• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    piatkovy spam :)))

    "Tento e-mail je od Elona Muska a zakladatela, generálneho riaditela a hlavného inžiniera tímu SpaceX; investor v pociatocnej fáze, generálny riaditel a produktový architekt spolocnosti Tesla, Inc.; zakladatel spolocnosti The Boring Company; a spoluzakladatel Neuralink a OpenAI. S odhadovanou cistou hodnotou okolo 245 miliárd dolárov. Váš e-mail bol náhodne vybraný z európskej a americkej e-mailovej databázy a vyhrali ste 18 087,71 akcií Tesla (TSLA), co sa rovná 4 124 270,00 USD pri 228,0 USD za akciu. Kontaktujte nás pre reklamáciu"

    to je dobry deal, asi to reklamovat nebudem a tak je zbytocne ich kontaktovat
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    YMLADRIS: alebo prva epizoda dead like me
    PES
    PES --- ---
    YMLADRIS: anebo také Eurerka 4x11 - Lifoff - scénka s "odřením laku" ISS ;-)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    Pamatuje tu někdo ten díl south parku jak padající mir zabil kennyho?

    Elon Musk staví vesmírnou loď, která zničí ISS - CzechCrunch
    https://cc.cz/elon-musk-stavi-vesmirnou-lod-ktera-znici-mezinarodni-vesmirnou-stanici-vyjde-na-20-miliard/
    SATAI
    SATAI --- ---
    TOXICMAN:

    NASA will pay SpaceX nearly $1 billion to deorbit the International Space Station | Ars Technica
    https://arstechnica.com/space/2024/06/nasa-will-pay-spacex-nearly-1-billion-to-deorbit-the-international-space-station/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    YMLADRIS: aha, hmm. jenže třeba z hlediska klimatické změny je mikromobilita důležitá. Taky nemluvím o silné motorce co by jezdila po zadním kole.... mluvím o mopedu, 45 km/h je relativně bezpečných a pokud se dá motor do předního kola, má to některé zajímavé vlastnosti, z hlediska rozložení váhy...ale rozhodně se to nepostaví na zadní. Akorát ta elektronika by asi potřebovala přístup Tesly... já už jsem z boje s open source a honkongským hardwarem vyčerpaný...

    no, asi to taky vysvětluje, že si zatím nesedl do Dragona a neproletěl se..což já osobně doufám, že udělá. jako chápu ho... v našem věku prostě ta mladistvá odvaha rozbít si čumák nějak odchází.

    ministarlink má jistě i nějaký jiný důvod, než kempování: na běžné střeše vydrží větší vítr, dá se asi montovat na karavany a udrží se tam za jízdy, při posílání klientům poštou zaplatí nižší poštovné a spotřebuje se na něj míň materiálu. Menší anténa přirozeně nedosáhne na tolik satelitů takže větší antény budou prioritizované prostě sílou svého signálu. Nemusí v tom být žádné velké lidumilství ale zkrátka jednoduchý kalkul: prodat víc krabiček, které se nebudou navzájem tolik rušit díky nižšímu dosahu...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    XCHAOS: musk se málem zabil, takže motorky nějak nechce dělat
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    Za mě je super že ti amíci uvěznění ve svých monstr městech a pracující 80/týden vůbec řeší tyto věci jako prioritu. Jako že Tesla má kemping režim (možnost rozlozit do auta pohodlnou postel) a ministarlink A4 do batohu který váží kilo. Jako že vedou v patrnosti co je život
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    AVATAR: no, mě přijde spotřeba 100W jako dobrý doplněk solárního kola. Byla teda občas situace, že jsem stěží dobil mobil, kvůli tomuhle bych musel přerušit cestu a místo kola dobíjet jen Starlink :-) Byla místa, kde stálo mobilní pokrytí za houby (nebylo jich zas tolik, ale zase to bylo přesně tak stranou od civilizace, že se tam už skvěle kempovalo).

    Obecně, když člověk najde místo, které je tak super, že by tam mohl vydržet týden, tzn. je tam třeba i voda, je to stranou od civilizace, nikdo neprudí - tak charakteristickým rysem takových míst je, že tam není mobilní pokrytí. 100W je ale už hodně, kdyby to mělo být na trek, dostanu na baťoh skládací panely nejvýš tak 2x15W a z těch tohle nahodím na hodinu na dvě za den. Takže fakt jako doplněk kempování se solárním kolem... s tím se dá pár kiláků i mimo asfalt a ano, vím čerstvě o pár super místech, kde bych strašně rád strávil třeba týden, ale bez Internetu bych se dost nudil... takže... nejde vyloučit, že jestli časem přijdou s ještě menší verzí s ještě menší spotřebou (co si budeme povídat, 10 Mbps by pořád stačilo... na místech, kde není LTE), tak mě možná mají.

    Tohle už se blíží tomu, jak jsem psal, že kdyby Tesla přišla s fast pedelec elektroskůtrem, ktery měl SPZku, techničák, řidičák M, asistenci do 45 km/h, perfektně zvládnutou rekuperaci a hmotnost 35 kg, tak by u mě byli hrdinové. Takže zatím mini Starlink, ok. Příště doufám Tesla-moped :-)
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    PES: ja takhle tri mesice nomadil v thajsku. Neudelal jsem ani HOVNO :)
    PES
    PES --- ---
    AVATAR: ...anebo si takhle vyrazíš na PCT Trail, zalíbí se Ti to a můžeš alespoň v nějakém režimu fungovat těch 5-6 měsíců na cestě ;-))) Muehehehe...
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    BRETA: no a ja se tu bavil s nekym, kdo ho ma a ten psal 70-150 s tim, ze obcas vypadek a tak.

    Aneb papir snese vsechno :)
    BRETA
    BRETA --- ---
    AVATAR: četl jsem, že to má asi 23ms, to mi nepřijde vůbec špatný
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    ...a je to tak na praci, na hrani to ma chabej ping.

    Jako jsou kouty sveta, kde to ma velkej smysl a potencial a treba pro lodickare je to dar z nebes, jen to teda neni vsehospasny a ma to i vcelku velky negativa (jako komplikace zivota astronomum, velka ekologicka zatez, pomerne vysoka cena)
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    XCHAOS: ale tyden kempovani ma smysl, jen pokud internet nemas :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    YMLADRIS: co bych za tohle dal před 20 lety :-) 100 Mbps je slušných. Třeba už jen v rakouských Alpách jsem rozhodně dotrekoval do míst, kde pokrytí vůbec nebylo, nebo rozhodně ne vysokorychlostní. Ta přenosnost fakt umožní třeba týden kempování někde, kde nikdo trvale nezůstává... protože tam není signál :-) chytré.
    PES
    PES --- ---
    YMLADRIS: ještě FVE panely...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    Starlink mini nabijeni i z powerbanky

    Muskův nový produkt má změnit svět! Starlink Mini je nový přenosný satelit
    https://www.svetandroida.cz/starlink-mini-prenosny-satelit-rychlost/
    PES
    PES --- ---
    Fakt praktické auto...
    ...a že to nezakázalo jízdu, takhle otevřené ;-)))

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam