• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    Oběžník pana ředitele:
    Existuje tu klub [Twitter - rychloblogy] ... kdo chce každodenně debatovat o této síti, postovat třeskutě vtipná meme, doporučuju se přesunout tam, tady nechám fakt minimum.
    rozbalit záhlaví
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    ARAON: vsak tam pisou o starlinku v tech clancich ne?
    ARAON
    ARAON --- ---
    KOUDY: Já se zamýšlel konkrétně nad rentabilitou Starlinku. Ne nad SpaceX jako celkem.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Dragon will initiate a two-day pre-breathe process to prepare the crew for their upcoming spacewalk on Thursday, September 12

    x.com
    https://x.com/SpaceX/status/1833442004732170714
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    tak to bylo přistání na 1*
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Nominal orbit!
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    SpaceX
    @SpaceX
    ·
    18s
    Main engine cutoff and stage separation confirmed. Second stage engine burn underway
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    4G akcelerace
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    The financial outlook is equally impressive. Quilty Space estimates Starlink’s EBITDA (earnings before interest, taxes,depreciation, and amortization) to reach $3.8 billion in 2024, a significant leap from negative $128 million in 2022.”We expect Starlink to achieve positive free cash flow for the first time in 2024,” said Quilty.

    Starlink soars: SpaceX's satellite internet surprises analysts with $6.6 billion revenue projection - SpaceNews
    https://spacenews.com/starlink-soars-spacexs-satellite-internet-surprises-analysts-with-6-6-billion-revenue-projection/
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Go Polaris Dawn! Go SpaceX!
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Tady nejakej google

    Click here for our SpaceX dataset. Sacra estimates that SpaceX generated $8.7B in revenue in 2023, representing 89% growth from the $4.6B achieved in 2022. This comes after SpaceX grew revenue by 100% from $2.3B in 2021 to $4.6B in 2022.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Ja teda zas cetl, ze SpaceX bude mit timhle tempem zachvilku vetsi hodnotu nez Tesla a Elon tam ma furt velkej podil.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    proste maji podporu v lodi a do obleku to pujde hadici, jako u starych potapecskych obleku...
    ale pokud to maji jako trenink na mars. tak to moc prakticky nebude, tam bude potreba aby ten oblek byl mobilni a ne aby na spagate museli tancovat kolem stanice...
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    ARAON: zdroj?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ARAON: to je v astronautice novej koncept? v prumyslu je to bezny, coz o to
    ARAON
    ARAON --- ---
    PALEONTOLOG: Mají připojení na noze.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ANDY_WARHOL: nejak mi na tech mikinach chybi zakladni zivotni podpora
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    KOUDY: myslel jsem, ze na vystup budo mit neco jineho nez ty motorkarske obleky co jsou tady na fotkach, ale vypada to, ze v tom opravdu vylezou, nebo je to dost podobny
    ARAON
    ARAON --- ---
    TOXICMAN: Co jsem tak četl, SpaceX dotuje každý ten prodaný terminál odhadem cca 2 až 3k. Když k tomu připočteme náklady na ty satelity a jejich vynášení, tak by mě vážně zajímalo, kdy a při kolika uživatelích by to mohlo být rentabilní.
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    Tak jo, začalo tankování!
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    @Starlink
    Just 10 months after opening our factory in Bastrop, Texas, the Starlink team there has built 1 million Starlink Standard kits!
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    Pravděpodobnost příznivého počasí se zvýšila na 80 %.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam