• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk
    CHOSIE
    CHOSIE --- ---
    TRANCEWARP: K historii EV - https://solar.lowtechmagazine.com/2010/04/overview-of-early-electric-cars-1895-1925/
    Co se Tesle povedlo, protože i jiné velké automobilky se tomu už nějakou dobu věnovaly, byla popularizace EV.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    TRANCEWARP: tak ja mluvil o elektrickejch autech uz v osmi letech a cela rodina se mi smala ze jak za sebou budou tahat ten kabel :))
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    TRANCEWARP: Teslu zalozili Tarpening s Eberhardem nekdy ve 2002-2003 tusim. Uz predtim zalozili spolecne firmu NuvoMedia se kterou udelali elektronickou ctecku knizek rocketbook..pak tu firmu prodali asi za 200 milionu dolaru. Nikdo z nich nebyl inzenyr lotusu, ale Eberhard mel rad sportovni auta. Ferrari apod, ale zaroven mel enviromentalni zal z globalniho oteplovani. Proto zalozil vicemene prvni automobilku v Silicon Valley uz pred rokem 2000 a vyrobili Propulsion auto. Vypadalo hodne vtipne tenkrat, ale bylo elektricky. Mrkni. - https://en.wikipedia.org/wiki/AC_Propulsion_tzero . Byl to dobrej inzenyr, ale horsi vizionar a nevedel co trh chce.

    Spolecne pak zalozili Teslu a dali do ni nejaky prachy, ktery si vydelali prodejem NuvoMedia. Eberhard byl snad tenkrat po rozvodu a chtel proste rychlej elektrickej sportak, tak je napadlo vzit lotus, vyndat z nej motor a narvat tam baterky a takhle to prodavat. Prachy jim ale asi za rok a pul dosly a investori se jim jen smali, ze jsou magori. Nekde na konferenci o Marsu a mimozemstanech nebo cem potkali Elona, kterymu ten napad rekli a on jim rekl, ze not bad idea ale elektrickej sportak za 150 tisic dolaru je picovina a je potreba jit na to naopak z druhy strany a udelat co nejlevnejsi elektricky auto pro masy. Dal jim prachy jako investici a zaroven vedl vsechny investicni kola a presvedcoval svy kamose z valley, ze investovat do Tesly je dobrej napad. Eberhard furt tlacil ten lotus, tak ho nekdy ve 2007-2008 vydali, ale investori byli nasrani a firma pred krachem. Doschazely ji prachy, tak se Elon stal CEO a docela hnusne a zmrdsky Eberharda vytlacil (nicmene Eberhard tu firmu dostal na pokraj krachu). Elon pak rekl ze tu firmu musej zacit budovat uplne od zacatku a pojmout ji hlavne jako softwarovou firmu, kolem ktery postavi auto. Prisel s Skem, X s tema kridlovejma dverma, ale furt snil o levnym elektrickym aute pro masy aka tesle 3, ktera jim ted dela spolu s Y imho vetsinou prodeju. Imho si dneska S a X uz nikdo moc nekupuje..Nevim ale presny statistiky. I dneska se ale rika o tesle, ze je to spis softwarova firma se skvelym UI, updatovani pres satelit apod. Plus si ten ekosystem porad drzej a nepustili tam snad ani carplay doted. Tim se jen ukazuje jak Elon premejslel fakt dekady dopredu a resil ze bude dobry kdyz si budes moct u auta dokupovat ruzny featury a oni ti je pres satelit zapnou atp.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    TRANCEWARP: tak já byl taky v dětství posledej elektrickejma autama, což u nás byla velká zvláštnost. Spíš než klimatická změna byla v 80.letech představa "peak oil", tedy že dojde ropa. Ve vzduchu byly ještě krize embarga ze 70.let, které Západem pořádně otřáslo (spíš než Východem... Rusko na ropné krizi tehdy zbohatlo...). Prostě pocit, že auta jsou naprosto nezbytná a současně ropa dojde, tehdy byl běžný.
    TRANCEWARP
    TRANCEWARP --- ---
    No tak jsem byl dneska na veceri s clovekem, kterej pro me dela a prislo samozrejme tema Musk.
    A on ma znamy vsude mozne a skrz jednoho cloveka zna otce Muska. A prej je 100% info, ze mladej Elon uz v deseti letech mluvil furt o elektrickejch autech. Ze tim byl uplne posedlej.
    Nemam duvod tomu neverit, tenhle typek nema ve zvyku si vymejslet a zna fakt hodne vlivny lidi.
    Coz by sedelo do Elonovy story, ze on zalozil Teslu, protoze to planoval udelat davno pred tim, nez o tom vybec ty inzenyri z Lotusu zacali uvazovat.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Zajímavý kontext přinesl také Muskův otec Errol. Podle něj byli Elonovi prarodiče z matčiny strany členové kanadské nacistické strany a později se přestěhovali do Jihoafrické republiky, protože chtěli podpořit tamější režim apartheidu.

    Wut? nemám k tomu zdroj, teda. Tohle by bylo fakt bizarní...
    PER2
    PER2 --- ---
    Starship Flight 7 Explosion - Multiview
    https://youtu.be/GJX3YDBHtag
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    OMNIHASH: nežiješ ve století, kdy něco je k něčemu. Je to něco mezi Strugackého Světem Poledne a Dunou, no. Teda hodně říznutý Obchodníkama s Venuší (ale vzhledem k posunu vědeckého vědění je to Mars)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    CHINOXR: The fuck? co to je za totalne mimo misu reakci? Bavili jsme se o investicich a o tom ze kazdej si odpovida za ty svoje. Nevim proc tu meles neco o nejakem bentley a hodinkach. Ja jezdim ve ctyrvalcovem truhlarskem passatu a na ruce mam xiaomi watch fit a pet let se snazim nevycnivat z beznyho prumeru. To ze vydelas penize a das je potrebnym naopak z tebe dobryho cloveka dela. Zadnej milionarskej flex to neni. Stejne jako jsem psal treba hned v prispevku potom - [KOUDY @ Elon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI] ze penize te stastnym samy o sobe neudelaj a ke stesti je fakt nepotrebujes. Mozna cti nejdriv celou diskuzi a nereaguj na dve vety z jednoho prispevku, ktery si jeste navic vylozis uplne naopak :)))
    CHINOXR
    CHINOXR --- ---
    CHINOXR: to ani UFO nebyl takovej kokot ...
    CHINOXR
    CHINOXR --- ---
    KOUDY: nevydrzel jsem to jmenovce , ale spousta prachu , bentley , hodinek , analu , z Tebe fakt dobryho cloveka neudela, kor kdyz Tim musis vylozene flexit , vytri si treba s milionama prdel , ale hodnoty jsou uplne jinde Marty 🙃 vzpomen si na to az budes premitat svuj zivot v poslednich chvilich ... Fakt tadyten milionarskej flex nesnasim , jdes do DI , akorat me serou pak ty veci vytrzeny z kontextu ... Ty vubec nemas sajn woe
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    A closer look at the new chopsticks.

    KOUDY
    KOUDY --- ---
    OMNIHASH: Tesla doprdele nebude mit nejaky retro vrata jako volkswagen! Je to hezky a stylovy, ikdyz samozrejme uplne k hovnu.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    A tenhle bazmek je k čemu přesně? Dálniční podjezd? Normálně se výjezd z továrny řeší vratama...
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Radsi od schrodingerova hailovani popojedem k necemu zajimavejsimu :)

    The Cybertunnel entrance is almost ready at Giga Texas. 🛠️✨

    KOUDY
    KOUDY --- ---
    AVATAR: To je zas ten tvuj a aaronuv klasickej argument cernochama? Nebo co to bylo? :))
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    Back to whatabout. Ale tesi me, zes to vydrzel aspon chvili. Cennim!
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    PALEONTOLOG: Tak tim co jsi o nem napsal trpi naprosta vetsina miliardaru vcetne bezose, babise, lukacovice a dalsich. Neznam moc miliardaru s vysokym moralnim kreditem, kteri by nebyli egoisti, nechteli si prosadit svou apod. Jen jsem napsal ze sem chodi lidi kteri maji k Muskovi ruzny vztah a bavime/hadame se tu mezi sebou. Ja nemam problem tu diskutovat s lidma, kteri si mysli ze je nacek, prestoze ja si to nemyslim :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KOUDY: on je rozdíl mezi tím něco prokázat a tím si něco myslet. on je v tom fakt rozdíl, budeš se možná divit.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Tato sprava tu zmizne vo vichre mentalnej masturbacie:

    Falcon lands for the 400th time
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    PALEONTOLOG: Ale vzdyt se to tu resi celou dobu ne? Jsou tu lidi, kteri si mysli ze Musk je nacek, lidi, kteri si mysli ze Musk nikdy nic nevymyslel. Lidi, kteri ho obdivuji kvuli raketkam apod.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SPLNYX: tak imho není vůbec potřeba aby to tak bylo, je to jen drobení diskuzí po nesmyslných segmentech a je to z jednoho prostýho důvodu, chceš obdivovat lesklý dilda a neřešit k tomu přebytečný elonovo náckovství, zmrdství, toxikomanii, dezinformace, sebestřednost a rozmanitý duševní patologie. to všechno b tady mohlo být, abychom získali obraz o muskovi na jednom místě, ale bohužel tuto ambici auditko očividně nikdy nemělo :))
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    ALMAD: Tomu se tak rika..ze sis vydelal nejaky drobaky na polivku. Vydelal jsem je nicmene diky svy rychly reakci. Ne diky elonovi :)
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    KOUDY: Je hezky jak argumentujes jinejma lidma, ale nevim jak to souvisi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam