• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    DRAGON: takze vubec? Pozor na to operovanie s faktami, ja viem ze je to ironia aj bez smajliku, ale nie vsetci to tak vedia vnimat, zvlast v tom kontexte hladania pravdy :)

    No, Messerschmitt planes did not start from navy ships. Messerschmitt was a German aircraft manufacturer known primarily for its land-based aircraft, especially during World War II. Their famous models like the Bf 109 and Me 262 were designed to operate from airfields, not naval vessels.

    The concept of launching aircraft from ships was more commonly associated with the British, American, and Japanese navies, which developed aircraft carriers for this purpose. Germany did experiment with aircraft carriers, notably the "Graf Zeppelin," but it never became operational, and thus, Messerschmitt aircraft were not typically adapted for naval use in this way.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    MATT: To je podle me zase slozitejsi tema ktery je do jiny diskuze. Ja to vidim tak, ze v evrope i v ekonomicky vyspelem svete byly posledni leta spis levicovejsi vlady, coz samozrejme prineslo nejaky vyhody, ale i plno nevyhod. Staci se podivat co se stalo s kalifornii za poslednich patnact let, vlady davaj miliardy dolaru na vyzkum pohlavi, padesatiletej typek se identifikuje jako dvanactileta holcicka a jde v bazenu do damskejch sprch, chlapi zavodej v zenskejch sportech s holkama, nemci vypinaj jaderny elektrarny a chtej jet jen ze solaru a vetrniku, prestoze je tu nastup elektromobility a AI a tyhle dve veci spotrebujou asi 10x vic elektriny v pristich 20 letech nez ted evropa vubec dokaze jako celek vyrobit..etc.

    Proste par veci na levicovejch vecech vidim dobre, ale mnohem vic vidim spatne, coz si zacali uvedomovat i lidi v evrope a usa a proto posiluje AFD, proto je u moci furt Orban, protoze je Turek v europarlamentu, proto LePenova skoro vyhrala volby, proto je v italii Meloniova apod. Za nic z tohohle nemuze Musk. Ten nemuze ani za Trumpa v uradu. Lidi proste jen sral Biden. To je cely. Musk nedostal Turka do europarlamentu nebo skoro nezaridil zvoleni LePenovy. To jsou jen vlhky sny nyxackejch woke levicaku z tohohle klubu, ze za vsechnu nespravedlnost sveta muze Elonek a jeho tweety. Milei v Argentine se tomu jen smere a podivej se co s tou zemi dokazal udelat za rok.

    Nemusi se nam to libit, nemusime s tim souhlasit, muzeme pro to mit nejaky vyhrady, ale je to zpusobeny tim jak tu levicovejsi vlady vladly poslednich 10-15 let a ted se ty misky vah zas vychylujou na druhou stranu. Klidne reknu, ze nejsem rasista ALE, kdyz jedu do Anglie nebo do Francie, tak se tam vecer fakt bojim. Tohle pred deset/patnacti lety nebylo. V Chorvatsku muzu jit vecer po ulici se zlatejma roladama a nic se mi nestane. V Parizi nebo Londyne mi nekdo usekne ruku do deseti minut. Takze ja si osobne nemyslim, ze to tu pujde do nejakeho nackovskeho/fasistickeho extremu. Spis si myslim, ze to pujde vic do nacionalismu typu - my jsme frantici, ty ses syran. Respektuj nase zakony, najdi si praci a plat dane, nebo tahni doprdele. U nas se lidi nozem nebodaj a desetilety holcicky v parcich neznasilnujou..

    Musk tohle vsechno zazival poslednich deset let v Kalifornii, protoze amerika je v podobnych vecech casto par let napred, takze proste vi co vsechno to posralo a tim padem proti tomu logicky bojuje a jak vidis, tak neni sam. Zacal proti tomu bojovat i Zuck, dlouhodobe proti tomu bojuje Bezos. Takovy ty DEI zakony nebo co to je, ze proste musis prijmout do firmy nekoho na zaklade pohlavi nebo ze je transgender jen abys splnil kvoty. Pritom logicky bys mel prijimat do firem lidi, kteri maji nejlepsi kvalifikaci pro tu danou pozici a to jestli to je zenska nebo chlap by ti melo bejt uplne u prdele ze. To jak ruzny skupiny aktivistu polejvaj barvou obrazy v muzeich nebo cakaj barvu na elektricky tesly, protoze bojujou proti zmene klimatu,..to uz je jen takova tresnicka na dortu. Deset-patnact let jsme tu meli trochu bizar. Ted tu zas bude deset let trochu bizar z druhy strany a pak se to imho srovna.
    PES
    PES --- ---
    XCHAOS: já nezpochybňuji, že jisté užitné hodnoty a místa ta technologie jako taková má, ale také se dá nasazovat jen tím bohužel zprofanovaným způsobem "blockchain like miracle cure for everything".
    Distribuování fajn (to také dnes známe, hlavně z nosql/notable databází v cloudech apod.), replikace a redundance také.

    Nicméně IMHO nejdůležitější je (a vždy bude) projít každý ten mechanismus a zjistit, zda se to nedá dělat lépe popř. zda se to dokonce vůbec musí dělat (u spousty agend by povinnost přezkumu přínosů povinně po uplynutí doby X a v případě nesplnění zrušení agendy a na ní balených byrokratů hodně pomohlo).
    MATT
    MATT --- ---
    KOUDY: ....
    Fixace na fašismus je sice pochopitelná, nevede však ke snížení významu krajní pravice, ale spíše k tomu, že jí ještě méně rozumíme. Dobře je to vidět u italské premiérky Georgii Meloni, v jejímž případě se hodně řešilo, že je fašistka nebo postfašistka. Ve finále stačilo, když řekla, že Evropská unie je v pořádku, a začala podporovat Ukrajinu, pak už pro spoustu lidí žádná fašistka nebyla.

    Když se podíváte na vnitřní politiku Itálie, odborníci dlouhodobě upozorňují na řadu nových zákonů a velký tlak proti potratům, minoritám, LGBTQ, migrantům nebo politické levici. Vidíme i snahy o úpravu volebního systému, který by měl výrazně posilovat vítěze voleb. Tedy dílčí kroky, které nesměřují k fašismu, jak ho známe z historie, ale spíše k postupnému omezování práv a zhoršování kvality života řady skupin uvnitř společnosti.

    Představa, že nastoupí fašismus a vy to poznáte podle toho, že se bude hajlovat, budou vlát vlajky s hákovým křížem a jako první vzniknou vyhlazovací tábory, je nesmyslná. Takhle to není a nebude.

    A tady je to stejné. Gesto může úplně přebít vše ostatní.

    doporucuju cely

    Fašismus nepoznáte podle hajlování. Muskovo gesto přebilo důležitější věci, říká odborník na extremismus — Deník N
    https://denikn.cz/1632443/fasismus-nepoznate-podle-hajlovani-casto-jde-proste-o-byznys-rika-odbornik-na-extremismus/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KOUDY: blockchain není nic jiného, než verzovanou název pro distribuovanou databázi ze spefickými pravidly zápisu (proof of stake je enviromentálně nekontroverzní, ale ze sociální hlediska jde o uzavřenou společnost, proof of work je problematický, pokud přeroste přes hlavu, což se už dávno stalo asi nejen u BTC).

    Pokud někdo řekne, že ekonomice prospějou distribuované databáze, tak jako člověk, co se informatikou v různé podobě (software, telekomunikace...) zabývá v podstatě od dětství, rozhodně nebudu protestovat. Distribuované databáze zahrnují ledacos, moderní telekomunikace stojí na content delivery networks, apod. Data by neměla existovat v jediné kopii (ostatně zálohy slovenského katastrálního úřadu se ukázaly jako problematické...)

    Dílčí technologie blockchainu nejde rozporovat: je to verzované, je to distribuované (zálohované). Jenže otázka práv k zápisu do takové databáze i otázka užitečnosti replikace všeho (ať už všeho do šířky, např. z jiných regionů, nebo všeho do hloubky - historie verzí, četnost verzí) je sporná. Existuje spousta distributed hashtables, spousta různých hasgraphů, apod. a blockchain je prostě jednoduché kladivo, které vede k tomu, že se každý problém jeví jako hřebík.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    XCHAOS: Blockchain jako technologie je podle me uplne v poradku. Proste se tam budou zaznamenavat ruzny uspory, zakony, osekani vydaju apod. I dneska uz mas startupy, ktere zaznamenavaji do blockchainu zasadni udalosti lidstva a nejdou prepsat/obechcat, protoze historii vzdycky psali vitezove, kteri si realitu upravili casto k obrazu svemu. Nevime treba jak znela bible, koran, jak se presne staly nektery udalosti 200 let zpet apod..
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PES:
    SATAI: no, když se člověk zamyslí nad celkovým vývojem byrokracie, bezpečnosti, špionáže, financí a uvědomí si, jak obrovskou revoluci představuje asymetrické šifrování, tak nepekvapí, že se objevil koncept, který tak nějak "disipuje", rozptyluje tu obrovskou úsporu, kterou by potenciálně správná aplikace šifrování mohla způsobit. A tímhle protilékem proti post-scarcity ekonomice je proof-of work... což je bizarní a tragické.

    Nicméně, blokchain bez proof of work není úplny nesmysl, ale distribuované databáze nemusí nutně být 100% replikované včetně irrelevantních větví... dokonce si myslím, že 100% replikace má nějaké důsledky z hlediska celkové entropie systému, a že je to vlastně virální věc, stejně jako organismus je nemocný, když se příliš replikují viry, tak ekonomika je nemocná, když se příliš replikuje jeden a ten samý blockchain.. monokultura je špatně, diverzita je dobře....

    Škrtněte blockchain a dosaďte Activity-Pub-like federaci instancí a získáte zhruba moji přestavu, místo té Elonovy (ostatně, chystám se vydat seriál "10 solarpunkových technologických vizí, které by měly nahradit vize Elona Muska :-) nejde pořád jen se do někoho trefovat a dělat z něj debila - je třeba mít alternativní vize...)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Elon nema zadny vliv! (I potom co diky nemu zvolili Trumpa)

    PES
    PES --- ---
    SATAI: budí to trochu rozpaky, blockchain před takovými 5-10 lety jednoznačně identifikoval buzzword vysávače peněz na vzdušných zámcích (tedy ty, které bylo třeba z firem vyhánět vidlemi - a managery, kteří tomu uvěřili, tak ty taky ;-))
    SATAI
    SATAI --- ---
    PES: ciwe, desátá léta volala a hledala svoje vizionáře
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    KOUDY: Je to Launch series, cena je vcetne priplatku. S Quicksilver barvou je dražší asi o 50K než starsi generace . V US je vcetne FSD v EU pouze s Acceleration Boostem
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    SEJDA: Urcite na necem pojede po cem cim dal vic magori. Uz jsem tu psal asi 10x ze pet let zpatky takovej nebyl. Trumpa nesnasel a byl spis demokrat..Samozrejme trollil a delal si prdel z lidi, ale tedka uz jde hodnekrat pres caru. Sdilel jsem tu i clanek ze seznamu, kde to nekdo analyzoval ten jeho switch o 180 stupnu za posledni ctyri roky. Porad si myslim ze mu jde hlavne o mensi regulaci pri testovani raket a samoriditelnejch tesel a Trump mu je vicemene u prdele, stejne jako je u prdele Bezosovi nebo Zuckovi, Altmanovi apod. Jen se s nim da narozdil od mrtvolnyho Bidena mluvit..ale stejne po nem ti miliardari jen chtej aby jim schvalil AI projekty a modularni reaktory a pak jim sel z cesty.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    KOUDY: to mas pravdu, posledni dobou to ale nejak graduje .. mozna si upravil davku?
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Nackove v nemecky tovarne toho fasouna vyrobili prvni faceliftovany Y a protoze ho nesnasej a ta auta si nikdi nekuypuje, tak ji podepsali. Koukal jsem ze je ten model drazsi snad o 250k nez predfaceliftovej...to je trochu mrzeni.

    #GigaBerlinBrandenburg
    The first #ModelY from GigaBerlin signed by the proud employees.

    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    A tady vám posílá srdíčka

    KOUDY
    KOUDY --- ---
    No a nebo proste ten kdo ho sleduje dyl nez ctyri dny davno vi, ze tohle expresivni chovani kdyz je Musk stastnej k nemu proste patri a je to poslednich patnact let jeden z projevu jeho nemoci.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    A tady zase ohnivy ruce zataty v pest. Tim dava najevo americkejm otrokum ze stoji za nima jako bilej feudal.

    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Tady je zachycenej pri doublehailu

    KOUDY
    KOUDY --- ---
    U Muska je hlavne ustrihnuty jak dela rukama nahoru jako ze na nich ma raketomety a chce s nima sestrelit woke satelity a vubec tam neni jak pri tom projevu boda do leziciho zida..kdy jako naznacuje ze zabodava vlajku na Mars, ale da se to lehce splest. Doktori teda rikaj, ze je to projev aspergera tyhle nadseny pohyby..ale tak my tady na nyxu vime vic prece.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    DRAGON: ono na jejím odkaze je to krásně ustříhlé a neni tam vidět i to pokračování, zatimco u muska je ustříhlej i ten druhej hajlíček :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam