• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    TOXICMAN: Inak jedna vec, co mi zide vzdy na um v suvislosti s kolonizaciou Marsu a obzvlast s terraformingom - vyvoj v tejto oblasti by mohol dost slusne pohnut dopredu nase porozumenie ekologie hornych vrstiev atmosfery. To by na Zemi zasa pomohlo vo veciach ako vela prachu z velkych vybuchov sopiek, nasledky dopadov velkych meteoritov a rozne problemy ktore momentalne spajame s globalnym oteplovanim (a ktoremu zatial stale tak malo rozumieme).
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    TOXICMAN: no jo, ale ta kvalita není nic moc ani tak :-))
    KAERO
    KAERO --- ---
    PES: no dyt, jsem psal: "cerne casti raketoplanu je nejodolnejsi tepelna izolace, uhlikova vlakna v grafitove matrici, pripadne sklenena vlakna." - slovo pripadne. Cimz pisu ze v cerne casti je A nebo B. Az pak pokracuju ze "Bile casti jsou...".
    Nebo je problem s tim silikatem? Pises ze na spodku je silikat. Je tam matros LI-900, coz jsou z 99.9% vlakna z kremenneho skla, tedy tuvj 'silikat' jsem popsal jako 'sklenena vlakna', coz mi prijde pro laiky srozumitelnejsi, silikat je stejne jen takovy anglicismus.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    prezentace fajn, ale nových věcí pro ty, co projekt sledují moc ne :)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    SN0WCRASH: *fewer
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    pecka, to zlepsenie medzi generaciou 1 a 2

    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    TOXICMAN: zaujimave cisla. Fakt dufam, ze im FAA nebude hadzat polena pod nohy (napriklad) s tym environmental review.
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    TOXICMAN: To je zase humoru... :-D
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    The Chopsticks have released their grip!
    to jsem nečekal, že je otevřou :)

    https://twitter.com/NASASpaceflight/status/1491934804178354208
    PES
    PES --- ---
    KAERO: Já jen, že "černý" je i ten spodek a tam není uhlík, ale ten silikát, to jen pro úplnost, takže na tom raketoplánu je nejen černá (spodek), ale ještě černější (náběžné hrany, čumák)...
    THEFLON
    THEFLON --- ---
    PES: Super schéma! Je to vlastně takový látající banner firmy RAKO 😁
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    XCHAOS: už :)

    Dropbox - Full Stack Wallpaper Download - Simplify your life
    https://www.dropbox.com/sh/kdfryhia2z2u96k/AAAZF8X6AcdHsuGUgIw-sR75a?dl=0
    KAERO
    KAERO --- ---
    PES: mno, to jsem napsal, ne? nevidim rozpor.
    SEJDA: hm, netusim. by se musely dohledat clanky se spektry pro konkretni material. rychly google ukazuje ze to je v sirokem IR cerne, ale nedam za to ani prst, protoze se mi nechce googlit poradne a detailne procitat clanky :)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    SEJDA: máme tu už dlouho report přímo od SpaceX, prosím nepostuj tyhle clickbaitový hovadiny plný chyb
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    KAERO: je "cerna", pohlucuje zareni, ve vsech castech spektra, nebo ma treba mezi far-ir nejake oblasti, kde je "bila" a zareni odrazi?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam