• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    Oběžník pana ředitele:
    Existuje tu klub [Twitter - rychloblogy] ... kdo chce každodenně debatovat o této síti, postovat třeskutě vtipná meme, doporučuju se přesunout tam, tady nechám fakt minimum.
    rozbalit záhlaví
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    EKG: hele... to že průměrní lidé jsou dost blbí ještě nedělá z těch chytrých autisty.... částečně mi tohle přirovnání vadí, protože prezentace aspoň trochu intelektuálně schopných jedinců jako autistů je poměrně široce rozšířený zlozvyk v řadě komunit

    pochopitelně lidi, kteří svoje intelektuální schopnosti nasměrují jedním směrem, potom třeba tak neexcelují v typických extrovertních sociálních dovednostech - ale to z nich nedělá "autisty", a další věc je, proč se vůbec o autistickém spektru chování mluví jako o "poruchách" - skutečnou poruchu představuje spíš psychopatické chování, které ale psychopati právě umí docela dobře skrývat...

    zrovna Elon mi ale přijde neurotypický dost, prostě to je podnikavý chytrý technik s všeobecným rozhledem, který si dokázal ve správných chvílích dávat správné cíle a jít za nimi. myslím, že v nějaký moment narazí, tedy cíl, který ohlásí, bude příliš nereálný ... zatím pokaždé, když se něco takového stalo (motorické přistání Crew Dragonu, man rated Falcon Heavy, Red Dragon, návrat Dragonu 2.kosmickou...) tak to řešil tak, že si dal cíle ještě větší, a pokud jde o výrobu elektromobilů, tam se mu daří udržovat image toho, že cílů dosahue a překračuje. V nějaký moment se ale některý z těch cílů ukáže nutně jako přestřelený (třeba místo "kolonizace" Marsu budeme rádi za něco jako antarktickou základnu na Marsu, nebo spíš antarktickou základnu na Měsíci a velmi, velmi omezenou přechodnou přítomnost lidí na Marsu...). Ale je možné, že je nutné si dávat přestrelené cíle, aby se dosáhlo aspoň nějakých.
    EKG
    EKG --- ---
    ZUULUU: Long way to say: "F*ing autistic genius." ;)
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    LEGI: taky na DM-2 byla u ISS dva mesice 30.5.2020 - 2.8.2020 ;)
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    XCHAOS: jo 14 je moznych, ale planuje se to tak, aby se tomuhle scenari predeslo.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SUMAC: teď je snadno možných 14 (dva Dragony, dva Sojuzy...). Teoreticky i 17, ale není to pravděpodobné (3 Sojuzy, 2 Dragony)
    DARKMOOR
    DARKMOOR --- ---
    Oddělení druhého stupně s vycházejícím sluncem zpoza něj bylo jak záběr ze Star Treku :)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    nominal orbit insertion :)
    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    dneska je to pěkně efektní i s východem slunce :)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    LEGI: to je imho jenom "NASA template" :)
    LEGI
    LEGI --- ---
    grafika telemetrie zase v novém, opět elegantní, jak kdyby ty přenosy dělali v Apple :)
    (mám Android)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    GO for launch
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    ZUULUU: na druhou stranu cetl jsem z mnoha zdroju ze STS-41A cely tohle priserny znaceni STS mezi STS-9 a STS-26 bylo takhle prave proto, aby nebylo STS-13
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    ZUULUU: Není jen číslo. Je to prvočíslo! :-)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    napocital som 13? ako mohli nechat povercivi amici na ISS 13 ludi? vsak nemaju v mrakodrapoch ani 13. patro :)))
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    LEGI: tohle jeste nejakou dobu asi vydrzi. mozna se to nikdy neprekona.
    LEGI
    LEGI --- ---
    JONAS3: jj..


    LEGI
    LEGI --- ---
    LADINEK: tahle ale letěla na DM-2, tak jsem to myslel
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    Jen dotaz, bylo na ISS někdy víc lidí, než bude teď? Tedy 11. Když lítaly raketoplány, bylo to max. 10 v jeden okamžik?
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    LEGI: no par denni...spis par mesicni ;)
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    Mají povolení tankovat.
    SITH
    SITH --- ---
    ok, děkuji :) přišlo mi rychlejší se zeptat než googlit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam