• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    líbil se mi v diskuzi název: Cryo Condom
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    MAWRHIS: ano, nádrže na všechno co Starship potřebuje
    jsou stejného průměru jako Starship, stejný výrobní proces v podstatě, jenom přes ně umísťují širší cryo shell a předpokládá se, že prostor uvnitř bude vyplněn nějakým izolantem
    MAWRHIS
    MAWRHIS --- ---
    trochu off topic, co jsou ty další nádrže co staví (asi zmíněné GSE), v docela velkém množství a montují k té launch site? nádrže na palivo? Vypadá to, že i mají větší průměr než starship?
    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    ale noták. já nechci vidět zvedat další GSE :D
    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    neskutečný je, že kdy by člověk komplet SHS postavit pod nuselák, tak by to skoro dosahovalo výšky Corinthia hotelu naproti kongresáku. šílený :)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    SEJDA: řekl bych, že to mají namodelované :) však se brzo ukáže a další iterace se z dat poučí
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    TOXICMAN: nemel jsem se na to Tim Doddovo video s Elonem divat .. ted vzdy kdyz uvidim ty sitovane ploutve Boosteru, budu myslet na to jaky zahul dostanou cestou nahoru, kdyz se nedaji sklapet.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    @elonmusk
    Aiming to stack ship on booster today

    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    TOXICMAN: a mě došlo pivo. klasika
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    VOYTEX: mas pravdu .. dneska mi to nejak nejde, porad si opakuju obvod, hledam prumer a pocitam obvod .. nakonec sice najdu prumer, ale pocitam s prumerem jako polomerem, a napisu misto obvodu prumer. Tak dekuji za opravu.
    Obvod je 27-28 metru.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN: v chatu se nese info, že začnou ve 21hod našeho
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    KULA: psal prumer, takze pi*D
    KULA
    KULA --- ---
    VOYTEX: jak myslíš ten 3dspace? Jde to po obvodu horizontálně, 2pi.r mi na to docela stačí.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    S20 je připojena k jeřábu... #WENFULLSTACK

    LIVE: Starship 20 Stacking on Super Heavy
    https://www.youtube.com/watch?v=36uoAA13vvA
    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    CRAZY_IVAN: penis-like má Bezos. Teď to vypadá trochu "špinavě", ale co hlavně ať to funguje :)
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    SEJDA: covece jestli prumer je 9 m, tak obvod ve 3space nebude 54-55 m
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    SEJDA: prumer je 9 metru, obvod je tech 54-55 metru
    KAERO: proste: sipka se zuzuze, zuzuji se i horni spicky sestiuhelnicku.
    KAERO
    KAERO --- ---
    SEJDA: jo takhle to myslis. no to bych si nedovolil z te fotky posoudit, aniz bych to meril a pocital uhel pohledu fotaku. focene ze zeme, z velke dalky na zakrivene plose, to je jasna iluze at je to jakymkoliv smerem :)
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    KARLOSK: zapomnel jsi na sundavani raptoru mezi jednotlyvymi testy, kde hrozi RUD
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    Jako nebudu lhát, že mě nemrzí, že to celé nebude krásné lesklé dildo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam