• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: [tenhle problem vyresi]
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DRAGON: tenhle problem vyresim, rampu postavi novou, jinou a lepsi. s takovejma projektama byly vzdycky problemy. nikdo neumrel, nikdo se nezranil, jenom to odnesly plechy a beton.
    kdyz si vzpomenu na zacatek mesicniho programu Apollo, tak si dovolim pripomenout, ze behem testu zarvala v ohni cela posadka Apollo 1. Cetl jsem kdysi rozhovor s tehdejsim sefem NASA, kde rikal, ze chteli program ukoncit, ale neudelali to prave kvuli tem mrtvym, aby jejich smrt nebyla zbytecna.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOXICMAN: dík. Já si osobně myslím, když si čtu specifikace raprotů, že se ten beton absolutně neměl šanci k těm motorům byť jen přiblížit :) tipuji to na ty rázové vlny, které se tam musely totálně pomlátit mezi sebou. To by vlastně mohla být ještě zajímavá studie, tipuju, že tohle ještě vlastně asi ještě nikdo nikdy nesestavil :)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    DRAGON: od SpaceX zatím nic
    Můj názor je, že nastartovali všechny, protože mi nedává smysl pokračovat, pokud ještě sedí na rampě a už ví, že nemají 3 motory.
    Začnou třeba na 50% výkonu a všechno vypadá v pohodě. Ve chvíli kdy počítač vydá finální GO, příkáže plný plyn a v tu chvíli začal lítat ten beton a obecně akustické peklo, ale už není cesty zpět, letíš. Takže klidně v prvním metru cesty o ně mohli přijít, ať už kvůli betonu nebo rázovým vlnám apod.

    Z videa je vidět, že v pokročilé fázi letu minimálně 6 neběželo.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PEJR: jde mi opravdu o oficialni zpravu
    PEJR
    PEJR --- ---
    DRAGON: Prej to bylo videt v nejakym feedu

    SpaceX's Massive Rocket Explodes Due to Rapid Unscheduled Digging
    https://youtu.be/w8q24QLXixo
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Jinak je uz nejake spaceX potvrzene info o tom, kolik raptoru skutecne nenabehlo/vypadlo behem startu prosim?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LEGI: posledni veta: souhlas ! :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOXICMAN: ok, v tom pripade je to deformovane ultrawide sklem, protoze sem si to dal do krivek a porovnal vedle sebe a opravdu to nesedi. Dik za info :)
    LEGI
    LEGI --- ---
    DRAGON:
    TOXICMAN: ono ve prospěch Starship hraje to, že je to focené shora..
    první stupeň F9 s mezistupněm má cca 57 metrů, což by mělo být o 7 metrů víc než Starship samotná bez boosteru - což plus mínus odpovídá (přihlédnuto právě ke zkreslení úhlem pohledu)

    ale je to hlavně úplně jedno -nípat se v tom - radši se věnuju čirý závisti, že Dodds má model a já ne!
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    DRAGON: sedí to, obojí je v měřítku [1:100]
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MRAKY: mně to opticky opravdu nesedí, ale ok.
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    MRAKY: plus pomer prumeru falconu a star ship je 9/3.7
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    DRAGON: no nemeril jsem to, ale divokym odhadem to sedi , model stoji na startovacim stole a zaroven ma oddeleny druhy stupen...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOXICMAN: hele, mně to nedá, pořád sem na tu fotku modelů koukal a nesedělo mi to a imho to prostě v měřítku není, promiň. V měřítku je to tady. Ty modely Starshipu na rampě a toho tubusu F9 fakt nemohou být v měřítku. porovnej si to s tímto.
    A nebo sem tě asi jenom nepochopil :)

    PER2
    PER2 --- ---
    Targeting Tuesday, April 25 at 6:40 a.m. PT for a Falcon 9 launch of 46 Starlink satellites to low-Earth orbit from SLC-4E in California
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOXICMAN: to je prostě neuvěřitelný. Když víš, jak je F9 velká. A že je sakra velká.. brutál! :)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Pomalu ale jiste

    https://twitter.com/TwitterSafety/status/1647996597211484160
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    https://twitter.com/NASASpaceflight/status/1650588267840937984
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam