• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    Oběžník pana ředitele:
    Existuje tu klub [Twitter - rychloblogy] ... kdo chce každodenně debatovat o této síti, postovat třeskutě vtipná meme, doporučuju se přesunout tam, tady nechám fakt minimum.
    rozbalit záhlaví
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    ANDY_WARHOL: jo kdyby to SpaceX hazela vsechno do more, nikdy by se nedelal schvalovaci proces pristavani 200t valce s rozptylenymi vybusnymi latkami.
    SATAI
    SATAI --- ---
    ANDY_WARHOL: možná protože pokud to má být rutina, tak prostě nemohou být tolerované externality, co se dovolí u výjimečného
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SEJDA: jenže toho z nich do moře padalo řádově víc (nulová znovupouzitelnost) a tady resi, jestli to náhodou nezabije pár rybiček. Řešit to u Saturnu, tak nikam nikdo neleti.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    ANDY_WARHOL: Saturny startovaly az na jeden pripad vsechny z Floridy a mezi starty byly roky. Melon si vymyslel vlastni kosmodrom.
    Ale i tak, je schvalovaci proces nejrychlejsi v historii.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    KAERO: některý věci co ten úřad řeší mi přijdou dost na hlavu, kdyby se to řešilo v době Apolla tak by rusaci snad na ten měsíc doleteli dřív. Neříkám že všechno, ale část ano
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Starship Flight 5 Full Stack Testing Begins (Now?) | Starbase Update
    https://www.youtube.com/watch?v=NoYuXCDWSq8
    KAERO
    KAERO --- ---
    ESTEN: no ale zase na boeing nepotrebuji tolik casu jako driv :)
    ja samozrejme nevim jestli namitky FAA a doba trvani je oduvodnena nebo ne, nejsem to schopen posoudit. ani nevim jestli FAA ma malo lidi, hodne lidi, a myslim ze ten udaj s prescasy je bez dalsich informaci takovy nicnerikajici.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    KAERO: scott manley ted zminoval, ze 80 % prescasu ve FAA padne na spacex. Mozna by bylo lepsi ty konsky hlavy posilat do kongresu.
    KAERO
    KAERO --- ---
    SEJDA: to bych mohl, ale odmitam pocitat v historickych jednotkach. A v metrech by tomu zase nerozumela FAA :)
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    KAERO: co kdyby si jim spocital, jak daleko doleti zbytky nadrze, kdyz motorova sekce narazi do ramena, stupen se naklodi, rozpare se o spicku veze, dojde ke smiseni hmot a zapalu ;)
    Oni by asi radi vedeji, jestli to je do 2, 4, 8, 16 mil ;)
    Prosim pocitej i projektily vetsi nez 3 mm.
    KAERO
    KAERO --- ---
    Sice nevim jestli ma pravdu FAA nebo SpaceX, ale nemohli byste uz konecne nekdo polozit na postel sefa FAA krvavou konskou hlavu? Ja uz vazne chci videt zachyt boosteru mechazillou!
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    @SpaceX
    SpaceX engineers have spent years preparing and months testing for the booster catch attempt on Flight 5, with technicians pouring tens of thousands of hours into building the infrastructure to maximize our chances for success



    KOUDY
    KOUDY --- ---
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    SUMAC: Aha, já myslel že to je alegorie, nenapadlo by mě, že to je myšleno doslovně.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SUMAC: to je ale generalizacia :)
    SATAI
    SATAI --- ---
    SUMAC: kdo? Grok?
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    FEDAJKIN: "Childless hedonism" - haha no on si teda deti udelal tucet, ale citankove vztahy s nima teda nema..
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    THRAWN: to je imho takový gesto jako jsme ready a chceme letět, zdržujete nás...
    FAA je agentura ministerstva dopravy, Musk silně vystupuje proti Bidenovi, nabízí se oplácení formou házení klacků pod nohy, ale to jsou spekulace, za mě je to blbost a víme stejně prd :)
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    TOXICMAN: ok, to je právě posledni věc co jsem četl, ale jak teď koukám, že už to stavějí na rampu, tak sem myslel, že už razítko mají
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    THAIGRR: já bych řekl, že SpaceX je ready teď/do týdne... ale nemají razítko od FAA
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    THRAWN: aktuálně je v plánu listopad, pending regulatory approval
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam