• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    https://twitter.com/david_colombo_/status/1480851134705291266
    ...
    Nevertheless I now can remotely run commands on 25+ Tesla‘s in 13 countries without the owners knowledge.
    ...
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    render

    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Large water bags are being attached to the catching arms to simulate the weight of a booster being lifted. Delivered yesterday.

    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    PES
    PES --- ---
    Vida, před pár dny jsme to tu rozebírali a tady to máte podrobněji (včetně zbraňového módu)...
    ... akorát od Číňanů ;-)
    „Náš nový vesmírný laser rozhodně není zbraň, ale jeho větší verze může být“ tvrdí čínský vědec – VTM.cz
    https://vtm.zive.cz/clanky/nas-novy-vesmirny-laser-rozhodne-neni-zbran-ale-jeho-vetsi-verze-muze-byt-tvrdi-cinsky-vedec/sc-870-a-214285
    FURAN
    FURAN --- ---
    KAERO: Býčí věž!
    KAERO
    KAERO --- ---
    LEGI: jak z Oceloveho mesta. Stavba dela. Vlevo neni starhip, ale naboj do dela.
    PES
    PES --- ---
    LEGI: Jak z Verneovky anebo připomínka viktoriánského inženýrství ;-)
    LEGI
    LEGI --- ---
    spravnej filtrca je to jak z Verneovky
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    chopsticks action!
    VERUKEBA
    VERUKEBA --- ---
    Trosku z jineho soudku pro nejmensi fanousky:
    Na AppleTV bezi Snoopy in Space. Moc pekne udelany s ruznymi tematy o vesmiru a nechybí ani Falcon.
    A v planetariu bezi 321Start o křečkovi Elonovi, ktery stavi raketu, co ma klasika prvni, druhy stupen, kapsli, behem sestupu ztraci spojeni apod.
    Moje petileta dcera si to moc uziva a uz prekrtila naseho krecka ze Smradocha na Elona :)
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    SEJDA: Vzdycky kdyz vidim to "new funding", tak se mi v hlave objevi neco...

    spaceX.COM

    Nahoda?
    Nemyslim si... :-D
    PES
    PES --- ---
    SEJDA: Spíš než bankrotu by mohlo hrozit nějaké to převzetí (nabídka co se neodmítá) anebo by je mohla "spolknout" vláda (národní bezpečnost atd...)...
    ...prostě namísto bankrotu vyšoupnutí Muska a vyzobání rozinek...
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    Asi jsem posledni, kdo si toho vsimnul, ale protoze se to tady asi ani nezminilo .. SpaceX navysila jmeni v roce 2021 o temer 2 miliardy USD. Takze bude na Starlinky i na Spaceship, potazmo Raptory 2.
    Takze se muzeme tesit, jak za par let bude Musk rikat, ze vyvoj Falconu 9 stal 300 mil. (bez Heavy) a vyvoj Spaceship se kvapem blizi k 10 mld. Na SLS to nema, ale SpaceX je soukroma firma a cim drahsi nesplacene projektu rozviji, tim vice ji hrozi bankrot.

    SpaceX closes out 2021 with $1.85 billion in new funding
    https://www.teslarati.com/spacex-2021-almost-2-billion-new-funding/
    KAERO
    KAERO --- ---
    AVATAR: mam vzpominku, ze si tu ruku podeprel, a pak az namiril. a ze mi to teda prislo v pohode, protoze mesic je prece na obloze velky. holt detstvi, fantasie neni pokazena zkusenosti :)
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    AXTHEB: sice je to uz tri desitky let, ale matne si pamatuju, ze se v nahlem pohnuti mysli postavil k oknu, otevrel ho a namiril :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AVATAR: já si vždycky představoval, že si na to udělal nějaký přístroj.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PES: v 30.letech byly paprsky smrti mainstream. Vzdáleně to sahá až k Verneovi, Wellsově Válce Světů a obecně objevu rentgenového záření, radioaktivity a tak (největším vědeckým mašíblem, který byl krátkou dobu mainstream už v době, kterou jinak vnímáme jako moderní vědu, byly tzv. "paprsky N" - doporučuju nastudovat :-). Každopádně 30.léta ve vědě lze shrnout tak, že paprsky smrti čekali všichni - armády vážně investovaly do výzkumu, apod.- zatímco atomovku nečekal skoro nikdo (ano, nějaké předlohy ve fikci to mělo, některé i hrozivější - např. představa jakéhosi "kontinuálního výbuchu" na bázi radioaktivních izotopů apod.)

    Nicméně, asi bych to shrnul, že lasery na Starlinku nejspíš jako "paprsky smrti" použít nepůjde... protože atmoféra, primární určení k modulaci a tedy přenosy informací, apod. - to by fakt nešlo dohromady
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    AXTHEB: jenze kdzy mi bylo osm, tak mi nedochazelo, jakej nesmysl je rucni zbrani vypalit neco na povrchu mesice. Jen chveni ruky by napis ucinilo necitelnym :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam