)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    PUKPUK
    PUKPUK --- ---
    Nevím jestli link na video bude fungovat. Ale je to pěkná potvora.
    https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/a8E34dY_460svvp9.webm
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Tady narusta komplexita s tim ze se nesmi nic posrat na lodi a jeste navic na vezi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam