• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    Oběžník pana ředitele:
    Existuje tu klub [Twitter - rychloblogy] ... kdo chce každodenně debatovat o této síti, postovat třeskutě vtipná meme, doporučuju se přesunout tam, tady nechám fakt minimum.
    rozbalit záhlaví
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    TOXICMAN: to je dobrej záběr, to jsem nečekal, že bude lítat tolik úlomků a všeho bordelu a dost možná ani spacex to nečekali.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    https://twitter.com/LabPadre/status/1649068688853671940
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    No, je evidentní, že na takovouto sílu bude nějaký diverter nutnost.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN: elektricky ovládaný gimbal bude imho mnohem lepší
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    vypadá, že HPU explodovala krátce po startu, tím pak asi ztratily gimbal
    https://twitter.com/DeffGeff/status/1649060649257906182
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    OTAVA: beton - right click - remove all
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    TOXICMAN: podle poctu trosek pri startu je to dost mozne
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    OTAVA: to mi také přišlo, bílé kouře po stranách. ale že to neblaflo? ...
    PER2
    PER2 --- ---
    STARE_CASY: presne, kdyz jsem videl to inferno pri startu, hned me napadlo, ze tahle vec by se hodila, kdyz tam pak zacly litat cary vseho moznyho, tak bylo vymalovano
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    holy fuck, je tohle real?

    OTAVA
    OTAVA --- ---
    ATOMIKS: nevypousteli palivo pro těch flopech? aby ta exploze nebyla tak velká.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    PER2: přesně!
    ATOMIKS: já myslím, že to udělalo několik otoček
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    TOXICMAN: si myslím, že takový věci mají zakázané od autorit
    jinak jako poklona, že to přežilo tolik flipů
    ale taky mi přijde divný, že to nemuseli autodestruktnout hned při prvním
    PER2
    PER2 --- ---
    me fascinovalo, ze se to nerozpadlo, kdyz to tam zaclo hazet ty mlynsky kola, tam musely pusobit slusny sily, vzdycky na me ten booster pusobil tak papirove, ale po tomhle, to vnimam uplne jinak
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    NECROMAN: vodní clona tam je, pod motory. Jde o vodní tříšť s dusíkem, což navíc vytváří inertní prostředí, aby to neblaflo předčasně při roztočení turbočerpadel.

    Ale přijde mi to jako hodně nedostatečné řešení. Ten tlak motorů je prostě šílený a SH tam sedí téměř osm sekund od začátku zážehové sekvence, než se zvedne.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    that escalated quickly

    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    NECROMAN: Jsem si jist, že to podrobně rozklíčují :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TOXICMAN: je možné, že některé motory se jednoduše poškodily tou tlakovou vlnou navzájem? Možná bude třeba vymyslet vodní akustickou clonu jako u raketoplánu.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN: prý 330 metrů od OLM
    KAERO
    KAERO --- ---
    Jak mam rad Kasika a Laznovskeho z Tech na seznamzpravy (drive pusobili na technet.idnes), tak me zacina stvat Marek z tamtez. Myslel jsem ze bude trochu mene senzacechtivy, ale rovnou tam placne nadpis
    "Muskova obří raketa krátce po startu explodovala"
    Mohl co ja vim, napsat treba "Raketa Starship uspesne zvladla prvni start, ale explodovala pred oddelenim" nebo neco lepsiho, on je profesional novinar, ale nelibi se mi ze to hraje na "Muskova" a explodovala je ta hlavni informace.
    Navic me prudi ze tam soustavne tlaci tah v librach (v kg v zavorce). Jako proc? Stejne lidi musi ty libry preskocit, v ceskem clanku nemaji zadny vyznam. (Jo, sorry profesionalni deformace, ale je to pravda).
    Ne ze by technet na tom byl extra lip, ale aspon tam hned nestrcili Muska:
    "Druhý start nejsilnější rakety světa se nepovedl, museli ji nechat vybuchnout"
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam