• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    Oběžník pana ředitele:
    Existuje tu klub [Twitter - rychloblogy] ... kdo chce každodenně debatovat o této síti, postovat třeskutě vtipná meme, doporučuju se přesunout tam, tady nechám fakt minimum.
    rozbalit záhlaví
    PER2
    PER2 --- ---
    XCHAOS: shodou okolnosti nas trefily dve slabsi CME ze slunce, tak si rikam, jestli to ma spojitost
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    XCHAOS: Vetsinou se hlavne cipy specialne vyrabi pro praci ve vesmiru (coz je nakladny jak na vyvoj tak na vyrobu). Takze to zastarava hodne kvuli nakladum.

    SpaceX vyuziva standardni elektroniku bez specialnich uprav a resi to pomoci "Actor-Judge metody" kdy ma ty systemy ztrojene a kontroluje se vysledek vsech tri vuci sobe.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PER2: tak trochu Apollo 12, ale radiace místo blesku.

    hmm, ty redundance v kosmu jsou důležitý a většinou se používají čipy starší technologie, s niží úrovní miniaturizace
    PER2
    PER2 --- ---
    "party" na ISS


    KULA
    KULA --- ---
    Tesla Senses Ghost at Cemetery! Creepy!
    https://www.youtube.com/watch?v=xHhCvmvbK7k

    :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SEJDA:
    THAIGRR: ano, měli by fakt pohnout s těma přistáníma, takhle si můžou dovolit akorát jeden skok za 6 týdnů... až se naučí přistávat, začnou jim teprve raptory přibývat na skladě :-)
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    SEJDA: 1 raptor za 14 dnů je 26 raptorů za rok a to jim nestačí ani na jeden orbitální booster
    nevím, kolik jich mají teď vyrobených někde na skladě a taky jak moc půjdou kombinovat starší a novější modely, ale tak jako tak budou muset asi hodně zrychlit výrobu, až se dostanou ze současně stále probíhající vývojové fáze
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    XCHAOS: akorat jich SpaceX nema tolik funkcnich, a ani to na skoky samotneho 1. stupne nepotrebuji. Problem bude, az budou chtit dostat SpaceShip na orbitu. Ale to si tipnu, ze fakt do konce roku nebude. Takze maji pri produkci 1 Raptor za 14 dni, jeste dost casu.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    CRAZY_IVAN: v komentaroch ale pisu ze stale mozes radit na volante, takze toto je skor taky gimmick smerom k autonomii
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ONDRA_99: no, starty Raptory zvládaj dobře... :)
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    TOXICMAN: Ja sem zvedavy kolik jich bude behem prvnich testu potreba.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    ONDRA_99: pravda... ale na real fotky s tolika Raptorama si ještě chvíli počkáme :)
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    TOXICMAN: Tak ono ani to rozsireni dole snad nikde nepadlo ze by melo byt. Takze autenticky budou defakto jen tvary Raptoru.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Superheavy (nohy neřešte :))
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    CRAZY_IVAN: nelíbí :/
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    KULA: co jsem někde četl, tak radar má obecně problémy s nehybnýma věcma, stacionárníma. Pokud se objekt hýbe, tak je to v pohodě, ale jakmile měříš stacionární, tak je problém. Navíc mají obecně malé rozlišení. Takže dává to smysl, pokud aktuálně stojí třeba za nějakýma problémama.
    KULA
    KULA --- ---
    CRAZY_IVAN: To mi ráno vrtalo hlavou. Sleduje to ale tu filozofii, že zdroj informací bude "obrazový". Já nejsem expert na automobilové radary, ale ať ty na blízko nebo na dálku jsem zažil vidět různé duchy a zmateně měnit názor. A teď si představ, že to zpracovává software z obrazu, kde něco "vidí" a kombinuje to s nejistým radarem. Jeden zdroj pro rozhodování mi přijde vhodnější.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    Btw. nevim jestli jste si všimli tohodle tweetu. Podle mě docela důležitej. Aneb v dubnu fsd beta nebude používat radar, ale čistě kamery. :o

    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    DZODZO: nice

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam