• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    E2E4: tak kdyby tento 2. test Starship nesl testovaci Starlinky plnhodnotne 2. generace, tak si myslim, ze by to byla uspesna mise. Muzou s tim zacit kdykoli.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    TOXICMAN: Krasny jak se hned dokazou poucit z tech chyb.
    ARAON
    ARAON --- ---
    E2E4: Tak pokud se podivame na Falcon 9 stats, tak: "From 2013 to 2016, sixteen test flights were conducted, six of which achieved a soft landing and recovery of the booster..."
    E2E4
    E2E4 --- ---
    SEJDA: mně by zajímalo, kolik zkoušek se teda dá očekávat než to bude použitelné? jednotky? 10? 20? nikdo neví?
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    ONDRA_99: mas pravdu .. mame jenom jeden plne recyklovatelny prvni stupen.
    ONDRA_99: argument je to takovy, ze mame uplne novou raketu s novymi schopnostmi a tak uvidime jeste mnoho slepych ulicek.
    Opacko z F9, co mne tak rychle napadne: usporadni motoru (tim uz si prosel Booster nekolikrat), zmena grid finu (motory, mataerial), jak dlouho jim trvalo vyladit pristavaci nohy :) a co teprve ty atmosfericke stity, pamatuje si jeste nekdo ty lode s obrimi sitemi? :)
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    ONDRA_99: Jo a teda my mame nejakou plne recyklovatelnou raketu? To mne asi neco uteklo.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    SEJDA: Co je tohle za argument? To je presne na urovni jako kdyz zkouseli pristani s F9 a ostatni rikali "mame tu spoustu raket ale zadna nepristava".
    SATAI
    SATAI --- ---
    LEGI: ze se hotstaging povedl, to si jeste jisti nemuzeme byt. Spis jo, ale zda nakonec neudelal nejakou paseku, to zatim nevime.
    ARAON
    ARAON --- ---
    SEJDA: No ale taky je mnohem menší, takže problém “šplouchajícího” paliva při zpomalení bez hot stagingu je lépe zvladatelný. A zvýšení možného nákladu o 10% rozhodně také není nic, nad čím by někdo mohl ohrnovat nos.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    ARAON: protoze mame jediny priklad plne recyklovatelne rakety, ktera dela motoricke pristani, a ta hotstaging nema.
    ARAON
    ARAON --- ---
    SEJDA: Proč by měli rušit hotstaging?
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    LEGI: doufam, ze pro treti let zrusi hotstaging .. tepleny stit nebo neco takoveho.
    LEGI
    LEGI --- ---
    TOXICMAN: jsem rád, že to vyznívá, jak to vyznívá. sami přece řekli, že dělítko mezi úspěchem a neúspěchem je, pokud se povede oddělení obou stupňů. to proběhlo (podle všeho) na jedničku.

    běžný média prostě musí jet negativní vyznění, protože to prodává.
    od toho je to "testovací" let.

    if you dont break things, you dont innovate fast enough.
    jsem zvědavej, co zvládne třetí let.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Je třeba si připomenout, že Boca Chica Launch Site vypadal takhle jenom 3 roky zpátky
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    PES: o pristani na Zemi vubec nejde a o recyklaci na Mesici uz vubec ne. ;)
    Jsme dopleteni z fenomelaniho uspechu Falconu 9.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---

    Starship IFT-2 byl spíš

    57 hlasy od 57 respondentů

    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    TOXICMAN: Je tam zajímavě vidět, jak prvnímu stupni nabíhají motory.
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    TOXICMAN: mame za sebou dekady produkce scifi umeni, ale tohle jsem jeste nevidel. Neskutecne se tesim na nocni starty a moment kdy obe telesa zacnou odrazet slunce na nocni oblohu :)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    @elonmusk
    Just inspected the Starship launch pad and it is in great condition!
    No refurbishment needed to the water-cooled steel plate for next launch.

    Congrats to @Spacex team & contractors for engineering & building such a robust system so rapidly!



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam