• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    TOXICMAN: ano, uz som si to dohladal. Ono, aj keby to teoreticky bolo mozne, ak vezmeme do uvahy ze najkratsi turnaround bol 38 dni, SpaceX este nelieta dost dlho na to, aby jeden booster toto vsetko mal kedy zvladnut :)

    GESTO: B1051 https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Falcon_9_first-stage_boosters#Block_5
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    SN0WCRASH: to není jeden :) ale jako typ Falcon 9
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    SN0WCRASH: Pfizer!
    GESTO
    GESTO --- ---
    SN0WCRASH: ten posledni? :)
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    TOXICMAN: nevies nahodou pls, ktory booster to bol? Neviem to mejak dogooglit..
    PER2
    PER2 --- ---
    TOXICMAN: "Takový full stack v pozadí by byl fajn :D"

    PER2
    PER2 --- ---
    TOXICMAN: ja myslel ze elon jen troli, tak sem to ignoroval :p
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    TOXICMAN: A to je co, za HDR rozmazaninu? :-/
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    máme termín Starship prezentace! Takový full stack v pozadí by byl fajn :D
    Thursday next week at 8pm Texas time
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SEJDA: Díky, konečně mi to někdo na NYXu dovolil :-) (ale "falešný vizionář" se mi taky líbí...)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    The Falcon 9 rocket has now flown more consecutive successful missions, 111, than any orbital rocket in history.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    XCHAOS: vidis, falesny vizionar mi vypadnul.
    Byt vizionar neznamena, ze nemuzes byt aktivista. Vid treba prukopnici za Greenpeace.
    Klidne muzes byt vizionar. Jak te znam angazovany jsi dost, vcelku i aktivni.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MAWERICK: přívlastek "geniální" jsem ve vztahu k sobě nepoužil nikdy v životě (a obecně nemůžu říct, že lidi, co se takto umí pochválit, bych bral nějak zvlášť vážně). Elonovi bych to přiznat musel, kdyby došlo na lámání chleba... přistávání s celýma raketama je prostě level, který si to zasloužíš.
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    PER2: Tezko rict odkud presne se to odlouplo. Ale tesneni mezi stupnema to byt nemuze. Kamera kouka dolu, tesneni mezi stupnema je nad kamerou...
    Spis namraza na "zadnim" rostu, nebo az dole, u motoru. Na tom motoru je spousta "chlazenejch" trubek, prirub a buhvi ceho, tece skrz to LOX a urcite i tam jsou kousky, ktery se nestihnout tak moc ohrat...
    Ale spis to vidim na ten rost.
    Podle toho zaberu je to ve stinu, takze bych to videl na vznik u toho rostu. Kdyby to bylo dole u motoru, tak se to asi za raketu neschova...
    A kdyby to bylo na slunicku, tak pokud to neni ultra cerny, tak by to "svitilo"...
    PER2
    PER2 --- ---
    BLACKHEAD: asi to bude led, jen je dost zajimavej ten tvar no :) pravdepodobne gridfin mount
    o tom, ze to je neco postradatelnyho tu nebyla rec :) cekal jsem nejaky tesneni mezi prvnim a druhym stupnem nebo tak neco.... ten tvar byl takovej hodne specifickej, vetsinou vidam spis takove "chuchvalce", kdyz jde o led
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    PER2: :-)
    Hele, kdyby to bylo cokoli jinyho, tak uz se to davno resilo. Ale takovyhle kousky se odlupujou dost casto. Vsimam si toho dost casto, jak u prvniho, tak u drhuhyho stupne. Vzdycky jsem skoncil s vysvetlenim, ze je to led.

    A kdyby to melo byt cokoli jinyho, kdyby to nebyl jen led, tak je to urcite zcela postradatelny, kdyz jim ty rakety bezproblemu litaj tolikrat znova a ani jim nijak nebouchaj pri provozu... ;-)

    Proste predpokladam, ze tohle je taky jen led.
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    PER2: Tohle prave vypada, jako neco co namrzlo ve spare u toho rostu. A tak, jak s tim zacnou vrtet, tak se tohle uvolni...
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    PER2: Urcite ano.
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    TOXICMAN: Bavi mne to porad...! :-D

    A dneska se mi moc libil ten dlouhej zaber na zem po startu.. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam