• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    E2E4: no ono je spíš legrační, že evidentní Elonův velký vzor von Braun začínal jako nácek (no dobře, to je nadsázka, dalo by se taky říct, že "stavěl rakety před nacistam a stavěl je i po nich") a skončil jako konstruktér raket pro NASA, zatímco Elon začal jako konstruktér raket pro NASA a skončil jako... :-)
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    KAERO: Já mám info, že některé burzy si přidali zařízení, aby fungovaly pomaleji :-D https://www.youtube.com/watch?v=d8BcCLLX4N4
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    neviem kolko % tych honiciek je niekam do prazdnoty, ale stale je tu ta helikoptera...
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    DZODZO: To je ale LA, jedno z nejvetsich mest v USA. Zbytek USA je prazdnota.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    MAKROUSEK: tak ak bola najdlhsia honicka 6 hodin a potom dosiel benzin, tak ak bude tych aut viac a budu sa striedat tak myslim ze stejne neujdes (zvrchu ta bude monitorovat helikoptera :)

    Watch: The Longest LA Police Chase Ever At 6 Hours!
    https://www.motorbiscuit.com/watch-the-longest-la-police-chase-ever-at-6-hours/
    PES
    PES --- ---
    MAKROUSEK: a pokud bude 'cajtů v elektrokárách více, změní se situace ve hru PacMan ;-)
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    SHEFIK: Genialni napad. Kdyz tomu bude chtit clovek ujet, staci jet trochu rychleji, ale vytrvale.
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    Tesla Cybertruck teased as 'next-gen police vehicle' by former TSLA board member | Electrek
    https://electrek.co/2023/09/20/tesla-cybertruck-teased-next-gen-police-vehicle-former-tsla-board-member/
    KAERO
    KAERO --- ---
    Kdyz zacinal starlink, tak se psalo o rychlejsim mezikontinentalnim spojeni nez pres kabely s hromadou routeru po ceste, a ze by to mohlo byt extremne zajimave pro obchodniky na burze. Tak jsem zvedav jestli se tyhle predstavy vyplni. Nejake info o tom uz je?
    PES
    PES --- ---
    WADER23: to sice jo, ale vzájemné rychlosti těch družic (neb jen 2 lasery jsou pro spojení s družicemi ve stejné orbitě, kde to je v mezích manévrování každé té jednotlivé družice prakticky stacionární spoj, a další dva jsou na pro spojení s jinými orbitami, měl být i pátý laser pro spojení s extrémně odlišnými orbitami) na tu vzdálenost jsou z hlediska zaměřování paprsku fakt drsné...
    WADER23
    WADER23 --- ---
    PES: Seš ve vesmíru, žádný útlum prostředí, žádné rušení, výkonu ze solárních panelu dost, na příjem ti stačí -XX db. Někdy je schopen dosadit hodnotu? Kdyby to bylo -60dB, tak může mít paprsek v místě příjmu milionkrát větší plochu než jak vychází ze zdroje, takže nemusíš mířit úplně přesně, stačí když přijímač bude v kuželu světla z laseru. Myslím, že to mají spočítané než to pošlou nahoru.
    PES
    PES --- ---
    SEJDA: jsem se jen ujišťoval, že nejde o kabely obecně (protože kabel je kabel)...

    ... stejně jsem zvědav jakou výdrž a spolehlivost bude mít zaměřování těch inter-satelitních laserů mezi SpaceX družicemi.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    PES: jo. na co by meli platit druhym za to same, co si muzou delat sami?
    PES
    PES --- ---
    SEJDA: dálkové kabely přestat používat? Jako že je nebude používat StarLink, jo?
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    TADEAS: a pokracovani +1 den, krabice na verande...
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    MRAKY: pozemni stanice budou vyuzivane dale, pro last-mile k tem, co nemaji Starlink. Dalkovekabely by se mely prestat pouzivat.
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    DZODZO: nevidel jsi nekde nejake interni info o tom, zda uz se ty laser pripojeni pouzivaji ? Melo to omezit pouzivani pozemnich stanic... nepovedlo se mi nic najit.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Our next generation Starlink optical space lasers (pew pew!) were launched to orbit on Monday

    With more than 8,000 space lasers across the constellation, Starlink satellites are able to connect thousands of kilometers apart, beyond the view of ground stations, and maintain pointing accuracy to enable data transfer up to 100 Gbps on each link

    https://twitter.com/Starlink/status/1706718537711337650
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    And the hot staging ring is back on Booster 9.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam