• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    Oběžník pana ředitele:
    Existuje tu klub [Twitter - rychloblogy] ... kdo chce každodenně debatovat o této síti, postovat třeskutě vtipná meme, doporučuju se přesunout tam, tady nechám fakt minimum.
    rozbalit záhlaví
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    MERTLAS: na kolik odhadli cenu vybudovani otpicke pripojky? Navrh jsi jim spoluucast?
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    KAERO: no starlink, pokud se bude platit tech 99$ tak je drazsi. Ale bohuzel tady k nam nejsou ochotni dotahnout optiku, protoze se jim to financne nevyplati, takze tu nikdy nebudu mit rychlejsi internet, kterej ale vcelku potrebuju, protoze taham docela dat tam a zpet (delam letecky prace dronem a treba minuly tyden jsem na jedny zakazce udelal ca 359GB dat, ktery potrebuju zazalohovat, respektive poslat cas od casu klientovi remote, coz by mi usetrilo docela cas, ale se soucasnou rychlosti to nejde). tusim ze td platim za internet nejakejch 700,-. Takze fakt bude zalezet, jak to Elon zrychli a rozhodovat se budu az to bude aktualni :) Ale zase si rikam, ze za tu srnadu to stoji :D v zivote jsem vyhodil prachy za ruzny kraviny :D
    KAERO
    KAERO --- ---
    MERTLAS: a platis vic nez starlink? da se ocekavat, ze s konkurenci se i nasi operatori budou snazit vic.
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    TOXICMAN: no ja jsem zvedavej na to, jestli mi to pristi rok fakt prijde a jestli to bude behat rychlejc, nez internety co mam doma, kam mi O2 neni schopny zavezt nic lepsiho nez ten jejich 250Mb "HD internet". Coz ale v realu neni 250Mb, protoze z nejblizsi ustredny nejsou schopny mi sem dotlacit vic nez 160Mb a to jeste jen nekdy... takze realne se pohybuju s rychlosti jak Starlink v soucasny dobe a to kolem tech 120-150Mb (aspon tedy co jsem koukal na nejaky recenze :)).
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Mimochodem pro booster B1049 to byl 9. start a přistání :)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    360 video

    SpaceX Starbase Tx Launch Site Drive By ( May 3, 2021)
    https://www.youtube.com/watch?v=FZvGh73XG5E
    PER2
    PER2 --- ---
    MERTLAS: tak jeste by to mohla bejt tak cinska nosna raketa ;))
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    MERTLAS: taky mě to napadlo :D ale v případě toho asteroidu by "pár" lidí ve střední Evropě mělo docela špatnej den
    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    TOXICMAN: jdu mávat :)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    KARLOSK: někde nad Šumavou/Rakouskem cca
    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    TOXICMAN: neletí to jak se dívám náhodou přímo přes nás?
    DARKMOOR
    DARKMOOR --- ---
    KULA: Tak nějak :D
    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    PER2: super. tak alespoň tohle nudný orbitální hop :) ale jo, furt to vzbuzuje emoce. je to fajn. těším se až nějak vychytají ty přenosy skrz rušení atmosféry.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    škoda, že tu máme zataženo... poletí přes Evropu za chvilku
    KULA
    KULA --- ---
    Koukám, tady všichni zadrželi dech zhruba v tento moment co?
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    KARLOSK: taky mi připadalo, že byl docela mimo kurz, ale ono je to schválně
    PER2
    PER2 --- ---
    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    jako vypadalo to že to netrefí :)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    přesný střed
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam