• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LEGI: posledni veta: souhlas ! :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOXICMAN: ok, v tom pripade je to deformovane ultrawide sklem, protoze sem si to dal do krivek a porovnal vedle sebe a opravdu to nesedi. Dik za info :)
    LEGI
    LEGI --- ---
    DRAGON:
    TOXICMAN: ono ve prospěch Starship hraje to, že je to focené shora..
    první stupeň F9 s mezistupněm má cca 57 metrů, což by mělo být o 7 metrů víc než Starship samotná bez boosteru - což plus mínus odpovídá (přihlédnuto právě ke zkreslení úhlem pohledu)

    ale je to hlavně úplně jedno -nípat se v tom - radši se věnuju čirý závisti, že Dodds má model a já ne!
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    DRAGON: sedí to, obojí je v měřítku [1:100]
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MRAKY: mně to opticky opravdu nesedí, ale ok.
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    MRAKY: plus pomer prumeru falconu a star ship je 9/3.7
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    DRAGON: no nemeril jsem to, ale divokym odhadem to sedi , model stoji na startovacim stole a zaroven ma oddeleny druhy stupen...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOXICMAN: hele, mně to nedá, pořád sem na tu fotku modelů koukal a nesedělo mi to a imho to prostě v měřítku není, promiň. V měřítku je to tady. Ty modely Starshipu na rampě a toho tubusu F9 fakt nemohou být v měřítku. porovnej si to s tímto.
    A nebo sem tě asi jenom nepochopil :)

    PER2
    PER2 --- ---
    Targeting Tuesday, April 25 at 6:40 a.m. PT for a Falcon 9 launch of 46 Starlink satellites to low-Earth orbit from SLC-4E in California
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOXICMAN: to je prostě neuvěřitelný. Když víš, jak je F9 velká. A že je sakra velká.. brutál! :)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Pomalu ale jiste

    https://twitter.com/TwitterSafety/status/1647996597211484160
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    https://twitter.com/NASASpaceflight/status/1650588267840937984
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    E2E4: hele, doopravdy: ty si někdy měl pocit, že celá ekonomika funguje jinak? většina různých VIP vstupných a passů funguje podobně... někteří lidé si platí, aby byli nablízku celebritám...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    NEXIS_CZ: Mě přijde, že nějakou rezervu výšky věž má. Kdyby celý stůl zvedli z 30 na 60m, mohl by to skoro stačit.... plus nějakou špici přímo pod motory...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KOUDY: proof of stake Twitter :-)
    NEXIS_CZ
    NEXIS_CZ --- ---
    Cleanup Begins, 360 View of SpaceX & Surroundings, Starbase, Boca Chica, TX. April 23, 2023
    https://www.youtube.com/watch?v=CKeXIBNNQwo
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    sdilim vysledek sveho patrani, pokud nekoho podobne neco napadne. Ano. Tesla semi se do starship vejde. Delka tesla semi je 632 cm. Prumer starship je 9 metru...

    konec hlaseni. Musku slysis?!
    MAWRHIS
    MAWRHIS --- ---
    E2E4: Koudy nám to snad vysvětlí
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam