• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    Oběžník pana ředitele:
    Existuje tu klub [Twitter - rychloblogy] ... kdo chce každodenně debatovat o této síti, postovat třeskutě vtipná meme, doporučuju se přesunout tam, tady nechám fakt minimum.
    rozbalit záhlaví
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    SEJDA: Hele, bude super, pokud to bude, jak říkáš ty. Přál bych jím to. Ale fakt je dost velký rozdíl mezi "gravitace furt stejná, mám 8 hodin denně co dělat, jím normální jídla, spím v normální posteli, a především vím, že v případě jakýhokoliv průšvihu jsme do pár hodin "zpátky na zemi" (a nebo mrtví)" - což je případ ponorky - a "kurva, všechno, co není přivařený, poletuje, jím jídlo ze sáčku, z huby mi smrdí reflux, není do čeho píchnout, kosti a svaly mi slábnou protože Jannice okupuje rotoped, vidím pořád těch samejch stejnech osm ksichtů, a pokud se něco posere, tak budeme možná dva roky pomalu chcípat v raketě, ze které se nedá vystoupit" :-)

    No nic, jsme mimo téma.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    SEJDA: The longest submerged and unsupported patrol made public is 111 days (57,085 km 30,804 nautical miles) by HM Submarine Warspite (Cdr J. G. F. Cooke RN) in the South Atlantic from 25 November 1982 to 15 March 1983.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    ALCATOR: zadna nuklearni ponorka jeste netestovala co to udela s posadkou, kdyz se nevynori 6 mesicu?
    Jinak samozrejmne existuji analogicke mise, kde lidi ne zdridra travi v uzavrenem kolektivu s velmi omezenou volnosti pohybu i dele nez 6 mesicu. Sampiony v analogovych misich jsou napriklad nemecky astronaut Gerst nebo i slovenska vedkyde Musilova.
    Tvuj cynismus prameni z neznalosti, tedy je to jenom stin naivity.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ALCATOR: proto mi přijde zajímavý téma zkušební let ne jen tak nějak kolem Měsíce, ale do vzdálenosti třeba milion km od Země a zpět... několik týdnů temnoty. Psychologicky je to velká výzva. Technologicky to přitom není extra náročnější, než lety na LEO... (není potřeba dělat to tak monstrózně, jako Orion a SLS, podle mě...)
    EKG
    EKG --- ---
    DZODZO: No jasne, Prometheus. A na Zemi mezi tim Vzpoura mozku.
    EKG
    EKG --- ---
    ALCATOR: Po osmi měsících ponorkové nemoci ve stísněném prostoru, ze kterého není vidět žádný pevný objekt kromě Slunce?

    Orgasmus z kazdyho blbyho cervenyho sutru;)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Len*
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Tak nie je to ken o marse ale aj dalej mimo solarny system, na to pravda uz bude potreba kryospanok alebo skor nejake mozky uploadovane do kybernetickych tiel
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    ALCATOR: je pravda, že psychická stránka věci bude taky mimořádně náročná...
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    TOXICMAN: Po osmi měsících ponorkové nemoci ve stísněném prostoru, ze kterého není vidět žádný pevný objekt kromě Slunce? No, napadá mě pár objevů, které asi udělají, jako například jak zní rozpůlená lebka někoho, koho praštíš upadnutou termální dlaždicí :-)

    Sorry, jsem dost cynickej.

    Jsem velmi velmi zvědavý, jak dopadne první let lidí k Marsu. Na ISS se můžou kdykoliv podívat z okna a vidět Zemi. Ale během cesty k Marsu to bude dost jiný kafe.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TSLA 1024 USD
    WOW
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    ALCATOR: řekl bych, že myšleno jako my, lidé...

    roboti jsou super, ale dokážete si představit, kolik vědy a objevů udělá pár lidí na Marsu osobně? :)
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    DZODZO: A těch pár vozítek, co jezdí/jezdilo po Marsu, to je nic?
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Today, @NASA and @SpaceX managers are gathered for the Flight Readiness Review (FRR) of the upcoming #Crew3 mission to the @Space_Station

    Datum startu: 31. 10. 2021 07:21 SEČ, záložní termín 3. 11. v 06:10

    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    TOXICMAN: trhy na to reagují hezky: Předburzovní 949,00 +39,32 (4,32 %)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Hertz orders 100,000 Teslas, the single-largest EV purchase ever
    https://electrek.co/2021/10/25/hertz-orders-100000-teslas-the-single-largest-ev-purchase-ever/
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    KAERO: 18.10 bylo původně

    SpaceX Starship Super Heavy Project at the Boca Chica Launch Site
    https://www.faa.gov/space/stakeholder_engagement/spacex_starship/
    "The FAA has extended the public comment period for the Draft PEA to November 1, 2021."
    tím bych to uzavřel
    KAERO
    KAERO --- ---
    TOXICMAN: mohl se splest, co ja vim jake ma SPadre duvody. Ale neresime SPadre, na strankach FAA je napsano 18.10., a nikde jinde u nich zadne datum prodlouzeni nevidim, ty asi taky ne, tak co tu resime?
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    KAERO: asi má důvod napsat: Submit comments for your support to FAA by Nov 1:
    KAERO
    KAERO --- ---
    TOXICMAN: no ale to je jen twitter od SPadre. To neni oficialni od FAA. a zkusil jsem trochu googlit a prodlouzeni jsem nenasel (zas je pravda ze me google-fu je v poslednich dnech slabe).
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    KULA: ziadny hatespeech, iba som ich poprosil aby povolili urychlenie vesmirneho vyskumu, lebo od Apolla sme sa niekam dalej nez na LEO nepohnuli
    PES
    PES --- ---
    KULA: co kdyby tam psali Děti Země, Frank Bold anebo Voda z Tetčic... (*ironie*)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam